دانلود تمام قسمتهای سریال مانکن

همه چیز درباره آزمون آیلتس ( Ielts )+ (تغییرات ناعادلانه اخیر)

Ielts که در فارسی آیلتس ، آیلتز یا آیلس تلفظ می شود یکی از آزمون های سنجش مهارت زبان انگلیسی است. بسیاری از کسانی که قصد مهاجرت تحصیلی یا کاری به خارج از کشور دارند، به مدرک آیلتس  نیاز خواهند داشت. در مجله اینترنتی 5 عصر درباره تمام جزئیات آزمون آیلتس بیشتر بخوانید. از هزینه آزمون آیلتس گرفته تا منابع امتحانی و تغییرات ناعادلانه اخیر در این آزمون.

 

آزمون آیلتس (Ielts ) چیست؟

آزمون آیلتس مخفف International English Language Testing System یا سیستم آزمون زبان انگلیسی بین المللی است. دانشگاه کمبریج لندن و بریتیش کانسل (شورای فرهنگی بریتانیا) از موسسان این آزمون در سال 1989هستند. کسانی که قصد گرفتن ویزای کاری یا تحصیلی به یکی از کشورهای اروپایی و استرالیا را دارند، می بایست در آزمون Ielts شرکت کرده و حداقل نمره را کسب کنند. حداقل نمره را دانشگاه محل تحصیل یا شرکت محل کار مشخص می کند.

 

آزمون آیلتس آکادمیک و عمومی

آزمون آیلتس در مدول آکادمیک و عمومی برگزار می شود. آیلتس آکادمیک برای کسانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های انگیسی زبان دارند نیاز است. و آیلتس عمومی برای تمام کسانی که قصد مهاجرت دارند تعریف شده است. سطح آکادمیک به مراتب سخت تر از عمومی می باشد. نمره دهی در هر دو مدول از 9 انجام می شود و اعتبار مدرک آیلتس حداکثر 2 سال می باشد.

 

ساختار آزمون آیلتس

آزمون آیلتس از چهار بخش تشکیل شده و زمان آزمون Ielts مجموعا 2 ساعت و 55 دقیقه است. بخش اول بخش شنیداری یا Listening  با 30 دقیقه زمان ، بخش دوم خواندنی یا Reading با 60 دقیقه زمان ، بخش سوم نوشتاری یا Writing با 60 دقیقه زمان و در آخر بخش مکالمه یا speaking با حداکثر 14 دقیقه زمان می باشد.

 

محل های برگزاری آزمون آیلتس و هزینه ثبت نام

در حال حاضر آزمون آیلتس در بیش از 140 کشور و 48 بار در سال برگزار می شود. در کشور ایران آزمون Ielts در شهرهای تبریز، تهران، کرج ، کرمانشاه ، شیراز ، اصفهان ، همدان ، مشهد ، اهواز ، رشت ، ساری و دزفول برگزار می شود. هزینه ثبت نام در آزمون Ielts در حال حاضر 10450000 ریال است. در سال 2017 بیش از 3 میلیون نفر در سراسر دنیا در این آزمون شرکت کرده اند.

 

منابع آزمون آیلتس آکادمیک

منابعی که معمولا برای آزمون آیلتس معرفی می شود، بر تکنیک های پاسخ دهی به سوالات تمرکز دارد. بنابراین فرض می شود که شخص با مهارت های چهارگانه زبان آشنایی متوسط روبه بالا دارد. پس برای موفقیت در آزمون Ielts اولین کار تقویت چهار مهارت شنیداری، درک مطلب، نوشتاری و گفتاری است. پس از آن منابع رسمی بسیار مفید و رایگانی در سایت رسمی آزمون Ielts موجود است. کتاب Complete IELTS منتشر شده توسط دانشگاه کمبریج یکی از منابع مفید آزمون است. تمام نکات مهم برای موفقیت در آزمون آیلتس همراه با فایل های صوتی در این کتاب ارائه شده است.

منابع آزمون آیلتس

 

 

 

 

به منظور تقویت ساختار گرامری نیز کتاب Grammer for IELTS انتشارات دانشگاه کمبریج، توصیه می شود.

منابع آزمون آیلتس

جهت غنی سازی گنجینه لغات کتاب های 504، 1100 و همچنین بارونز بسیار مفید خواهد بود.

منابع آزمون آیلتس

 

تغییرات اخیر آزمون آیلتس

اگر با کسانی که اخیرا در آزمون آیلتس شرکت کرده اند صحبت کنید، اغلب ناراضی هستند. تصحیح بخش نوشتاری و گفتاری در این آزمون تا حدودی به سلیقه شخص مصاحبه گر بستگی دارد. به گفته شرکت کنندگان اخیرا این دخالت سلیقه بیشتر شده است. به طوری که بعضا نمره بخش گفتاری یا نوشتاری کمتر از قابلیت شرکت کننده داده می شود. این مشکل تنها در ایران نیست و بسیاری از شرکت کنندگان کشورهای دیگر نیز اعتقاد دارند که آزمون Ielts به یک کلاهبرداری بین المللی تبدیل شده است. در همین راستا یک کمپین بین المللی برای شکایت به سازمان ملل متحد ایجاد شده است.

 

منابع:

www.ielts.org

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.