شبی که ماه کامل شد

5 فیلم رزمی برتر قرن 21

فیلم‌ رزمی یکی از ژانرهای اکشن است که داستان آن با شخصیت های رزمی کار و حرکات رزمی، پیش می رود. در فیلم رزمی، اغلب شخصیت های فیلم، چه شخصیت های مثبت و چه منفی، با هنرهای رزمی معرفی می شوند. هنرهای رزمی، شاخصه اصلی فیلم رزمی بوده و در طول فیلم، در بخش های مختلف دیده می شود. اصلی ترین هنر رزمی که در فیلم رزمی به کار گرفته می شود، کنگ فو است. از سبک های جدید فیلم رزمی می توان به رزمی کمدی اشاره کرد که جکی چان از صاحبان سبک رزمی کمدی است. در سایت تفریحی 5 عصر با پنج فیلم رزمی برتر از سال 2000 تا 2018 آشنا شوید.

 

1- تهدید سه گانهتهدید سه گانه

1
نام فیلمTriple Threatتهدید سه گانه
سال تولید20171396
ژانراکشنرزمی
امتیاز IMDB9.3
زبانانگلیسی
زیرنویسانگلیسیفارسی
بازیگران مطرح Scott Adkins
کارگردانJesse V. Johnson
خلاصه داستان

فیلم تهدید سه گانه، محصول مشترک چین، تایلند و آمریکا است. اسکات ادکینز، از بازیگران مطرح این فیلم می باشد. در ابتدای داستان با گروهی خلافکار و مافیایی روبه رو می شویم که برای اهداف شوم خود، به دنیال دختری میلیادر هستند. در مقابل گروه کوچکی از رزمی کاران پایین شهر، تصمیم می گیرند از دختر ثروتمند محافظت کنند. داستان فیلم در بستر مبارزات رزمی این دو گروه رزمی کار شکل می گیرد.

 

 

2- ببر خیزان، اژدهای پنهانببر خیزان، اژدهای پنهان

2
نام فیلمCrouching Tiger, Hidden Dragonببر خیزان، اژدهای پنهان
سال تولید20001379
ژانراکشنرزمی
امتیاز IMDB7.9
زبانچینیدوبله فارسی
زیرنویسانگلیسیفارسی
بازیگران مطرح yun-fat chow ziyi zhang
کارگردانAng Lee
خلاصه داستان

داستان فیلم به سلسله چینگ بر می گردد. زمانی که سرنوشت دو زن رزمی کار به هم گره می خورد. شخصیت مثبت فیلم “لی مو بای” به دنبال باز پس گیری شمشیر افسانه ای است به نام “سرنوشت سز” که از صاحب اصلیش دزدیده شده است. در این مسیر مجبور به درگیری با نقش منفی فیلم با نام “جید فاکس” می شود. از قضا، جید فاکس قاتل استاد لی مو بای نیز است.

 

 

3- قهرمانقهرمان

3
نام فیلمHeroقهرمان
سال تولید20021381
ژانراکشنرزمی
امتیاز IMDB7.9
زبانچینیدوبله فارسی
زیرنویسانگلیسیفارسی
بازیگران مطرح Jet LiDonnie Yen
کارگردانZhang Yimou
خلاصه داستان

داستان فیلم جنگ رزمی بین قبیله ای در دوران سلسله کین در کشور چین است. تفرقه در کشور بزرگ چین در دوران يكي از شاهان سلسله كين، باعث وقوع جنگ های زیادی شده بود. سلطان کین در جریان همین درگیری ها، بسیاری از قبیله زایو را نفله کرده است. در پاسخ به این کشتار، انتقام جویان قبیله زایو به دنبال قتل سلطان کین هستند. زن و مرد جوانی به نام های برف پرنده و شمشیر شکسته بارها به قصر پادشاه نزدیک شده و لی موفق نبوده اند. با آمدن جت لی، اتحاد دشمنان سلطان کین، بیشتر شده و . . .

 

 

4- اعجوبه های کنگ فواعجوبه های کنگ فو

4
نام فیلمKung Fu Hustleاعجوبه های کُنگ فو
سال تولید20041383
ژانراکشنرزمی/کمدی
امتیاز IMDB7.8
زبانچینیدوبله فارسی
زیرنویسانگلیسیفارسی
بازیگران مطرحStephen ChowQiu Yuen
کارگردانStephen Chow
خلاصه داستان

در شانگهای ناامنی در کوچه و خیابان ها بیش از پیش شده است. اوضاع خطرناکی برای مردم توسط گروه های خلافکار ایجاد شده و هیچ کس جرات کاری ندارد. در میان گروه های خلافکار، گروه تبرها بیش از بقیه موجب ترس و دلهره شهروندان است. داستان فیلم درگیرهای رزمی بین این گروه تبهکار و ساکنین یک مجتمع مسکونی در حوالی شهر شانگهای رقم می خورد.

 

 

5- ایپ من 4ایپ من 4

5
نام فیلمIp man 4 ایپ من 4
سال تولید20181396
ژانراکشنرزمی
امتیاز IMDB7
زبانانگلیسیدوبله فارسی
زیرنویسانگلیسیفارسی
بازیگران مطرحDonnie Yen
کارگردان Wilson Yip
خلاصه داستان

قبل از شروع جنگ ژاپن و چین، استاد ایپ مان، از استادهای بنام کنگ فو، در چین است. با شروع جنگاوضاع برای استاد ایپ مان از شرایط یکنواخت خارج می شود. به ویژه از زمانی که یکی از فرماندهان ژاپنی از کنگ فو کاران چینی دعوت به مبارزه با نیروهای خود می کند. استاد ایپ مان وارد این سلسله مبارزات می شود و . . .

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.