دانلود تمام قسمتهای سریال مانکن

شبی که ماه کامل شد

5 اقدام مهم که قبل از بارداری باید انجام دهید

شاید شما هم درباره اقدامات قبل از بارداری شنیده باشید. کارهایی که یک خانم قبل از بارداری باید بداند و عمل کند تا یک فرزند سالم داشته باشد. بی تردید بسیاری از ویژگی های جنین از زمان انعقاد نطفه شکل می گیرد. پس وضعیت سلامت جسمی و روحی مادر قبل از بارداری، بسیار مهم است. در مجله اینترنتی 5 عصر، 5 اقدام مهم قبل از بارداری را بخوانید.

 

1- تحت نظر یک پزشک خوب باشید.

یک پزشک با تجربه زنان و زایمان می تواند بسیاری از مشکلات دوران بارداری را پیش بینی و حل کند. به خصوص اگر برای اولین بار قصد بارداری شدن دارید، یک پزشک خوب را پیدا و در این باره مشورت کنید. سعی کنید با همین پزشک برنامه بارداری خود را پیش ببرید. مشاوره با پزشک قبل از بارداری، می تواند از مشکلات بعدی جلوگیری کند. برای مثال اگر در شما یا همسرتان نشانه هایی از کم خونی مینور یا بیماری های سلولی باشد، با آزمایش های ژنتیک و شرایط کنترل شده، می توانید یک بارداری موفق داشته باشید.

 

2- دهان و دندانتان را چکاپ کنید.

بین یک بارداری موفق و بهداشت دهان و دندان رابطه مستقیم و علمی وجود دارد. بیماری های دهان و دندان باعث تولد زودرس نوزاد و کم وزنی او می شود. پس قبل از بارداری به یک داندانپزشک مراجعه و مشکلات دندانی خود را حل کنید.قبل از بارداری

 

 

 

 

 

 

 

 

3- دود و نوشابه را کنار بگذارید.

شما قطعا می دانید که تنباکو و نوشابه (به ویژه الکلی) برای جنین بسیار مضر است. مصرف سیگار و نوشابه قبل از بارداری می تواند عوارض جبران نشدنی را در سلامت جنین داشته باشد و مشکلاتی را برای رشد او ایجاد کند. علاوه بر این مصرف سیگار و نوشابه قبل از بارداری، شانس بارداری را به شدت کاهش می دهد.قبل از بارداری

نوشیدن دو استکان چای یا قهوه در روز معادل 250 میلی گرم کافئین است. این مقدار کافئین برای یک فرد معمولی ضرری ندارد اما برای کسی که قصد بارداری دارد، شانس بارداری را کاهش می دهد. پس حداقل 3 ماه قبل از بارداری ، سیگار، نوشابه، چای، قهوه و قیلیان را ترک کنید.

 

 

 

 

 

 

4-  قبل از بارداری رژیم غذایی مناسب بگیرید

بهترین زمان برای حذف فست فود از رژیم غذاییتان قبل از بارداری است. فست فود برای سلامت خود شما و جنینی که قرار از در بدن شما تشکیل شود، مضر است. مقدار مناسبی میوه جات، سبزیجات، خشکبار و مواد پروتئینی را در خوراک روزانه خود قرار دهید. یک رژیم غذایی مناسب از ابتلای شما به دیابت بارداری جلوگیری می کند و تناسب اندام شما را پس از وضع حمل، کنترل می کند.

 

5- با گوشی تلفن خود قهر کنید

طبق تحقیقات انجام شده، بانوانی که در حین بارداری از گوشی استفاده می کنند، صاحب فرزندانی با مشکلات رفتاری و قبل از بارداریذهنی می شوند. در یک پژوهش بزرگ، بیش از 13000 مادر در زمان حاملگی مورد بررسی قرار گرفتند. نیمه از آن ها روزانه چندین بار از موبایل استفاده می کردند. و نیمی دیگر از استفاده از موبایل و دستگاه های الکترونیکی منع شدند. پس از 7 سال، کودکان آن ها مورد بررسی های روانشناسان قرار گرفتند. مادرانی که از گوشی موبایل استفاده می کردند، به احتمال 54 درصد صاحب فرزندانی بودند که مشکلات رفتاری، احساسی و ذهنی داشتند.

 

منبع:

www.webmd.com

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.