شبی که ماه کامل شد

10 نمونه از انواع گیاهان آپارتمانی گلدار

تقریبا تمامی انسان ها از طبیعت و نیز دیدن گل و گیاه لذت می برند. در عصر ماشین و مدرنیته، تلطیف روح و کسب آرامش بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است. به همین دلیل امروزه استقبال بسیار زیادی از گیاهان آپارتمانی گلدار شده و طرفداران زیادی دارد.

گیاهان آپارتمانی گلدار

گیاهان آپارتمانی، گیاهانی هستند که اغلب بسیار سایه دوست بوده و نیاز بسیار کمی به نور مستقیم خورشید دارند. گیاهان آپارتمانی به دو دسته گلدار و بدون گل دسته بندی می شوند.

در این نوشته قصد داریم به معرفی چند نمونه از گیاهان آپارتمانی گلدار بپردازیم. علاقه مندان به گل های زیبا و رنگارنگ می توانند با انتخاب این نمونه از گیاهان آپارتمانی هم از سرسبزی آن ها و هم از گل های رنگارنگشان لذت ببرند.

اگر تمایل دارید نحوه نگهداری برخی از گیاهان آپارتمانی را یاد بگیرید روی لینک زیر کلیک کنید :

گل آپارتمانی و نحوه مراقبت و نگهداری از آن

مجله اینترنتی 5 عصر امیدوار است که با معرفی چند نمونه از گیاهان آپارتمانی گلدار، نقش بسزایی در معرفی و کمک به علاقه مندان پرورش گل و گیاه در آپارتمان داشته باشد.

گل های گیاهان آپارتمانی دارای دو نوع ریز و درشت است و این کاملا بستگی به سلیقه و نظر شما دارد که کدام نمونه را انتخاب کنید.

5 نمونه از انواع گیاهان آپارتمانی گلدار با گل های درشت

1- آزالیا

گیاهان آپارتمانی گلدار

گیاه آزالیا دارای گل هایی با سایز نسبتا درشت است که زمان گلدهی این گیاه اغلب در فصل بهار  می باشد. نیازمند نور زیادی بوده و باید روزانه آبیاری شود.

2- گل کاغذی

گیاهان آپارتمانی گلدار

گل کاغذی نیز همانند گل آزالیا گل هایی که می دهد سایز نسبتا درشتی دارند. بهتر است روزانه به مدت 5 ساعت در معرض نور مستقیم خورشید باشد. آبیاری این گیاه هفته ای است.

3- آنتوریوم

گیاهان آپارتمانی گلدار

گیاهی با گل های بسیار خاص و چرمی مانند و در سایز بزرگ است که نیاز به نور غیر مستقیم خورشید ولی به میزان زیاد (مثلا کنار پنجره) دارد. میزان آبیاری آن 2 بار در هفته مناسب است.

4- سیکلامن

گیاهان آپارتمانی گلدار

گل های بزرگ و درشت این گیاه در بازه رنگی بین ارغوانی تا سفید متغیر است. گل برگ های چین دار و برگ های قلبی شکل سیکلامن فرم متفاوت و کاملا جدیدی از سایر گیاهان آپارتمانی دارد.در پاییز و زمستان زمان گلدهی این گیاه است و نیازمند نور متوسطی است. آبدهی باید به نحوی باشد که خاک همواره دارای رطوبت ملایمی باشد

5- گل ساعتی

گیاهان آپارتمانی گلدار

گل های متوسط بسیار زیبایی به رنگ سفید دارد که در قسمت اتصال، رنگ شان بنفش می شود. نیازمند نور زیاد بوده و برای آبیاری آن باید هر 2 روز اقدام کنید.

5 نمونه از انواع گیاهان آپارتمانی گلدار با گل های ریز

1- کلرودندروم

گیاهان آپارتمانی گلدار

این گیاه در واقع از انواع درختچه های بالارونده بوده که در فصل بهار شروع به گلدهی می کند. نیمه عمر این گل های ریز بسیار زیاد است و رنگ بندی و ظاهری بسیار زیبا ولی متفاوت از سایر گیاهان آپارتمانی دارد.

2- بنفشه آفریقایی

گیاهان آپارتمانی گلدار

این گیاه دارای گل هایی در انواع و اقسام مختلف و رنگ های متفاوت است. زمان گلدهی خاصی ندارد و هر زمان شرایط محیا باشد شروع به گل دادن می کند. به نور و رطوبت ملایم نیازمند است و بهتر است محیط نگهداری آن گرم باشد.

3- بگونیا

گیاهان آپارتمانی گلدار

بگونیا دارای گل هایی شکوفه مانند به رنگ های زرد و نارنجی و قرمز و … است که می توانید در فصل بهار شاهد شکوفا شدن آن ها باشید. شرایط نگهداری بسیار راحت و آسان دارد. همیشه رطوبت خاک باید نسبتا خوب باشد و برای رشد و گلدهی به نور زیاد محتاج است.

4- برونفلزیا

 

در بهار و تابستان شاهد گل های بنفش و سفید رنگ آن خواهید بود. در هر هفته به 2 بار آبیاری نیازمند است و بهتر است که در آفتاب سایه نگهداری شود

5- گل حنا

 

گل های آپارتمانی

با نگهداری از این گیاه، شاهد گل هایی به رنگ سفید، قرمز، صورتی و ارغوانی در فصل بهار خواهید بود.در هفته 2 بار آبیاری برای گل حنا کافی است. بهتر است در نیم سایه از این گیاه نگهداری شود.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.