شبی که ماه کامل شد

با گل های عجیب و غریب در جهان آشنا شوید!

در این نوشته قصد داریم به پنج نمونه از گل های عجیب و کمیاب دنیا بپردازیم. پس در ادامه نوشته با ما همراه باشید و از دیدن این گل های عجیب و زیبا و متفاوت متحیر شده و لذت ببرید.

1. گل ارکيده ميمون

گل ارکيده ميمون يک گونه گل کمياب است که در ارتفاعات جنگل هاي ابري پرو و اکوادور رشد ميکند. دليل نامگذاري اين گياه به اسم ارکيده ميمون شباهت بسيار زيادش به اين جانور است.در اين گياه ميتوان به راحتي چشم ها ي سياه و ابروهايي نقطه چين مانند را متصور شد. همچنين ريش و بيني.

گل های عجیب

نام ديگر اين گياه دراکولا است که دليل نامگذاري اش با اين نام شايد دو گلبرگ اين گياه باشد که شبيه نيش بلند دراکولا است. ارکيده ميمون در هواي معتدل و گرم رشد ميکند و در تمام طول سال گل ميدهد که بوي آن شبيه بوي ميوه پرتقال است.

گل های عجیب

2. ارکيده شبح

یکی از گل های عجیب، گل کمياب ارکیده شبح است که در فلوريدا و کوبا و جزاير کارائيب وجود دارد.دليل نامگذاري، شباهت بسيار زياد اين گل به شبح است.نام ديگرش ارکيده وزغ (سفيد) است و دليل اين نامگذاري اين است که دو گلبرگ انتهايي گل بسيار بلند و مواج هستند و شباهت بسيار زيادي به پاهاي قورباغه (وزغ) دارند.

گل های عجیب

بوي گل ارکيده شبح شبيه ميوه سيب است. اين گل هيچ گونه برگي نداشته لذا براي بدست آوردن غذا و انرژي از گياهان ديگر تغذيه ميکند. درواقع ريشه اين گياه ميتواند عمل فتوسنتز را انجام دهد لذا برروي تنه درختان رشد ميکند. محيط مناسب براي اين گياه بايد داراي رطوبت زياد باشد.

گل های عجیب

 

3. نوزاد قنداقي(کودک در قنداق)

نوزاد قنداقي گونه اي ديگر از ارکيده ها هستند که در کلمبيا وجود دارند. دليل نامگذاري گياه هم کاملا مشخص و واضح است که شباهت بسيار زياد گل به نوزادي است که در قنداقي سفيد قرار دارد.

گل های عجیب

بوي اين گل بسيار مطبوع و خوشايند است. اين گياه به واسطه عطر خوشايندي که دارد ساير حشرات را مجذوب خود ميکند.حشرات با رفتن به داخل گل و چسبيدن گرده گل به بدنشان ناخودآگاه عمل گرده افشاني براي اين گياه را انجام ميدهند

.گل های عجیب

4. گل خفاش سياه

از دیگر نمونه های گل های عجیب ، گل خفاش سياه است که در کشورهاي تايلند، مالزي و چين ديده ميشود. گلبرگ هاي بزرگ و گشوده اين گل همانند خفاشي است که بال هاي خود را بازکرده و درحال پرواز است. رنگ گلبرگ آن سياه يا بنفش تيره است و داراي پرچم هاي بسيار بلندي است. پرچم هاي بسيار بلند اين گل شبيه دست و پاي خفاش هستند. نام ديگر اين گل، شيطان سياه است چرا که عده اي پرچم هاي اين گل را به موهاي سياه تابدار شيطان شبيه کرده اند.

گل های عجیب

از اين گل در جشن هاي هالووين استفاده ميکنند.محيط مناسب براي اين گل جنگل است.يعني محيطي با رطوبت بالا و بدور از نور مستقيم آفتاب. اين گل را ميتوان با لحاظ کردن شرايط مورد نيازش در محيط منزل نيز پرورش داد. در اواخر بهار و اوايل تابستان گل ميدهد.

گل های عجیب

 

5. گل دست شيطان

اين گياه در گواتمالا و مکزيک يافت ميشود.نام ديگر اين گل پنجه ميمون است.علت نامگذاري اين گل همان گونه که از قراين برمي آيد اين است که قسمت پنجه اي مانند گل همانند دستي است که براي گرفتن طعمه دراز شده است.

گل های عجیب

از اين گل همانند گل خفاش در جشن هاي هالووين استفاده ميکنند. از ميوه اين گل در طب سنتي استفاده فراوان ميشود.گياه دست شيطان داراي برگ هاي بسيار پهن به رنگ سبز تيره است که قسمت پنجه اي مانند اين گياه سبب نامگذاري اش با اين نام شده است. گل هاي اين گياه در فصل بهار و تابستان شکفته ميشوند.

گل های عجیب

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.