شبی که ماه کامل شد

دانلود تمام قسمتهای سریال مانکن

کمپ ایکس ری ، فیلمی هالیوودی با بازی پیمان معادی

کمپ ایکس ری نام فیلمی سینمایی ساخته پیتر ستلر محصول کشور آمریکا در سال 2014 است. فیلم کمپ ایکس ری با بازی کریستن استوارت، پیمان معادی و جان کرول لینچ حوادث پس از واقعه سپتامبر را روایت می کند. داستان فیلم کمپ ایکس ری در زندان گوانتانامو، می گذرد. جایی که پیمان معادی در نقش علی، زندانی و کریستن استوارت در نقش ایمی کول، زندان بان اوست. جزئیات این فیلم جذاب را در مجله اینترنتی 5 عصر بخوانید.کمپ ایکس ری

محتوای فیلم کمپ ایکس ری

محتوای فیلم کمپ ایکس ری وضعیت اسلام حراسی را در کشورهای غربی بیان می کند. دیدگاهی غیر واقعی که از مسلمانان در ذهن جوانان غربی شکل گرفته است، در این فیلم نقد می شود. ذهنیتی که در آن مسلمان، برابر است با انسانیبی سواد، بی احساس و خمشگین. علی، مسلمان تونسی الاصل ساکن آلمان که به اتهام مشارکت در وقایع تروریستی در زندان اسیر است، چهره ای دیگر از یک مسلمان را نشان می دهد.

کمپ ایکس ری

خلاصه فیلم کمپ ایکس ری

فیلم با سکانسی شروع می شود که علی (پیمان معادی) در حال خواندن نماز است. به ناگاه به منزل او حمله می شود. پس از طی مسافت طولانی در خشکی و دریا و هوا و  با سری پوشیده، همراه با چند زندانی دیگر به یک زندان می رسد.

ادامه فیلم هشت سال بعد را روایت می کند. زمانی که ایمی کول (کریستن استوارت) به عنوان نگهبانی تازه کار وارد زندانگوانتانامو می شود. ایمی کول دختر جوانی است که از شهر کوچک خود برای رسیدن به اهداف و آرزوهای بزرگ به ارتش آمریکا ملحق شده است.

ایمی نگهبان بندی است که علی و چند مسلمان دیگر در این بند چندین سال زندانی هستند. وظیفه ایمی و همکارانش، جلوگیری از خودکشی این زندانی ها است. به همین دلیل مرتبا به آن ها سرکشی می کنند. در این بین به دلیل امتناع ایمی از خواسته جنسی مافوقش، ارتباط او با دیگر نظامیان با مشکل مواجه می شود.

کمپ ایکس ری

ارتباط صمیمی علی و ایمی

در فیلم کمپ ایکس ری کریستن استوارت نگرانی ها و تنهایی های یک دختر جوان را در آن وضعیت و جنگیدن او با مشکلات را به خوبی به تصویر می کشد. گذر زمان باعث ایجاد ارتباطی دوستانه بین علی و ایمی می شود. ارتباطی که در

ابتدا با خشونت ناشی از سال ها اسارت علی آغاز می شود. اما در ادامه با کشف لایه های شخصیتی متقابل، دوستی علی و ایمی صمیمانه تر می شود. دوستی که به دور از مسائل جنسی و فقط بر اساس زیبایی های درون است. تا جایی که ایمی به خاطر علی در مقابل مافوق خود می ایستد و توبیخ هم می شود.

کمپ ایکس ری

برنامه کاری زندان به گونه ای است که زندان بان ها پس از یک سال جای خود را به زندان بان های جدید و تازه کار می دهند. یک سال می گذرد و علی می داند که به زودی پست ایمی در زندان گوانتانامو تمام می شود. در آن وضعیت خفقان

تنها روزنه امیدی که برای علی ایجاد شده، ایمی است. در سکانسی زیبا در فیلم کمپ ایکس ری که علی و ایمی در حال صحبت هستند، علی قصد اقدام به خودکشی دارد. اما ایمی با طرز هوشمندانه ای از سر علاقه جلوی او را می گیرد. پس از آن ایمی می رود و علی می مانند و ادامه حبسش به امید تغییری در وضعیت موجود. وضعیتی که بدون هیچ جرمی و فقط به دلیل مسلمان بودن در آن قرار دارد.

کمپ ایکس ری

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.