شبی که ماه کامل شد

کاپادوکیا ، شهری پر از بالن های رنگارنگ

کاپادوکیا شهری در کشور ترکیه است که دارای طبیعتی بسیار عجیب و غریب و دیدنی است. این شهر به شهر بالن ها معروف است.

کاپادوکيا

کاپادوکیا، شهری افسانه ای و مرموز

طبیعت درطول سالیان دراز نمایی جالب از این منطقه به وجود آورده. بارش باران و به دنبالش فرسایش حاصل از آتشفشان ها و رودخانه ها، به کمک بادهایی که می وزد طبیعتی خاص و در عین حال وحشت آور را آفریده اند. دشت های این منطقه حاصل گدازه های آتشفشانیی هستند که سالیان پیش بر اثر فوران به این منطقه آورده شده اند. کوه ها و دشت ها و صخره های طبیعی عجیب و شگفت انگیز کاپادوکیا شکل عجیب و غریبی دارند و احساس رمزآلودی را در شما به وجود می آورند.

کاپادوکیا

اسرارآمیز بودن این منطقه زمانی چند برابر می شود که دودکش پریان را ببینید. در داخل دودکش های پریان که طی سالیان دراز توخالی شده اند خانه ها و انبارها و کلیسا و … ساخته شده و شهرهای زیرزمینی اسرارآمیزی در کاپادوکیا را به وجود آورده . دودکش پریان نام مخروط های آتشفشانی است که در انواع مختلف مثل ستونی و نوک تیز و کلاه مانند و قارچ مانند هستند. زمانی که شما خانه هایی که در دل کوه و به صورت غار مانند ساخته شده اند را می بینید احساس ترس مبهمی سراسر وجودتان را فرا خواهد گرفت.

کاپادوکیا

دلیل این همه شگفتی و اسرارآمیز بودن کوه ها و صخره ها و حتی دودکش های پریان فرسایش شدیدی است که در طول سالیان دراز طبیعت این منطقه را دستخوش تغییرات کرده و چنین صحنه های عجیب و ترسناکی را بوجود آورده. اند. این همه ترسناکی و غیرطبیعی و اسرارآمیز بودن این منطقه دلیل خوبی است تا متوجه شوید که چرا فیلم جنگ ستارگان معروف در این مکان فیلم برداری شده.

کاپادوکیا با این همه عجایب چرا شهر بالن ها شده؟

هرچه که از سطح زمین فاصله گرفته و بالاتر می رویم به عجیب و غریب بودن این منطقه افزوده می شود. تا جایی که می توانید نمایی از این شهر را ببینید که تاکنون فقط در فیلم های تخیلی آن را دیده اید. هرساله فستیوال بالن سواری در این شهربرگزار می شود که از سراسر دنیا گردشگرانی برای حضور به این شهر می آیند. هرچند که تقریبا همه روزه شما میتوانید از بالن سواری برروی این شهر لذت ببرید و تفاوتش با فستیوال در جشن ها و مراسم است.

کاپادوکیا

شرکت های زیادی هستند که به شما برای بالن سواری خدمات می دهند و هزینه ای متفاوت این شرکت ها به نوع خدماتی که می دهند بستگی دارد. مثل اندازه سبد بالن و تعداد افرادی که با شما همسفر هستند، طول مدت پروازتان، ارتفاع پرواز، کیفیت پذیرایی و صبحانه و بیمه. وجه مشترک تمامی پروازها فارغ از شرکتی که انتخاب می کنید همگی صبح زود و کمی قبل از طلوع آفتاب است. پس شما این امکان را دارید که کاپادوکیای اسرارآمیز و موهوم را پیش از طلوع خورشید ببینید و همچنین منظره بسیار زیبای طلوع و تابیدن نور بر موهومات را دیده و به دنبال پدیدارشدنشان شاهد ذوب شدن ترس و وحشتتان باشید. این شهر تنها جایی است که در پرواز با بالن ارتفاع و اوج گرفتن چندان مطرح نیست، بلکه آنچه که حائز اهمیت است تخصص و تبحر خلبان بالن است که مثلا بتواند شما را به دیدن دودکش های جن و پری و یا تپه های توفا برده و با فرو بردن بالن در دره ها و بیرون آوردنش، فراز و فرودی هیجان انگیز و به یادماندنی برایتان خلق کند.

کاپادوکیا

نکته قابل توجه اینکه شما این امکان را دارید که یک بالن اختصاصی انتخاب کنید و تعداد افراد داخل بالن و نیز طول مدت زمان پرواز را تعیین کنید. پس می توانید برای مناسبت های خاص مثل ازدواج و یا سالگردش و یا هدیه ارزشمند به کسی که دوستش دارید این نوع سفر را انتخاب کنید.

به دلیل شرایط منطقه ای که کاپادوکیا دارد قسمتی از راه فقط از طریق اتومبیل طی می شود و در انتها برای رسیدن به این شهر عجیب و غریب چیزی حدود سه ساعت پیاده روی دارید.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.