دانلود تمام قسمتهای سریال مانکن

چگونه در انجام کارهای خانه از کودکان کمک بگیریم؟

امروز صبح با یک صحنه ی عجیب غافلگیر شدم، یک توده از شلوار های راحتی، لوسیون و دئو دورانت در وسط سالن نشیمن بود در حالی که پسرم می دانست آن ها نباید آن جا باشند. او مثل بچه های دیگر است، او به خوبی می داند کارهایی در اطراف خانه وجود دارد که انجام دادن آن ها ضروری است. او همچنین می داند که اگر به اندازه ی کافی بی سر و صدا بنشیند، من تا حدودی فراموش می کنم کارهای خانه که باید انجام دهد را به او بگویم. وقتی می گویم از کودکان برای کمک در کارهای خانه استفاده کنید، توصیه می کنم که آن ها را برای انجام دادن کارهای گروهی تشویق کنید. در این جا، برخی از ایده های مناسب هر سن را برای کمک به حداقل کردن کشمکش ها بیان می کنیم:

۱- کارهای خانه کودکان خردسال

کارهای خانه کودکان

کارهای خانه را به بازی تبدیل کنید. بیشتر خانواده ها، ترانه ای برای تمیز کاری می سازند. این ترانه در اکثر مواقع، باعث می شود کودکان بسیار شاد شروع کنند تا خراب کاری هایشان را تمیز کنند. این یک مبالغه است، اما این ترانه بسیار موثر است. این ترانه، به اندازه ی یک بازی برای تمیز کردن موثر است. این بازی می تواند یک مسابقه ایجاد کند که چه کسی زودتر اسباب بازی هایش را جمع می کند. اگر کودک شما کارتون «داستان اسباب بازی ها» را دیده باشد، می توانید وانمود کنید که زمان آن رسیده تا اسباب بازی هایش را کنار بگذارد و آن ها کمی در جعبه ی اسباب بازیشان، بازی کنند. از تخیل خود، دست زدن، تشویق کردن و ستایش ماشین تمیز کننده ی کوچک و شیرین خود (کودکتان) استفاده کنید!

۲-کارهای خانه کودکان در سن مدرسه

در کارهای خانه از عشق بیشتر و سخت گیری کمتر استفاده کنید. ممکن است این روش روی همه ی بچه ها تاثیر نگذارد، اما من به این نتیجه رسیده ام که ملایمت بیشتر در بیان خواسته ام، پسر من را در انجام آن کار خوشحال تر می کند. کودکان ما خواهند گفت که در هر روز و تمام روز، چه کار می کنند. این یک مهارت است که یک بچه باشید و هر کسی که یک بچه نباشد، می تواند شما را متهم کند. به عنوان والدین، اگر خالصانه از کودک خود بخواهید تا کارهای عادی و روزمره ی خود را کامل کند و برای آن ها توضیح دهید که حقیقتاً به کمک آن ها نیاز دارید، بیشتر بچه ها با خوشحالی قانع می شوند چرا که این طبیعت آن ها است که می خواهند والدین خود را راضی کنند. وقتی آن ها در حال کمک کردن هستند، مطمئن شوید تا از الگوی رفتاری که از آن ها انتظار دارید، استفاده می کنند. از آن ها تشکر کنید و قدردانی خود را به کودکانتان نشان دهید. کلمات مثبتی که استفاده می کنید، می تواند به آن ها انگیزه دهد تا به کمک کردن، بدون این که از آن ها بخواهید، ادامه دهند.

۳-کارهای خانه نوجوانان

به بچه ها اجازه دهید برای کارهای خانه تا یک زمان انتخاب کنند. به کودکتان یک لیست از کارها را بدهید و به آن ها اجازه دهید تا به شما بگویند فکر می کنند چه زمانی می توانند آن کارها را تکمیل کنند. به آن ها اجازه دهید تا به شما درباره ی عواقب عدم انجام به موقع کارشان، اطلاعاتی دهند. مطمئن شوید که جدول زمانی واقع بینانه است و به فرزند خود اجازه دهید تا برای مدیریت زمان و لیست وظایفش استقلال داشته باشد. اگر کار آن ها به موقع تمام شد، به آن ها در تحصیلشان پاداش دهید. اگر آن ها وظیفه ی خود را به موقع انجام ندادند مهم است که کار کودکتان را با عواقبی که پذیرفته بودند، پیگیری کنید. با فرزندتان راجع به حل مشکل، مدیریت بهتر زمان و کارهایش در آینده صحبت کنید و به او کمک کنید. به آن ها یاد آور شوید که هدف این کار، اثبات توانایی های آن ها برای مسؤولیت پذیری در خانه جهت افزایش استقلال و آزادی آن ها است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.