دانلود تمام قسمتهای سریال مانکن

شبی که ماه کامل شد

با 9 کاربرد جالب پوست تخم مرغ آشنا شوید

همانطور که می دانید پوست تخم مرغ، لایه ای کلسیمی است که از استحکام کافی برخوردار است. البته این پوست تنها برای محافظت از محتویات خود درست نشده است. بشر تا کنون توانسته چندین راهکار جالب از پوست تخم مرغ بدست آورد که ما امروز با شما در میان می گذاریم

پوست تخم مرغ

۱ – جلوگیری از گرفتگی لوله‌های فاضلاب

کمی پوست تخم مرغ تمیز را خشک کرده و خرد کنید و روی صافی سینک بریزید. بدین صورت می توانید جلوی گرفتگی لوله ها را بگیرید. این خرده ها موجب می شوند که مواد اضافی غذایی وارد لوله ها نشوند و چربی ها به پوست تخم مرغ بچسبد.

۲ – به عنوان پاک‌کننده:

کمی پودر و یا مایع ضرفشویی را با کمی پوست تخم مرغ روی سطح لک دار بریزید و بعد روی ان را اسفنج بکشید تا مشاهده کنید که چگونه لکه ها از بین می روند.

اگر بخواهید داخل بطری را با تخم مرغ پاک کنید پوست آن را خرد کنید ( نه خیلی ریز ) داخل ظرف بریزید و کمی آب سرد به آن اضافه کنید و کاملا تکان دهید و مشاهده کنید که درون آن چقدر تمیز شده است.

۳ – تمیز کردن لباس‌های سفید:

گاهی لباس های سفید تغییر رنگ داده و خاکستری می شوند. بیایید کمی پوست را داخل صافی بریزید و با لباس ها داخل ماشین لباس شویی قرار دهید.

۴ – حاصلخیز کردن خاک:

از آن جا که پوست تخم مرغ سرشار از کلسیم و مواد معدنی است برای خاک مفید است. کافیست کمی از آن را به کمپوست اضافه کنید

۵ – دفع آفات:

در پوست تخم مرغ موادی هست که می تواند آفات را دور کند. کافیست برای جلوگیری از آسیب حلزون ها و کرم برگ خوار و آفات کمی از آن را در اطراف باغ بپاشید.

۶ – تغذیه گیاهان:

قبل از اینکه گیاهان را آبیاری کنید کمی پوست تخم مرغ را در آب ولرم بریزید و داخل ظرف در دار قرار داده و بگذارید کمی در جای خنک بماند. بعد از چند روز، این مایع را به پای گل ها بریزید تا سریع رشد کنند.

۷ – تامین کلسیم:

گیاهانی که برای رشد نیاز به کلسیم دارند با پوست تخم مرغ سریع رشد می کنند. کافیست کمی از آن را به کف گلدانی که در آن گوجه فرنگی، فلفل و بادمجان می خواهید بکارید بریزید.

۸ – گلدان:

پوست تخم مرغ توانایی تحم بذر تا زمان رشد را دارد بنابراین می توانید بذر را تا زمان جوانه زدن در پوست تخم مرغ رشد دهید. کسانی که در تخم مرغ سبزه می کارند از همین ایده بهره گرفته اند.

۹ – غذای پرندگان:

ریختن خرده های پوست تخم مرغ در دانه و غذای پرندگان ذخیره کلسیمی آن ها تامین می کند و موجب می شود تخم گذاری بهتری داشته باشند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.