شبی که ماه کامل شد

دانلود تمام قسمتهای سریال مانکن

جوش شیرین و 10 کاربرد اساسی آن در خانه داری

جوش شیرین که نام علمی آن بی کربنات سدیم است، یکی از ترکیبات شیمایی پر کاربرد می باشد. این ترکیب، بدون بو و بدون مزه است. کمی دارای خاصیت بازی بوده و به صورت پودر سپید یا بلورین وجود دارد. جایی نیست که این ماده کاربرد نداشته باشد. از مواد اولیه بکینگ پودر گرفته تا خمیر دندان. از نوشابه های گازدار گرفته تا مواد پاک کننده. از مواد اولیه کپسول های آتش نشانی گرفته تا مواد مکمل در ساخت ابریشم!!! در سایت تفریحی 5 عصر، 10کاربرد اساسی جوش شیرین در زندگی روزمره را بخوانید.

 

جوش شیرین و خانه داری

استفاده از جوش شیرین در شستن میوه ها

 1. جوش شیرین دارای خاصیت ضد عفونی کنندگی بسیار خوبی است. مقداری را در آب ریخته و برای شستن میوه ها و سبزیجات استفاده کنید. به ازای هر دو لیتر آب، یک قاشق  استفاده کنید.
 2. از جوش شیرین برای تمیز کردن برس و شانه کمک بگیرید. کمی آب را گرم کنید. یک یا دو قاشق از آن درون ظرف بریزید و شانه، برس یا کلیپس خود را درون آن گذاشته و سپس آبکشی کنید.
 3. جوش شیرین بو گیر بسیار خوبی است. درون دستگاه بخور ریخته تا بوی نامطبوع خانه را گرفته و محیط را ضد عفونی کند.
 4. برای رفع بوی بد پا، مقدار کمی جوش شیرین درون کفش خود بریزید. یا کمی  را درون تشت حل کرده و پاها را با آن بشویید.
 5. در فصل تابستان، ممکن است بوی بد عرق شما را آزار دهد. پس از استحمام، زیر بغل خود را مرطوب نگه دارید. مقدار کمی جوش شیرین (اندازه سر انگشت) به زیر بغل بمالید تا بوی بد عرق نگیرید. البته این کار پس از اصلاح زیر بغل، ممکن است همراه با سوزش باشد.
 6. از جوش شیرین برای رفع بوی بد دهان، پس از خوردن پیاز یا سیر، استفاده کنید. به اندازه سر قاشق را درون دهانتان ریخته و اجازه دهید با بزاق شما ترکیب شود. چند دقیقه صر کنید تا بوی بد دهان رفع شده و ضد عفونی شود.
 7. انواع غذا ها و خوراکی ها در یخچال وجود دارد. ترکیب بوی همه خوراکی ها درون یخچال، بویی را ایجاد می کند
  که زیاد جالب نیست. بوی یخچال را با یک ظرف سرباز که درون آن جوش-شیرین ریخته اید، برطرف کنید.
 8. جوش شیرین یک سم بدون خطر برای دور کردن مورچه ها از زندگیتان است. آن را در لانه مورچه ها یا در مسیر حرکتشان بریزید.
 9. از جوش-شیرین برای رفع گرفتگی سینک ظرف شویی یا سنگ دستشویی استفاده کنید. یک فنجان را نصف و نصف با از آن و نمک پر کنید. مخلوط را درون لوله بریزدو آب جوش را با فشار روی آن خالی کنید.
 10. اضافه کردن نصف فنجان جوش شیرین به پودر لباسشویی در هنگام شستن لباس ها، بسیار مفید است. بوی لباس ها را گرفته، نرم می کند و لکه ها را از بین می برد.استفاده از جوش شیرین در بوگیری یخچال

منبع:

fa.wikipedia.org

yaaneh.com

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.