دانلود تمام قسمتهای سریال مانکن

۲۰ ویژگی همسران ایده آل که به زندگی شما جلا می بخشند

زندگی مشترک پر از فراز و نشیب است اگر شما از شریک زندگی خود توقع بیش از حد داشته باشید قطعا به مشکل بر می خورید در این مقاله از سایت تفریحی 5 عصر قصد داریم 20 ویژگی همسران ایده آل را بیان کنیم و اگر همسر شما برخی از این ویژگی ها را داراست قدر او را بدانید و توقع نداشته باشید تمام موارد را رعایت کند چون هیچ انسانی کامل نیست.

۱- همسران ایده آل اشتباهات گذشته را یادآوری نمی کنند.

یک همسر خوب هیچ وقت آن چه که در گذشته اتفاق افتاده است را ملاک دیدگاه خودش نسبت به شما قرار نمی دهد و دائماً گذشته را یادآوری نمی کند. برای یک زوج خوب ضرورتی ندارد کار و یا اتفاقی را که چند ماه و یا چند سال قبل توسط یکی از زوجین انجام شده است، به هم یادآوری کنند.

همسران ایده آل

۲- آن ها مقایسه نمی کنند.

همسران ایده آل می دانند که هر فردی نقاط ضعف و قوت خاص خودش را دارد و از مقایسه کردن همدیگر با افراد دیگر، خودداری می کنند. این مقایسه، مخصوصاً در رابطه با خصلت های ناپسند، اصلاً کار صحیحی نیست. شما نباید نقاط ضعف همسر خود را پر رنگ کنید.

۳- همسران ایده آل خواهان یک رابطه ی دو طرفه هستند.

در تمامی روابط، دو طرف تمام تلاششان را برای حفظ رابطه به کار می گیرند. به این ترتیب، تعادل که همان واژه ی عامیانه ی «بده، بستان» است، شکل می گیرد. اگر در یک رابطه، فقط یک فرد در حال بذل و بخشش و فداکاری و سر دیگر رابطه فقط دریافت کننده ی لطف باشد، به سرخوردگی و رنجش فرد اولی و در نتیجه، قطع رابطه و جدایی می انجامد.

۴- آن ها از اهمیت «زمانی را تنهایی سپری کردن» آگاه هستند.

همسران سازگار و خوب، می دانند که هر فردی گاهی نیاز دارد تا در خلوت خودش باشد و به این امر احترام می گذارند. رابطه ای سالم است که افراد در خارج از رابطه نیز بتوانند علایق خودشان را دنبال کنند. با هم بودن زیاده از حد، به خفگی و چسبندگی ی رابطه منجر می شود. همه جا تعادل خوب است.

۵- آن ها گفت و گو با هم را اولین اولویت قرار می دهند.

همسران ایده آل

همسران خوب، گفت و گو و ارتباط با هم را در اولویت قرار می دهند. اگر توانایی ارتباط برقرار کردن و گفت و گو با دیگران را داشته باشیم، اکثر معضلات حل خواهد شد. این که بتوانیم با صراحت صحبت کنیم و بدانیم فرد مقابل حرف ما را به خوبی گوش می دهد و سرگرم افکار خودش نیست، یک امر حیاتی برای طولانی شدن و حفظ رابطه است.

۶- آن ها با هم صریح هستند و به دنبال پیچیدگی نیستند.

همسران ایده آل با شما بازی فکری راه نمی اندازند. آن ها با صداقت و روراستی زندگی می کنند و به جای استفاده از انواع فنون اسرار آمیز و عجیب و یا رفتارهای پرخاشگرانه و غیر اصولی، به روشنی مسائل و مشکلات موجود را بیان می کنند.

۷- آن ها کاملاً به هم توجه می کنند.

همسران ایده آل زبان عشق خاص بین خود را، می دانند. این زبان می تواند شامل انجام کارها و خدماتی برای همدیگر و یا محبت، توجه، گذراندن وقت با هم و یا ابراز های کلامی و حتی هدیه دادن، باشد.

۸- آن ها خوش قلب هستند.

همسران ایده آل

همسرانی که شوخ طبع هستند، می توانند با تعریف کردن لطیفه های خنده دار، لبخند را بر لبان هم بنشانند. آن ها برای شاد کردن یک دیگر همه ی تلاش خود را به کار می بندند. آن ها می دانند که ساختن خاطرات و لحظات شیرین و لذت بخش در زندگی، یکی از کلید های دستیابی به موفقیت و داشتن یک زندگی ایده آل است.

۹- آن ها منطقی هستند.

همسران ایده آل با توجه به ویژگی های خاص همدیگر، انتظارات واقع گرایانه ای از هم  دارند. همه ی ما انسان هستیم و ممکن است دچار اشتباه شویم. همسرانی که رابطه ی خوبی با یکدیگر داشته باشند، برای قوانینی که در زندگی وضع می کنند، معیارهای غیر واقعی قایل نمی شوند.

۱۰- آن ها از خودآگاهی برخوردارند.

همسران ایده آل به خوبی درک می کنند که چه وقت در حال فرافکنی نسبت به هم هستند. اکثر ما انتظار داریم که دیگران آن نقاط قوتی که ما آرزویش را داریم، نشان دهند. وقتی که این توانایی از عهده ی آن ها خارج باشد، احساس یأس و ناامیدی می کنیم. بهتر است توانایی های خودمان را تقویت کنیم و از رابطه ی صمیمانه یمان به عنوان وسیله ای برای پیشرفت و رشد شخصی بهره ببریم.

۱۱- آن ها خوش بین هستند.

همسران سازگار و خوب، انتظارات مثبتی از یکدیگر دارند. آن ها انتظار یک رابطه ی خوب را دارند که تا ابد تداوم خواهد داشت و خود را درگیر افکار منفی نمی کنند. تمرکز کردن بر روی چیزهای بد و منفی، می تواند به پیش بینی هایی منفی منجر شود و عملاً آن افکار در زندگی نمود واقعی پیدا کنند.

۱۲- آن ها مسؤولیت احساسات و افکار خودشان را می پذیرند.

همسران خوب انتظار ندارند که فقط یک طرف رابطه، مسؤول و منبع شادمانی در زندگی باشد. بلکه کاملاً تشخیص می دهند که همه ی ما به عنوان یک انسان، مسؤول شادمانی و نشاط خودمان هستیم. همسران بایستی همدیگر را به چشم یک هدیه از طرف خداوند در زندگی ببینند، نه کسی که صرفاً برای برطرف کردن نیازهایشان وارد زندگی آن ها شده است.

۱۳- همسران ایده آل  از نظر عاطفی سوء استفاده گر، کنترل کننده و مستبد نیستند.

همسران سازگار و خوب، با یکدیگر با احترام رفتار می کنند و با بی رحمی، جلوی چشم دیگران از هم انتقاد نمی کنند. آن ها سعی در دستپاچه کردن و کنترل همدیگر ندارند. آن ها همیشه حامی یکدیگر هستند.

۱۴- آن ها وقت و منابع زیادی را در اختیار هم قرار می دهند.

همسران ایده آل

همسران خوب با یکدیگر همدل هستند و مانند یک تیم با هم کار می کنند. این اصل فقط مخصوص همسران نیست، در واقع توان جسمی و فکری در کار گروهی بیشتر است و این حمایت از یکدیگر، شادمانی را به دنبال خواهد داشت. با این روش آن ها یاد می گیرند که همیشه با هم مشورت کرده و در همه ی امور به یکدیگر یاری برسانند.

۱۵- آن ها مورد اعتماد هستند.

همسران خوب مورد اعتماد و مسؤولیت پذیر هستند. آن ها می دانند که هر گاه گرفتار مشکلی شوند، یک نفر همیشه در کنار آن ها هست و با آغوشی باز و قلبی سرشار از عشق، به یاری آن ها خواهد آمد.

۱۶- آن ها حمایت گر هستند.

یک همسر خوب شما را تشویق می کند که تا در توان دارید، بهترین فرد در حرفه و کارتان باشید. آن ها احساس نمی کنند که موفقیت شما، برایشان تهدید کننده است؛ بلکه خواهان پیشرفت شما هستند. آن ها همیشه مانند یک حامی بسیار قوی مراقب شما بوده و هیچ گاه تنهایتان نمی گذارند.

۱۷- برای داشتن رابطه ای خوب، پیوسته تلاش می کنند.

یک همسر خوب و دلسوز می فهمد که تمامی روابط، نیاز به توجه و مراقبت دارند و بدون تلاش و پیگیری، نمی توان انتظار رابطه ای رضایت بخش را داشت. آن ها می دانند که همه ی زندگی دوران ماه عسل نیست. پس خود را برای روزهای سخت آماده کرده و برای حفظ زندگی خود، از هیچ تلاشی دست برنمی دارند.

۱۸- همسران ایده آل درستکار و امین هستند.

همسرانی صادق و یکرنگ هستند که حرف راست میزنند و هیچ وقت ریاکار و متقلب نیستند. آن ها همیشه صداقت را انتخاب می کنند. حتی اگر صداقت به ضرر آن ها باشد، باز هم از درستکاری پیروی می کنند. آن ها می دانند که درستی و صداقت، بهترین ابزار برای حفظ زندگی است.

۱۹- آن ها توانایی گفتن «ببخشید» را دارند.

همسران ایده آل

همسری که خودآگاهی کافی داشته باشد، می داند چه وقتی اشتباه کرده است. پس از عذرخواهی کردن ترسی ندارد. او عواقب کارهای خود را پذیرفته و اگر اشتباهی مرتکب شود، به راحتی عذرخواهی می کند.

۲۰- همسران ایده آل بهترین دوست همدیگر هستند.

همسران خوب، بهترین رابطه های دوستی را با یکدیگر برقرار می کنند. دوست هم بودن، باعث می شود زمانی که اوضاع سخت و ناخوشایند می شود، افراد کنار هم بمانند. اگر دوست هم باشید، بقیه ی مشکلات هم حل می شود، زیرا این صمیمیت، بنیان محکم و استواری را برای سلامت و شادمانی در رابطه ایجاد خواهد کرد.

درست است که همه ی ما انسانیم و همیشه نمی توانیم خوب و ایده آل باشیم. با این حال یک همسر خوب، اکثر ویژگی هایی که از نظر گذراندیم را دارا می باشد. شما به طور کلی از شخصیت او و نوع زندگی کردنش، شاد و راضی خواهید بود. زمانی که افراد به پذیرشی از خود برسند، آن وقت است که می توانند بخشنده باشند و فقط در نقش یک دریافت کننده ی منفعل ظاهر نشوند. البته واضح است که ممکن است یک فرد تمام خصوصیات فوق را نداشته باشد ولی داشتن تعدادی از این خصوصیات نشان می دهد که همسر خوبی دارید و می تواند برای بدشت آوردن کاستی های اخلاقی خود تلاش و تغییر کند. هیچ کس کامل نیست مهم تلاش در جهت کمال است.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.