دانلود تمام قسمتهای سریال مانکن

۱۰ ویژگی افراد موفق را بدانید !

«استیفن کاوی»کتابی تحت عنوان «۷ عادت مؤثری افراد موفق » را به رشته ی تحریر در آورده است. نویسنده ی این کتاب معتقد است که افراد موفق، حتی نحوه ی غذا خوردن، خوابیدن و نفس کشیدنشان هم به گونه ای است که باعث رشد و بهبود شخصیتشان می شود. به همین خاطر است که می گوییم موفقیت یک هنر است، نه یک علم. بنابراین، اگر موافق باشید، در این مقاله از ۵ عصر ۱۰ ویژگی افراد بسیار موفق را برای شما شرح خواهیم داد. شما هم باید از همین حالا این ویژگی ها را در خود تقویت کنید تا به بهترین ها تبدیل شوید.

افراد موفق

۱- افراد موفق همه را با اسم کوچک صدا می زنند.

«دیل کارنگی»که در زمینه ی خودسازی و اصلاح خویشتن، گسترش توانایی های فردی و سخنرانی های عمومی پیش قدم محسوب می شود، همیشه بر این نکته تأکید داشته است که اسم کوچک افراد، برایشان شیرین ترین و مهمترین آوا در هر زبان است. بنابراین، برای یادگرفتن اسم افراد، علایق شان، روحیات و ارزش های شان زمان بگذارید.

خیلی ساده است. اگر سعی کنید افراد را به عنوان انسان بشناسید و نه لزوماً اعداد و ارقام، در این صورت می توان گفت گام بلندی در راستای رسیدن به اهداف تان برداشته اید.

۲- آنها واگذاری کار را می آموزند.

زمانی که شما در جایگاه یک رهبر و نماینده قرار دارید، به این معنا است که باید شرایط کنونی را بهبود ببخشید تا از این طریق آینده ای موفق را تضمین کنید. اگر اصرار بر این داشته باشید که همیشه تمامی کارها را خودتان به تنهایی انجام دهید و یا بر کارهای دیگران کنترل و نظارت داشته باشید تا مطمئن شوید آن ها هم کارها را همان گونه که شما می خواهید انجام می دهند، مانند یک ترقه منفجر خواهید شد!

«پائول اورفالی» بنیان گذار کینکو، همیشه به تیم خود این مورد را یادآور می شود:

«اینکه بگوییم درگیر بودم و سرم شلوغ بود، واژه ی خوب و عذر مناسبی نیست.این واژه ها را کنار بگذارید. می توانید کارها را به افراد دیگر نیز محول کنید. افراد موفق بر این موضوع واقف هستند که واگذاری کارها به دیگران می تواند باعث ایجاد اعتماد به نفس و استقلال شود و در دراز مدت به نفع همه خواهد بود.»

۳- افراد موفق در موقعیت خوب، بد و حتی نامناسب باز هم با دیگران ارتباط برقرار می کنند.

افراد موفق

طبق گفته ی«دالایی لامای» شفاف نبودن همیشه باعث تردید و احساس ناامنی در افراد می شود. شما نمی توانید با «دالایی لامای» بحث کنید. اگر بخواهیم خیلی ساده این موضوع را مطرح کنیم، باید بگوییم که شما باید تحت هر شرایطی خیلی شفاف مسائل را مطرح کنید. این صراحت، باعث میشود افرادی که هر روز با آن ها در ارتباط هستید، به شما اعتماد کنند و احترام بگذارند. افراد موفق به خوبی می دانند که مهمترین اصل برای ایجاد حس اعتماد در افراد و دریافت احترام از سوی آن ها، روحیه دادن و انگیزه بخشیدن به آنها می باشد. اگر می خواهید احترام دیگران را برانگیزید، حتماً این کار را انجام دهید.

۴- افراد موفق با الگو بودن مشکلی ندارند

«آلبرت سوئیتزر» فیلسوفی بزرگ و از طرفداران حقوق بشر است. او همیشه بر این موضوع تأکید داشته که مهمترین امر برای اینکه بتوانیم روی دیگران تأثیر بگذاریم، صرفاً این است که برای آن ها الگو و نمونه باشیم. الگو بودن چیزی نیست که شما آن را انتخاب کنید. جدا از چیزی که شما می خواهید باشید و یا نمی خواهید باشید، در هر صورت شما یک الگو هستید.

بنابراین، به جای اینکه همیشه به دنبال کامل بودن باشید، میتوانید سعی کنید انسانی قابل اعتماد و بشردوست بوده و تلاش کنید که همیشه به بهترین شکل ممکن باشید. به یاد داشته باشید که همیشه در بیرون کسی هست که کارها و حرف هایتان را نظاره می کند و به این امید است که روزی رهبری بزرگ، صادق و صریح، درست مانند شما شود.

۵- افراد موفق شخصیت دیگران را به رسمیت می شناسند.

بر اساس گفته ی «مایا آنجلو» مردم هر آن چه شما گفته اید و انجام داده اید را فراموش خواهند کرد، اما هیچ وقت احساسی را که در آن ها ایجاد کرده اید، فراموش نمی کنند. افراد موفق بر اهمیت کارهای کوچک دیگران واقف اند و به صورت مداوم تلاش های مثبت و دستاوردهای فردی سایرین را شناسایی کرده به آنها توجه می کنند و جشن می گیرند.

اگر شما هم این کار را انجام دهید، یعنی حتی از کارهای کوچکی که به صورت روزمره اتفاق می افتند،آگاه خواهید بود. زندگی هم درست همین اتفاقات کوچک است. هر موفقیتی از طریق هزاران کار مثبت کوچک حاصل شده است. حتی روزی یک کار مثبت می تواند در دراز مدت به هزاران کار مثبت تبدیل شود. شاید این هدف زندگی است.

۶- افراد موفق سعی می کنند خودشان باشند.

افراد موفق

بر اساس شواهد موجود در تاریخ، بسیاری از رهبران دنیا پیرو فلسفه ی خاصی نیستند. در عوض این رهبران افرادی پویا، خاص، غیور و از همه مهم تر بشردوست هستند. مردم با افراد قابل اعتماد، پرانرژی و جذاب ارتباط بهتری برقرار می کنند. اگر سعی داشته باشید کسی غیر از خودتان باشید، هرگز نمی توانید به این ویژگی ها دست پیدا کنید.

۷- افراد موفق فقط به کار فکر نمی کنند.

«مارک کیوبن» یکی از مرفه ترین و فعال ترین افراد در آمریکا، به طور مکرر گفته است:

«زمان از پول ارزشمندتر است. به خصوص زمانی که متعلق به خودتان باشد. تقویم افراد موفق مانند آخر بازی تتریس است. اما این به آن معنا نیست که زمان و مکالمات این افراد توسط عوامل خارجی به آن ها دیکته شده است.»

۸- افراد موفق همیشه خودشان را به جای دیگران می گذارند.

«ریچارد برانسون» اغلب بر اهمیت درک و جست و جو برای بهترین ها در زندگی افراد اشاره کرده است. او می گوید: «من انسان های اطرافم را دوست دارم و از گذراندن وقت با آن ها لذت می برم. از همه مهمتر، من دوست دارم از انسان های اطرافم یاد بگیرم. حتماً در زندگی تان به این نکته توجه داشته باشید و زمانی را صرف دوستانتان کرده و خودتان را به جای آن ها بگذارید.»

با انجام این کار، شما هر روز به خود یادآور می شوید که کسانی که در زندگی شما هستند چه مقدار در موفقیت های شما تأثیر گذار بوده اند و برای آنها ارزش و احترام قائل خواهید شد.

۹- افراد موفق در زندگی شان فعال هستند.

فقط کافی است به «دواین جانسون» ملقب به «راک» فکر کنید. اگر زندگی را یک تمرین مقاومتی در نظر بگیریم، می توانیم موفقیت را سوخت این تمرین فرض کنیم. موفق شدن و موفق ماندن درست مانند دویدن در یک مسابقه ی دو ماراتون است. برای اینکه بتوانیم در این ماراتون موفق عمل کنیم، باید از سوخت های مناسبی استفاده کنیم. مردم، عقاید و تجربه ها همگی به مثابه این سوخت ها می باشند. براساس گفته ی «دواین»، موفقیت را نباید همیشه عالی بودن تعریف کرد. موفقیت می تواند میزان پایداری و ثابت قدمی افراد در امور باشد. تلاش های مداوم، موفقیت را در پی خواهد داشت و به دنبال آن معروف شدن هم خواهد آمد.

افراد موفق علاوه بر تربیت ذهن، قلب و اراده شان،جسم خود را نیز به گونه ای تربیت می کنند که بتوانند سخت کار کنند و این موضوع برای موفق شدن بسیار ضروری است.

۱۰- افراد موفق برای کاهش فشارها از زمان استفاده می کنند.

«دو زانتاماتا» نویسنده کتاب«کارما» در بیاناتش تاکید می کند که «زمانی را صرف هیچ کاری کردن گاهی در همه چیز نمایان می شود». برای موفق بودن باید انرژی، انگیزه و صبر داشته باشیم. مهم نیست چقدر متمرکز یا حتی باثبات هستیم، هنوز مستعد شکست و درماندگی هستیم.

افراد بسیار موفق می دانند چقدر زمان برایشان مهم است، آنها زمانی را برای خودشان اختصاص می دهند تا دوباره متمرکز شده، انرژی خود را احیا کنند و روی اهداف و رویای خود و برنامه هایشان دقیق شوند. در پایان روز ما فقط انسانهایی هستیم که کارهای خارق العاده ای انجام داده ایم. یک انسان خارق العاده و خسته هستیم.

اجازه ندهید که عدم توجه به خواسته هایتان باعث هرز رفتن زمان و فکر شما گردد.

سعی کنید یک روزی عالی بسازید!

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.