شبی که ماه کامل شد

هواپیما و نحوه غلبه بر حس وحشت حین پرواز

هواپیما از وسایل نقلیه ای است که برخی از مسافرت با آن وحشت دارند. مطلب مربوطه در سایت تفریحی 5 عصر را بخوانید. طی کردن مراحل قانونی و انتظار برای پرواز، یکی از بدترین لحظات را برای افراد مبتلا به ترس از پرواز رقم می زند. با این‌حال، به خود تلقین کنید که همه چیز تحت کنترل می باشد و می‌دانید که دقیقا چه روندی پیش روی شما است. کافی است که کمی به اطراف توجه نمایید و مسافران آرام دیگر را مشاهده کنید که چطور خودشان را با محیط اطراف سازگار می‌ نمایند.

برای این‌ که بعد از سوار شدن به هواپیما،  با حالت وحشت‌ زدگی جلوگیری شود، به خدمه پرواز بگویید که شما از پرواز با هواپیما می‌ترسید. در این صورت، آنان بیشتر به شما توجه می‌ نمایند و در طول پرواز شما را زیر نظر خواهند گرفت تا بتوانند در مواقع لازم شما را به آرامش برسانند. گرچه بعضی از افراد فکر می‌کنند که جدی گرفتن دستور العمل‌ های ایمنی می‌تواند ترس از پرواز را افزایش دهد، اما توجه کردن به توضیحات خدمه پرواز و اجرا کردن دستور العمل‌های ایمنی واقعا تاثیر مثبتی بر فرآیند پرواز دارد .آشنایی با اقدامات لازم در وضعیت‌ اضطراری می‌تواند اثر آرامش‌بخش داشته باشد.

هواپیما

برخاستن هواپیما

در این مرحله پرت کردن حواس و مشغول شدن به امور دیگر، بهترین اقدام می باشد. شما می‌توانید یک هدفون درون گوش خود بگذارید و به موسیقی ملایم یا مورد علاقه‌ خود گوش دهید تا صدای موتور های هواپیما را نشنوید. خواندن کتاب یا مجله هم انتخاب خوبی است، زیرا تمرکز بر کلمات نوشته‌ شده، از بهترین راه‌ ها برای فراموش کردن اتفاقات پیرامون می باشد. برخی از افراد دوست دارند که چشم‌ های‌ خود را در لحظه برخاستن هواپیما ببندند، اما این کار واقعا ایده بدی است. وقتی چشم‌ ها بسته است، حرکات و تکان‌ هواپیما و سرعت آن می‌توانند عمیق‌ تر لمس شود و وحشت بیشتری ایجاد کند.

برای برخی از افراد در این حالت، گرفتن دست همسر، دوست یا بستگان و تنفس عمیق واقعا می‌تواند راهگشای خوبی باشد. نباید در حین برخاستن هواپیما به ساختمان‌ ها، جاده‌ و زمین نگاه کنید، چون این کار واقعا ترس از پرواز را بیشتر می‌کند. در طول پرواز  باید آرامش خود را به دست بیاورید و آن را حفظ نمایید. صحبت با مسافر کناری‌ می‌تواند به شما آرامش بیشتری بدهد. وقتی که مسافران دیگر نگران نیستند و نترسیده‌اند، شما چرا باید در خود حس وحشت ایجاد کنید؟

هواپیما 1

تکان‌ های احتمالی هواپیما

گاهی اوقات هم اوضاع کمی ناخوشایند می‌ شود. تکان‌ های هواپیما یکی از اتفاقات احتمالی در سفر هوایی می باشد، اما برای افراد مبتلا به ترس از پرواز واقعا تجربه وحشتناکی را ایجاد می کند. تکان‌ ها ندرتا به مساله نگران‌ کننده‌ای تبدیل می‌ گردد و خوش‌بختانه خلبان‌ ها هم تجربه فوق‌العاده زیادی در مقابله با آن‌ ها دارند. درست مانند دست‌ انداز جاده‌ زمینی. با این‌که دست‌ انداز جاده‌ای هم ناخوشایند است، ‌اما بعید است به سرنشینان و خودرو آسیب برساند. اگر متوجه شدید که حمله پانیک درحال پیشروی است، حتما به یکی از مسافران بگویید تا خدمه پرواز را مطلع نماید. آنان برای مواجهه با چنین حالت‌ هایی آموزش دیده‌اند و به‌ خوبی از پس این موقعیت‌ بر می‌آیند.

هواپیما 4

فرود آمدن هواپیما

در این لحظه می بایست درباره برنامه روزهای آینده فکر یا صحبت نمایید. صحبت درباره این امور، هیجان‌ ها و جذابیت‌ های سفر را به شما یادآوری می‌ نماید و ذهن شما را از ترس‌ها و مشکلات دور می کند. تکنیک هایی که برای آرام کردن افراد درحین فرود هواپیما به‌ کار می‌روند، شبیه به همان تکنیک های لحظه برخاستن هواپیما می باشد. پرت کردن حواس،‌ تنفس عمیق و فکر کردن به این‌ که پرواز تا لحظاتی دیگر تمام می شود واقعا برای حفظ آرامش در لحظه فرود هواپیما کافی است. فکر کنید که همه چیز در عرض چند دقیقه تمام می‌ شود و بعد اوقات خوش فرا خواهند رسید. اجازه ندهید که ترس‌ ها و نگرانی‌ بی‌مورد، سفر شما را خراب کند و فرصت‌ شما برای لذت از زندگی از بین ببرند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.