دانلود تمام قسمتهای سریال مانکن

5 نکته مهم که بهتر است در رابطه با دکوراسیون خانه بدانید

افراد خانواده در طول روز ساعت های زیادی را در محیط خارج منزل به فعالیت می پردازند و برای کسب آرامش و همچنین بازیابی نیروی بدنی خود به خانه پناه می آورند. در این میان زیبایی و چشم نوازی دکوراسیون خانه نقش بسزایی را در این آرامش روحی ایفا می کند. زیباسازی و دکوراسیون خانه اغلب با هزینه های گزاف و زیادی همراه است اما اگر شما این چند نکته مهم را بدانید در صرف این هزینه ها صرفه جویی بسیار کرده و با هزینه ای بسیار اندک و ناچیز، دکوراسیونی زیبا و چشم نواز خواهید داشت.

مجله اینترنتی 5 عصر مفتخر است که این نکات را در اختیار شما عزیزان قرار دهد. با ما همراه باشید.

باید ها و نباید ها و نکات مهم در دکوراسیون خانه

1- لوازم قدیمی یا جدید؟

دکوراسیون خانه

اولین نکته مهم تعادل برقرار کردن بین لوازم قدیمی با وسایل جدید و تازه است. اگر فضای منزل شما به گونه ای است که مساحت بسیار زیادی را در اختیار ندارید این نکته را مدنظر قرار دهید که هیچ گاه چیدمان قسمتی از منزل را فقط به وسایل قدیمی و قسمتی دیگر را فقط به لوازم جدید اختصاص ندهید.

سعی کنید هارمونی بین این دو نوع وسایل ایجاد کنید تا فضای دلپذیرتری را شاهد باشید. تفکیک وسایل منزل به دو دسته مدرن و عتیقه مخصوص خانه هایی با مساحت بالاست.

2- فلزی یا چوبی و طبیعی؟

دکوراسیون خانه

لوازم فلزی حالت سرد و بی روح به منزل می دهند و به عکس آن وسایل چوبی و طبیعی، گرمی و زندگی را در فضای خانه جاری می سازند.

این وظیفه شماست که فضایی متعادل در دکوراسیون و چیدمان و استفاده از این وسایل ایجاد کنید. پس اگر محیطی متعادل را در محیط منزل مدنظر دارید بهتر است در استفاده از هیچ کدام از این دو نوع افراط و تفریط نکنید.

3- ایجاد تفاوت

دکوراسیون خانه

برای اینکه قسمتی از منزل مورد توجه بیشتر قرار گیرد می توانید  دیوار آن قسمت را متفاوت از بقیه کنید.  با متمایز کردن دیوار، آن قسمت در معرض توجه بیشتری قرار می گیرد. می توانید یکی از دیوارها را با رنگ متفاوت از رنگ سایر دیوارها و یا کاغذ دیواری و … تمایز دهید.

البته توجه کنید اگر محیط منزل شما کوچک است این فوکوس و تفاوت را روی سقف ایجاد کنید تا توجه افراد بیشتر بر روی سقف متمرکز شده و با این ترفند فضای خانه بزرگ تر به نظر آید.

4- خلاقیت و استفاده از مد

دکوراسیون خانه

خلاقیت داشته باشید و از مد استفاده کنید. استفاده از مد در دکوراسیون بسیار مهم است اما این میزان استفاده و پیروی از مد است که تعیین می کند دکوراسیون شما چقدر زیبا باشد. درواقع لازم نیست با عوض شدن مد، شما نیز وسایل منزل خود را تغییر دهید.

با کمی ابتکار و خلاقیت در تعویض لوازم کوچکتر می توانید هم از مد بهره بگیرید و هم دکوراسیون زیبایی را برای منزل خود فراهم کنید. وسایل کوچکی مثل تعویض کوسن مبل ها یا رومیزی ها می تواند از این دست تغییرات باشد.

5-  آویز کردن قاب ها

دکوراسیون خانه

در آویز کردن قاب ها به روی دیوار دقت کنید که حتما در یک سطح موازی قرار بگیرند. درواقع قاب هایی که به یک دیوار آویزان می شوند باید یا به صورت موازی، در یک ارتفاع مشخص نسبت به سقف یا کف در کنار هم قرار بگیرند؛ یا به صورت عمودی روی یکدیگر باشند.

همچنین سعی کنید فاصله بین این قاب ها کم بوده و از تقارنی نسبی نسبت به هم برخوردار باشند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.