دانلود تمام قسمتهای سریال مانکن

۵ مکان غیر منتظره برای افزایش بهره وری

محیط یک دفتر معمولی و یا یک کتابخانه ی آرام، به دلیل غیر قابل تغییر بودن فضای آن،  ممکن است پس از مدتی برای شما کسل کننده و ملالت آور به نظر برسد و به همین دلیل بهره وری شما را کاهش دهد. اگر شما هم از آن دسته آدم هایی هستید که سکوت مطلق و یا سر و صدای زیاد در موقع کار را دوست ندارید، می توانید این مکان های غیر منتظره را برای افزایش بهره وری خود امتحان کنید.

۱- کافی شاپ

کافی شاپ برای افزایش بهره وری

تحقیقات نشان داده است که وجود مقدار کافی سر و صدا در محیط، حواس شما را تحریک کرده و همواره شما را هوشیار نگه می دارد. بهتر از سر و صدای جذاب کافی شاپ، چه جایی می تواند خلاقیت شما را بالا ببرد و به افزایش بهره وری شما کمک کند؟

کار کردن در کافی شاپ همچنین ضامن برخی مسائل دیگر از قبیل: تامین نامحدود کافئین بدن می باشد! کافئین با فریب دادن گرینده های «آدنوزین» و سرعت بخشیدن به انتقال فعالیت ها در سلول های عصبی شما، همیشه شما را هوشیار و گوش به زنگ نگه می دارد. اگر تصمیم دارید این محل را امتحان کنید، ابتدا مطمئن شوید که صفحه ی کامپیوترتان در معرض دید مشتری های کافی شاپ است، در این حالت، کمتر امکان دارد که زمان خود را به وقت گذرانی در سایت های غیر مرتبط صرف کنید، زیرا همه ی مشتریان به صورت نامحسوس در حال تماشای شما هستند. اگر شرایط کاری شما ملزم به حضور در اداره است، می توانید از سایت «coffitivity»، که صداهای کافی شاپ را برای شما شبیه سازی می کند؛ استفاده کنید. حتی اگر دوست دارید که در یک کافی شاپ در پاریس کار کنید، اصلا مشکلی نیست! تنها با یک کلیک می توانید به مکان مورد علاقه ی خود بروید.

۲- کافه تریا

کافه تریا برای افزایش بهره وری

محل دیگر برای افزایش بهره وری مشابه کافی شاپ ها، کافه تریاها و یا فست فودهای واقع شده در مراکز خرید می باشند. این مکان ها می توانند با صدا و یا بوی خوب غذا، حواس شما را تحریک کنند. عطر غذا باعث می شود که شما مشتاقانه منتظر وقت استراحت خود باشید و همین مسأله باعث می شود برای تکمیل کارتان انگیزه داشته باشید. عمل غذا خورن همچنین باعث می شود تا ذهن شما هوشیار بماند و «دوپامین» تولید کند. اما حواستان باشد که پرخوری نکنید، چرا که برای هوشیاری کامل، حداکثر ۶۰ درصد ظرفیت معده ی شما باید پر باشد و از طرفی هر نود دقیقه، باید با یک خوراکی مناسب مغزتان را برای تمرکز بیشتر، هوشیار نگه دارید.

۳- کلاس های خالی دانشگاه

کلاس های خالی دانشگاه برای افزایش بهره وری

فرقی نمی کند که شما درحال حاضر دانشجو باشید یا نه، به هر حال همه ی ما در زندگی خود در مقطعی دانشجو بوده ایم. وقتی در یک کلاس هستید، مغز شما آماده است تا در حالت تمرکز باقی بماند، زیرا به صورت پیش فرض این الزام قبلا برای مغز به وجود آمده است. این عمل برای اتاق خوابتان نیز مصداق دارد. وقتی شما همیشه برای خوابیدن به اتاق خوابتان می روید، به طور ناخودآگاه هر وقت به آن مکان بروید ذهن شما آماده ی ریلکس شدن و خواب می گردد. فضای کلاس ذهن شما را برای هوشیار ماندن تحریک می کند، حتی اگر در کلاس به چیزی گوش ندهید. اگر تصمیم دارید در یک کلاس خالی کارهایتان را انجام دهید، حتما یکی از  دوستان پر تلاش تان را با خود همراه کنید. وقتی شما تلاش و پشتکار همکارتان یا دوست خود را ببینید، احساس عذاب وجدان برای تلف کردن وقت و همچنین حس رقابت در وجودتان ایجاد می شود. آیا تا به حال از حافظه ی بافت محور محیطی (environmental context-dependent memory) چیزی شنیده اید؟ تحقیقات نشان داده اند که بافت های زیست محیطی، روشی که ما با آن اطلاعات خود  را رمز گشایی می کنیم را تحت تأثیر قرار می دهند. اگر شما در همان مکان ابتدایی آموختن مطلبی شروع به مطالعه همان مطلب کنید، شانس شما برای یادآوری مطالب به طور قابل توجهی افزایش می باید. می توانید از نشانه های محیطی، برای صرف وقت کمتر و کار بیشتر استفاده کنید.

۴- فضای باز

فضای باز برای افزایش بهره وری

محل دیگر برای افزایش بهره وری فضاهای باز است. هوای تازه، نورخورشید، نسیم خنک و گرفتن ویتامین D به طریق طبیعی برای بدن بسیار مهم است. بدن سالم برای خلاق بودن یک گزینه ی حیاتی است. اگر شما یک ایوان در خانه دارید، بهتر است که از آن برای به افزایش بهره وری حداکثر رساندن آن استفاده کنید. یک روز خنک، هوای سالم و خوبی را برای هوشیاری مغز شما فراهم می کند. اگر محل کار شما در فضای بسته و دارای تهویه ی نامناسب است، ساخت دی اکسید کربن باعث می شود ذهن شما فعالیت کمتری داشته باشد و به طبع آن، بهره وری پایین تری داشته باشید. سعی کنید مقداری از کارتان را در پارک نزدیک خانه که در معرض نور آفتاب است، انجام دهید. هوای تازه، ذهن شما را شاداب نگه داشته و گرمای خورشید لبخند را به صورتتان هدیه خواهد کرد.

۵- حمام

حمام برای افزایش بهره وری

تا کنون زیر دوش آب گرم واژه ی «درست است» و یا «خودش است» که حاکی از کشف موضوع و یا ایده ای ناب باشد را گفته اید؟ بسیاری از مردم این لحظه را به خاطر دارند، اما این لحظه چیست و چرا اتفاق می افتد؟ آب داغ به گردش خون و بهبود جریان خون در مغز شما کمک کرده و اکسیژن و مواد مغذی بیشتری را به بدن شما می رساند. اگر شما انگیزه ی شروع کار را ندارید و احساس بی حوصلگی می کنید، یک دوش آب گرم، نه تنها به باز کردن منافذ پوستتان کمک می کند؛ بلکه انرژی بیشتری به مغز شما می دهد. یک تخته وایت برد سفید ضد آب و یک ماژیک در حمام خود داشته باشید، چرا که با این روش هرگز آن ایده های نابی که در حمام به ذهنتان خطور می کند را از دست نخواهید داد.
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.