شبی که ماه کامل شد

مقابله با افسردگی با شش گیاه دارویی و مکمل غذایی شگفت انگیز

امروزه افسردگی یکی‌ از بیماریهای روحی‌ می‌باشد که افراد زیادی با آن دست و پنجه نرم میکنند معمولاً افراد برای مقابله با آن راهکارهای متفاوتی میاندیشند. خیلی‌ از مردم ترجیح میدهند راه کوتاه رو انتخاب کنند و با داروهای شیمیای که عوارض زیادی هم دارند سریعتر به جواب برسند ولی‌ دسته دیگر از مردم ترجیح میدهند از راه‌های دیگر با افسردگی مقابله کنند در این مقاله از سایت ۵ عصر ما برای دسته دوم ۶ گیاه دارویی و مکمل غذایی شگفت انگیز برای مقابله با افسردگی معرفی‌ می‌کنیم که بیشترین تاثیر در بهبود آنها را خواهد داشت.

1.گل راعی

گل راعی گیاه دارویی برای مقابله با افسردگی

گل راعی در اکثر نقاط دنیا میروید و در کشور ما نیز در دامنه کوه‌های البرز ،مازندران و چالوس و همچنین در نقاطی از غرب ایران میروید.

این گیاه دارویی شگفت انگیز رابطه‌ای مستقیم با سرتنین بدن دارد و هنگام مصرف سروتونین بدن را بالا میبرد و همانطور که میدانید سروتونین مادهٔ است که حس خوشحالی به انسان میدهد و اکثر داروهای شیمیائی همین کار را میکنند البته با عوارض زیاد.

توجه داشته باشید این گیاه با بعضی‌ از داروها همخوانی ندارد همانند داروهای شیمی‌ درمانی ، قرص‌های ضد بارداری و رقیق کنند خون پس حتما قبل از مصرف این گیاه حتما با دکتر خود مشورت کنید.

2.اسید چرب امگا ۳

اسید چرب امگا ۳ مکمل غذایی

اسید چرب امگا ۳ از چربی‌‌های مفید میباشد که در ماهی‌‌های همچون سالمون، قزل آلا و ساردین موجود می‌باشد . همچینین اسید چرب امگا ۳ در مکمل غذایی مثل کپسول روغن ماهی‌ یافت میشود که در مقابله با افسردگی به بیمار کمک می‌کند..

توجه داشته باشید اگر تمایلی به مصرف مکمل‌های غذایی ندارید با خوردن ماهی‌ ۳ بار در هفته میتوانید بدون مکمل اسید چرب امگا ۳ خود را افزایش دهید.

3.زعفران

زعفران گیاه دارویی برای مقابله با افسردگی

گیاه دارویی و شگفت انگیز زعفران رو همه ما ایرانی‌‌ها به خوبی‌ میشناسیم و معمولا در غذا هامون استفاده می‌کنیم. همونطور که میدونید این گیاه گران قیمت علاوه بر خوش طعم کردن غذا خاصیت شادی آور نیز دارد و برای مقابله با افسردگی بسیار مفید میباشد. جالب است بدانید زعفران علاوه بر خاصیت شادی آوری به هضم غذا ، خون سازی و رفع نفخ معده نیز کمک می‌کند. پس بی‌ دلیل نیست که این گیاه با این قیمت عرضه میشود.

توجه داشته باشید مصرف بیش از اندازه زعفران اصلا توصیه نمی‌شود.

4.اس-ادنوزیل متیونین یا SAM-e

اس-ادنوزیل متیونین یا SAM-e

اس-ادنوزیل متیونین در حقیقت یک مکمل غذایی است و برای بهتر شدن حالات روحی‌ فرد افسرده و مقابله با افسردگی بکار میرود.

توجه داشته باشید این مکمل را با دروهای ضد افسردگی مصرف نکنید. و همچنین توجه داشته باشید مصرف بیش از حد این مکمل باعث دل درد و یبوست نیز میگردد.

5.ویتامین B۹(فولیک اسید)

مواد غذای حاوی ویتامین ب۹

پایین بودن فولیک اسید رابطه مستقیمی‌ با افسردگی دارد. یک راه برای بالا بردن فولی اسید یا همان ویتامین ب۹ بدن شما وجود دارد و آن خوردن غذا‌های که از این ویتامین غنی هستند همانند لوبیا، گیاهان با برگ سبز تیره ، تخمه آفتاب گردان ، اواکادو، عدس و غلات غنی شده.

6.زینک

زینک مکمل غذایی مقوی

در تحقیقات روانپزشکی بیولوژیک ثابت شده است پااین بودن زینک خون رابطه مستقیب با افسردگی دارد. زینک مکمل غذایی مقوی برای مغز است که در یاد گیری و رفتار ما تاثیر بسزای دارد.

مصرف ۲۵ میلی‌ گرم زینک در روز برای ۱۲ هفته میتواند علائم افسردگی را کاهش دهد. مصرف این مکمل غذایی همچینین میتواند مقدار اسید چرب امگا ۳ را نیز افزایش دهد.

با دکتر خود مشورت کنید

با این که این داروهای گیاهی و مکمل غذایی در مقابله با افسردگی موثر هستند ولی‌ اگر افسردگی شدید دارید به اینها فقط اکتفا نکنید و حتما با دکتر متخصص صحبت کنید چون بیماری افسردگی وقتی‌ شدید شود بسیار خطرناک می‌باشد پس از دکتر فراری نباشید و حتما مراجعه کنید 

ترجمه شده از سایت : www.healthline.com
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.