شبی که ماه کامل شد

دانلود تمام قسمتهای سریال مانکن

معرفی ده فیلم برتر سال 2017 تا به امروز

فیلم برتر به آن دسته از فیلم هایی گفته می شود که علاوه بر فروش بالا، پر مخاطب نیز باشند. امسال هم فیلم های زیادی اکران شد اما نمی توان سال ۲۰۱۷ را سال سینمایی بسیار خوب برای سینمای تماشاگران توصیف نمود. خیلی از فیلم هایی که تماشاگران منتظر اکران آن بودند با  استقبال سینما روها و موفقیت روبرو نشدند. در مقابل هم برخی فیلم های دیگر در کمال ناباوری به موفقیت و فروش خوب رسیدند. با تمامی این شرایط به راحتی نمی توان ده فیلم برتر سال 2017 را انتخاب نمود اما می توان لیستی از بهترین فیلم های سال را ارائه داد، همان کاری که ما در ادامه ی این مطلب در سایت تفرحی 5 عصر انجام خواهیم داد.

۱-فیلم برتر All I See is You

بلیک لایولی یکی از بهترین بازی خود را تاکنون در درام  عجیب و غریب و تاثیرگذار مارک فورستر با عنوان «تمام چیزی که می بینم تویی» ارائه کرده است. او در این فیلم با نقش جینا نقش آفرینی می کند، زن نابینایی که با شوهرش  در بانکوک زندگی می کند و برای بازیابی قدرت بینایی اش یک جراحی آزمایشی را انجام می دهد.

فیلم برتر 1

اما در نهایت چیزی که او می بیند ازدواجش را کلا تغییر می دهد. اما فورستر قصد نداشته فیلمش یک فیلم درام  باشد و به همین خاطر این فیلم را به یکی از پرپیچ و خم ترین و پر معناترین فیلم  سال تبدیل نموده است.

۲- فیلم برتر All This Panic

فیلم مستند «تمام این وحشت» فیلمی با معنای قوی از جنی گیج می باشد که روی گروهی از دختران نوجوان تمرکز دارد که با مسایل پیچیده مانند هویت، خانواده، عشق و … در دنیا به شدت در حال دست و پنجه نرم کردن می باشند.

فیلم برتر 2

 

این همه موضوع خاص برای فیلمی که فقط ۷۹ تایم دارد بسیار گسترده است اما سازندگان این سریال صحنه هایی را انتخاب کرده اند که می توان آن را اثری بی نظیر از سبک آنتوان چخوف نامید. حتی تنها عنوان فیلم برای جذب مخاطب کفایت می کند.

۳- فیلم برتر Baby Driver

انسل الگورت در فیلم «بچه راننده» یک جوان نخ نما و آرام می باشد که هدفون در گوش دارد و ماشین فرار یک گروه دیوانه از سارقان بانک را از مهلکه نجات می دهد. ادگار رایت بریتانیای را باید از بهترین کارگردان های سال نامید که بدون استفاده از جلوه تصویری رایانه ای صحنه ای بی نظیری از تعقیب و گریز در خیابان خلق نموده است.

فیلم برتر 3

۴- فیلم برتر Beatriz at Dinner

سلما هایک و جان لیثگو در فیلمی با نام «بناتریس در ناهار» که مبارزه ای جهانی در مقیاس یک درام مهمانی ناهار می باشد با هم روبرو می شوند. سلما هایک هنرآفرین نقش بئاتریس است، یک متخصص ورزش درمانی و درمانگر که ناگهان خود را سر میز ناهار با مردی روبرو می بیند که بیانگر هر چیزی است که او با آن مخالف می باشد. این فیلم در واقع سخن از واقعیت در مقابل قدرت است.

فیلم برتر 4

۵- فیلم برتر The Beguiled

بازسازی بی صدا و مهیج سوفیا کوپولا از فیلم «فریب خورده» ساخته دان سیگل با بازی کلینت ایستوود، داستان یک سرباز زخمی از نیروی متحد را در دروان جنگ داخلی ایالات متحده  به تصویر می کشد که برای فرار از مرگ در یک مدرسه شبانه روزی دخترانه پناه می گیرد.

فیلم برتر 5

گروهی از کارکنان و دانش آموزان این مرکز بر سر مراقبت از او و یا تحویلش به نیروها با هم اختلاف دارند. فیلم سیگل مردی را به تصویر می کشد که توسط زنان این مرکز به بازی خطرناکی گرفته می شود، اما در نسخه ی کوپولا این زنان می باشند که در مرکز تهدید قرار می گیرند. بسیار جالب خواهد شد که این دو نسخه را پشت سر هم نگاه کنید.

۶- فیلم برتر The Big Sick

کمیل نانجیانی و امیلی گوردون فیلمی بسیار مفرح در مورد آشنایی و رابطه ی غیر معمول خود با نام «بیمار بزرگ» ساخته اند که نانجیانی و زوی کازان در این فیلم نقش خود نانجیانی و نامزدش گوردون را بازی می کنند، یک کمدین پاکستانی و دانشجوی فارغ التحصیل که عاشق هم شده و بعد از هم جدا می شوند و سپس وارد یک شرایط اورژانسی می شوند که زندگی آن ها را تحت خطر قرار می دهد.

فیلم برتر 6

۷- فیلم برتر beats per minute

عنوان این فیلم «بی ام پی» به معنای ضربان در هر دقیقه می باشد که خود به خوبی به ضربان قلب یا یک مکان پای کوبی شهری اشاره دارد که جریان واقعی گروهی از مبتلایان به ایدز می پردازد که طی آن در اثر بی توجهی دولت و شرکت داروسازی افراد زیادی در این کشور جان خود را از دست دادند. در ادامه این گروه از افراد دور هم جمع شده و به مبارزه با افراد و موسسات می پردازند. نیمه ی اول فیلم بسیار نفس گیر است اما در ادامه داستان، عشقی مرگبار شکل می گیرد.

فیلم برتر 7

۸- فیلم برتر Brad’s Status

فیلم «جایگاه برَد» را باید داستان کوتاه اول شخصی دانست که از زبان مردی به نام بن استیلر روایت می شود که از حسادت لبریز است.  این فیلم داستان چهار هم دانشگاهی است که ثروتمند و مشهور می شوند و دوست خود را تنها می گذارند، در واقع همانی که روای داستان می باشد. در این فیلم  کارگردان احساس تماشاگر را به خوبی درک نموده و روشی انسانی برای به تصویر کشیدن حسادت این مرد پیدا کرده است.

فیلم برتر 8

۹- فیلم برتر Dunkirk

این فیلم در سه بخش زمانی و با بازیگرانی متفاوت در هر بخش ساخته شده است که  در بزنگاهی دشوار به هم میپیوندند. «دانکرک» در رابطه با عقب نشینی نیروهای متفقین در سال ۱۹۴۰ از سواحل فرانسه است در حالی که نیروهای سرخوش آلمانی در تعقیب آن ها هستند و این قسمت بسیار رعب آور و وحشتناک است. کریستوفر نولان با سبک زمان دار خود صبغه ای ترسناک تر به ماجرای «دانکرک» بخشیده است.بیشتر کسانی که این فیلم را دیدند گفته اند که باز هم می خواهند این فیلم را مهیج را ببینند.

فیلم برتر 9

 

بسیاری از کسانی که این فیلم را داده اند گفته اند که باز می خواهند فیلم را ببینند زیرا داستان پردازی نولان مانند بسیاری از فیلم های دیگرش پیچیدگی های خاصی دارد. البته نباید از موسیقی متن زیبا و تاثیر گذار هانس زیمر نیز در این فیلم گذشت که بر تماشایی بودن فیلم افزوده است.

۱۰- فیلم برتر The Florida Project

فیلم «پروژه فلوریدا» داستان دختری خردسال است به نام مونی که همراه با مادرش برای مدت طولانی در متلی که نزدیک یک مرکز تفریحی است زندگی می کند و بیشتر اوقات روزش را با دوستانش می گذراند. با رخ دادن یک اتفاق او دیگر نمی تواند با دوستانش به تفریح برود.صاحب متل به خاطر بی توجهی های والدین کودکان و خصوصا مادر مونی می خواهد به آن ها کمک کند و این موضوع سبب ایجاد درگیری بین آنها می شود. این فیلم بی تردید شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد، زیرا با داستان های تلخ و مشکلات روزمره در ارتباط است.

فیلم برتر 10

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.