شبی که ماه کامل شد

دانلود تمام قسمتهای سریال مانکن

مصاحبه شغلی و فوت و فن های موفقیت در آن

مصاحبه شغلی چیست؟ آیا مصاحبه شغلی نمایش مهارت و توانایی ما می باشد؟ یا فقط دقایقی پر استرس می باشند که در آن لحظه فقط به فکر آزادی هستید؟ از دیدگاه روانشناسانه ، مصاحبه شغلی بهترین زمان برای نمایش توانایی و استعداد است که به واسطه سال ها تمرین به دست آورده می آید.

رفتار اجتماعی افراد ، بر مبنای عکس العمل آن ها به سوالات سنجیده می‌ شود و اینطور به نظر می رسد که با تکنیک‌ هایی چون نحوه مشاهده و یا آزمایش شاید بتوان رفتار اجتماعی را در گروه های کوچک اما واقعی ‌ارزیابی نمود، در گروه‌ های بزرگتر، وقتی که مقایسه رفتار گروه ها با هم مطرح است، باید مقیاس‌ دقیق و قابل اطمینان تری پیدا کرد که در حالت کلی مصاحبه در اکثر موارد به این مبنا نزدیک است. در سایت اینترنتی 5 عصر به بخشی از موارد که ارائه دهنده یک مصاحبه شغلی خوب است اشاره می کنیم.

سلامت ذهنی

اساس یک کار موفق، داشتن روحیه عالی، انگیزه و امید است. ذهنی پرمشغله، نداشتن تمرکز موقع کار، تداخل مشاغل مختلف با هم سبب خستگی، آشفتگی ذهنی و در نهایت افسردگی می شود.  ذهنی سالم و روحیه ای مثبت برای شروع کار الزامی می باشند.

مصاحبه شغلی 1

ملاقات با رئیس جدید

مهم ترین قسمت یک مصاحبه همین قسمت تلقی می گردد. ورود به دفتر رئیس و شروع مصاحبه. بباید توجه کنید که اعتماد به نفس خود را حفظ کنید و با آرامش به سوالات پاسخ دهید. به موقع در محل مصاحبه حضور یابید، این کار تا حدی از استرس شما کم می کند. آراستگی ظاهری، مکث و تامل و … در مصاحبه خیلی تاثیرگذار است.

مصاحبه شغلی 2

ارائه رزومه در مصاحبه شغلی

باید خاطر نشان کرد که مهمترین بخش کار و شرح تجربیات در رزومه ثبت می شود پس به ترتیب اولویت ها تلاش کنید تا مهمترین مدارک تحصیلی و مراکزی که در آن تحصیل می کردید را ذکر کنید.  لازم است تا بدانید ارائه رزومه شاید لیستی بلند بالا از فعالیت شما به نظر برسد اما کارفرما به مهارت عملی شما دقت بیشتری می کند و برایش مهم تر است.

مصاحبه شغلی 3

مهارت

لازم به ذکر است که شما باید در مورد مهارت خود و توانایی هایتان با علاقه صحبت كنيد، نیازی به توضیح اضافه نیست. کارفرما به ماهیت وجود شما پی می برد. با نشانه بی ميلی مكث نكنيد. برای هر پاسخ به چند ثانيه زمان احتیاج داريد. آمادگی ارائه مهارت و توانایی خود را داشته باشيد تا وقتی شرح حالی از شغل شما را خواستند،بتوانید ارائه دهيد.

مصاحبه شغلی 4

مثبت بیاندیشید

باید بدانید که مصاحبه کننده به شنيدن بهانه يا احساسات بد تمایل ندارد. اگر آنها در رابطه با رتبه يا نمره پايين، یا حتی تغيير شغل  ناگهانی جويا شدند، حالت دفاع نگيريد. توجه تان را به حقايق و واقعيات متمركز نمایید. به نیمه پرلیوان نگاه کرده و افکارمنفی را دور نمایید.

مصاحبه شغلی 5

آمادگی

از انجایی که سوالات کارفرما بیشتر با ذکر مشاغل قبلی و مهارت شروع می شود، شما باید از قبل پاسخ آماده کرده باشید و با اعتماد به نفس به پرسش ها پاسخ دهید.

مصاحبه شغلی 6

حفظ ارزش

باید خاطر نشان کرد که بسیاری از افراد تحصیل کرده به دلایلی نمی توانند به شغل مورد علاقه و مطلوب برسند، در این حال برای به دست اوردن جایگاهی خوب و عالی با رشته تحصیلی، به ادامه تحصیل می پردازند. از این رو این تراکنش شاید در شرایطی آنان را به هدف نزدیک کند، اما در رابطه با بیشتر افراد این اتفاق درست نیست، تلفیق دانش و مهارت راهکار حل این معضل است.

مصاحبه شغلی 7

باید بدانید که در مصاحبه افراد مصاحبه کننده فقط به مدرک دانشگاهی توجه ندارند، آنها حتی به تجربیات و نوع مهارت و استعداد شما هم توجه خواهند داشت. تلفیقی  دانش و مهارت موجب افزایش ارزش شما خواهد شد. پس مهارت خود را افزایش دهید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.