شبی که ماه کامل شد

۶ ابزار کاربردی برای مشاهده و ویرایش فایل های PDF

فایل های pdf بهترین ابزار برای دیدن اسناد متنی هستند.

می پرسید چرا؟ علت اصلی این است فرمت محتوای آن در انواع سیستم عاملها یکسان نمایش داده می شود و بهم نمی ریزد. مطمئناً بعضی از شما ها در هنگام کار با برنامه word به مشکل با هم ریختن فرمت متن مواجه شده اید.

این شرایط بسیار آزار دهنده است، اینطور نیست؟

امروزه PDF ها استاندارد شده اند و نرم افزار های PDF بسیاری وارد بازار شده اند که کاربردهای زیادی دارند. برخی نسخه های این نرم افزار تنها قابلیت خواندن اطلاعات را دارند، در حالیکه نسخه های دیگر کاربردهای بیشتری دارند. می پرسید چه نوع کاربردهایی؟ بعضی نرم افزارهای PDF، امکاناتی از قبیل ویرایش، تفکیک، ادغام، اضافه کردن یادداشت و بیش از اینها را در اختیار شما قرار می دهند.

ما مجموعه ای از امکانات برخی از نسخه های های عالی نرم افزارهای PDF را لیست کرده ایم و در در این مقاله به معرفی هر یک از آنها می پردازیم.

۱- Adobe Reader (برای نمایش فایل های PDF )

اگر فقط می خواهید فایل های PDF را مشاهده کنید این نرم افزار مورد استفاده خوبی برای کار شما دارد. استفاده از نرم افزار Adobe reader رایگان و ساده می باشد، حتی ویژگی هایی از قبیل برجسته سازی متن و اضافه کردن یادداشت را نیز دارد. با این برنامه مطالعه بهتری را تجربه کنید. ممکن است این کاربردها کمی ابتدایی و ساده باشند، اما چنانچه PDF شما باید سطحی ابتدایی داشته باشد، خوب پس به دنبال همین نرم افزار باشید.

۲- Ice Cream Split & Merge (برای نمایش، جداسازی و ادغام فایل های PDF

اگر به دنبال ترکیب تمام فایل های PDF در یک فایل بوده تا از آن استفاده کنید، این همان چیزی است که به دنبالش بوده اید. این نرم افزار می تواند فایل هایPDF  را ادغام و جداسازی کرده و حتی مطابق نیاز شما آنها را نمایش دهد. و جالب اینجاست که تمام این امکانات رایگان می باشد. این نرم افزار برای جمع بندی تمام فایل های PDF با یک موضوع مشابه، می تواند کمک زیادی به شما بکند.

عملکرد جالب این نرم افزار این است که مثل ابزارهای ادغام  و جداسازی رایگان در اینترنت نیست. لازم نیست فایلهای شخصی خود را به سروری ناشناخته ارسال  کنید. همه چیز مستقیماً روی دسکتاپ شما انجام می شود که خیلی مطمئن تر است.

۳- FoxitPhantomPDFStandard (برای ویرایش فایل های PDF )


در اصل ویرایش فایل های PDF کار سختی است. در واقع آنها اسناد مکتوب نیستند، بلکه تصاویری از این اسناد هستند. بنابراین باید بگوییم برخلاف اسناد مکتوب نمی توانید به راحتی متن های آن را تغییر دهید.

اما در اینجا نرم افزاری وجود دارد که این کار را راحت کرده است، بله نرم افزار  FoxitPhantomPDF Standard ۷٫

این نرم افزار دارای جعبه ابزاری سرشار از ابزارهای ویرایشی است. می توانید اندازه ی پاراگراف ها را تغییر داده، اندازه و نوع قلم متن را عوض کنید، تصاویر و ویدئو اضافه کرده و کارهای دیگری اعمال کنید. هر آنچه را که برای ویرایش یک متن نیاز دارید به شما می دهد.

۴- PDFescape Free PDF Editor (برای ویرایش فایل های PDF )

اگر برای ویرایش فایل های PDF  به دنبال نرم افزار دیگری هستید، ما PDFescape را به شما معرفی می کنیم. درست است که ابزارهای کمتری نسبت به مورد بالا دارد، اما قابلیت هایی مثل اضافه و حذف قسمت هایی از متن را دارد که شما آنها را ثابت می بینید. بعلاوه می توانید کارهای جالبی از جمله افزودن لینک و تصاویر را هم انجام دهید. مطمئنا نرم افزار کاملی برای ویرایش فایل های PDF  است. همچنین می توانید به صورت رایگان آن را دریافت کنید.

۵- UniPDF (برای تبدیل فایل های PDF به word)

چنانچه می خواهید فایل های PDF خود را به word  تبدیل کنید، از این نرم افزار رایگان استفاده کنید. وقتی این نرم افزار را دریافت (download) می کنید، به راحتی می توانید مستقیما ازدسکتاپ خود تبدیل را انجام دهید ونیازی به اینترنت ندارید.

علاوه بر این، هیچ محدودیت اندازه ای هم در تبدیل فایل های PDF آنلاین ندارید. نرم افزاری بسیار راحت برای آن دسته از افرادی که با تعداد فایل های بسیار و حجیم PDF کار می کنند.

۶- doPDF (برای ایجاد یک فایل PDF)


چنانچه می خواهید فایل word را به PDF تبدیل کنید، بدون هیچ مشکلی از این نرم افزار استفاده کنید. این نرم افزار ساده به شما اجازه می دهد هم فایل های معمولی کامپیوتر و هم اسناد چاپی را به فایل های PDF تبدیل کنید. برخلاف سایر نرم افزارهای مبدل PDF، این نرم افزار می تواند قلم های انتخابی شما را حفظ کند و اجازه دهد سایز صفحه را مشخص کنید.

این نرم افزار بسیار راحت و ساده است، و با هدف ایجاد فایل های PDF نرم افزار کاملی می باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.