دانلود تمام قسمتهای سریال مانکن

شبی که ماه کامل شد

۴ ماسک شگفت انگیز برای رفع خستگی‌ پوست و رفع آکنه و آلودگی پوست

پوست خسته باعث میشود شما چهری غمگین داشته باشید پس به زیبایی خود اهمیت دهید تا زندگی‌ شادابتری داشته باشید در این مطلب قصد داریم ۴ ماسک خوب برای رفع خستگی‌ پوست شما بهتون معرفی‌ کنیم و در ادامه هم به یکی‌ از مشکلات پوستی‌ به نام آکنه و آلودگی پوست‌ میپردازیم و چند راهکار خوب برای رفع این مشکل به شما معرفی‌ می‌کنیم.

پوست خسته

۴ ماسک خوب برای رفع خستگی‌ پوست :

1. ماسک عسل، زرده تخم مرغ و آرد جو

عسل در تلفیق با زرده تخم مرغ و آرد جو داروی مؤثری برای محکم و لطیف ساختن پوست خسته است.

طرز تهیه و روش مصرف: یک عدد زرده تخم مرغ را با یک قاشق چایخوری عسل مخلوط کنید و یک قاشق غذاخوری آرد جو را به آنها اضافه نماید. ماسک را به مدت یک ساعت روی پوست صورت اثر دهید و پس از یک ساعت صورتتان را با آب ولرم بشویید.

عسل، زرده تخم مرغ

2. ماسک عسل، زرده تخم مرغ و گلیسیرین

یکی دیگر از داروهای امتحان شده برای رفع خستگی‌ پوست :

 طرز تهیه و روش مصرف: یک عدد زرده تخم مرغ را با یک قاشق چایخوری عسل و یک قاشق چایخوری گلیسیرین مخلوط کنید. ماسک را به مدت نیم تا یک ساعت روی پوست صورت بگسترانید و سپس صورتتان را با آب ولرم بشویید.

3. ماسک خاک طبی و آب پرتقال

ماسک خاک طبی(قابل تهیه از عطاری و داروخانه ها) و آب پرتقال برای مستحکم کردن پوست و رفع خستگی‌ پوست صورت مناسب است و می توان آن را بدون محدودیت در هنگام نیاز استفاده کرد.

طرز تهیه و روش مصرف: چند قاشق غذاخوری خاک طبی را با مقدار مساوی آب پرتقال مخلوط کنید تا به صورت ماست شل در آید. ماسک را به مدت بیست دقیقه روی پوست صورت اثر دهید و سپس صورتتان را با آب ولرم بشویید.

4. ماسک امولوسیون عسل و روغن بادام

این داروی خانگی آمریکایی یکی دیگر از نسخه های زیبایی برای پوست صورت و رفع خستگی‌ پوست است.

طرز تهیه و روش مصرف: دو قاشق غذاخوری عسل را با یک قاشق غذاخوری روغن بادام شیرین کاملا مخلوط کنید. مایع به دست آمده را روی پوست صورت که قبلا پاک کرده اید بمالید و به آرامی ماساژ دهید. پس از نیم ساعت با آب ولرم و یک تکه پارچه نرم صورتتان را بشویید.

عسل و روغن بادام


اگر نمیدانید چگونه از گیاهان دارویی باید استفاده کنید یا از کجا تهیه نمایید به شما توصیه می‌کنیم روی لینک زیر کلیک کنید : دانستنی‌های در مورد نحوه مصرف داروهای طبیعی

آکنه و آلودگی پوست

۵ راهکار برای دارمان آکنه و آلودگی پوست:
آکنه

1. چای بنفشه فرنگی

چای بنفشه فرنگی یکی از داروهای قدیمی و امتحان شده برای درمان آکنه و آلودگی پوست است. چندین هفته مصرف داخلی این چای و شستن روزانه صورت با آن توصیه می شود.

طرز تهیه و روش مصرف: دو قاشق چایخوری گل بنفشه فرنگی را با یک چهارم لیتر آب جوش به مدت ده دقیقه دم کنید و صاف کنید.

روزانه سه فنجان چای شیرین نشده بنوشید. هر روز صبح و شب صورتتان را با چای بنفشه فرنگی بشویید.

2. دم کرده گل عینک

استفاده از عصاره گل عینگ برای درمان ناصافی های پوست و آکنه مفید است.

طرز تهیه و روش مصرف: دو قاشق چایخوری برگ گل عینک را با یک چهارم لیتر آب جوش به مدت ده دقیقه دم کنید و صاف کنید. به طور منظم هر روز صبح و شب صورت خود را با این عصاره بشوييد.

 گل عینک

3. چای مخلوط گل بنفشه فرنگی و گل عینک

مصرف خارجی و داخلی این چای تاولهای آکنه و آلودگی پوست را درمان میکند.

بنفشه فرنگی   –   ۱۰ گرم

گل عینک   –   ۱۰گرم

سبوس یولاف (خرد شده)    –    ۲۰ گرم

طرز تهیه و روش مصرف: دو قاشق چایخوری از مخلوط گیاهی را در یک چهارم لیتر آب سرد بریزید و پس از دو ساعت آن را صاف کنید. یک قاشق چایخوری عسل به آن اضافه کنید و هر روز صبح و شب قسمت های مبتلا به آکنه را با ان شستشو دهید. شب ها مقداری عسل روی آکنه ها بمالید و صبح روز بعد صورتتان را با اب ولرم بشویید. روزانه دو فنجان از این چای را بنوشید. (بيماران مبتلا به دیابت از شیرین کردن چای اجتناب کنند.)

4. امولوسیون عسل

از دیرباز عسل برای درمان آکنه و آلودگی پوست استفاده می شده است. اگر آن را به صورت امولوسیون استفاده کنید منافذ به وجود آمده از آکنه را درمان می کند و پوست مجدد صاف و نرم می شود.

طرز تهیه و روش مصرف: شیر و عسل را به میزان مساوی با یکدیگر مخلوط کنید و آب یک عدد لیمو ترش را به آن اضافه کنید و کاملا آنها را با یکدیگر مخلوط سازید. با مخلوط به دست آمده هر روز صبح و شب پوست را آغشته نمایید. صبح ها صورتتان را با آب ولرم بشویید.

5. ماسک توت فرنگی پرورشی یا جنگلی

توت فرنگی جوشها آکنه و آلودگی پوست را از بین می برد، برای این منظور باید به مدت یک هفته روزانه نیم کیلو توت فرنگی تازه بخورید. تأثیر توت فرنگی جنگلی بیشتر از توت فرنگی پرورشی است. مصرف همزمان ماسک توت فرنگی تأثیر مصرف خوراکی آن را افزایش می دهد.

توجه: افرادی که با مصرف توت فرنگی دچار آلرژی و کھیر پوستی می شوند، نباید از این روش استفاده کنند.

طرز تهیه و روش مصرف: توت فرنگی تازه له شده را با مقدار مساوی عسل و خامه شیرین مخلوط کنید. این ماسک را پنج روز متوالی به مدت سی دقیقه روی پوست صورت بگسترانید و سپس صورتتان را با آب ولرم بشویید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.