دانلود تمام قسمتهای سریال مانکن

شبی که ماه کامل شد

چرا افراد نابغه همیشه یکسان لباس می پوشند؟

بدون در نظر گرفتن تأثیر فراوان و نبوغ خلاقانه ی افرادی مانند «استیو جابز»، «مارک زوکر برگ»، «آلبرت اینشتین» و بسیاری از افراد دیگر و همچنین بدون در نظر گرفتن فرقه ها و مذاهبی که هر کدام از آنها پیروی می کنند، چه عامل مشترکی در هر سه تای آن ها وجود دارد؟باید بگوییم که هر سه نفر آن ها، همیشه به گونه ای لباس پوشیده اند که فقط مختص خودشان بوده است.آیا تا به حال به این فکر کرده اید که خودتان هم از این سبک پیروی کنید؟لباس استیو جابز در طول زمان

کار سختی نیست

ساده پوشی غالباً هوشمندانه است. پیچیده لباس پوشیدن، غالباً گیج کننده است. احتمالاً شما هم مانند ۸۰ درصد مردم، بیشتر لباس هایتان در کمد در حال خاک خوردن هستند. در عوض با محدود کردن خودتان به پوشیدن لباس فرم یکنواخت، می توانید در تمام لحظه ها از سبک مختص خودتان تبعیت کنید. سبک انحصاری و مختص شما فقط متعلق به شماست و این شما هستید که خسته کننده بودن یا منحصر به فرد بودن آن را انتخاب می کنید. این شما هستید که تصمیم می گیرید جین بپوشید و یا گردنبندی با مدل لاک پشت از گردنتان آویزان کنید. انتخاب پوشیدن کت و شلوار خاکستری و یا آبی با خود شماست. می توانید ظاهرتان را با هر چیزی که از آن لذت می برید آراسته کنید، بنابراین فکر کردن به این موضوع کار خیلی سختی نیست.

به سادگی یک لباس فرم برای خودتان تعریف کنید، برای هر یک از روزهای هفته لباسی را که بیشتر دوست دارید بخرید و به ترتیب علاقه در کمدتان بچینید. لباس هایی را که دیگر استفاده نمی کنید را از کمد خارج کنید و در نهایت کمد لباسی که همیشه آرزویش را داشتید، خواهید دید.

ذهنتان را از تصمیم های اضافه خالی کنید

لباس مارک زوکر برگ

اکنون تصمیم گیری های ما بیشتر از گذشته بر یک مبنای روزانه پیش می روند. حال سؤال این است که آیا ما بایستی برای هر روز به یک دست لباس کامل فکر کنیم؟ «مارک زوکر برگ»، در مورد جمله ای که بر روی یکی از تی شرت های خاکستری اش حک کرده و از آن احساس آزادی می کند، می گوید:

«دلم می خواهد تا جایی که ممکن است زندگی ام را از هر چیز اضافه ای خالی کنم. می خواهم بتوانم تعداد تصمیم هایی که باید بگیرم را به حداقل برسانم تا برای تصمیم هایی در مورد بهتر خدمت کردنم به این جامعه، وقت بیشتری داشته باشم.»

وقتی صبح خود را با عجله شروع می کنید، رها شدن از تصمیم گیری اول صبح، می تواند حس خوشایندی باشد. به فشار روانی که برای فکر کردن به پوشیدن لباس فرم و هماهنگ، ممکن است به انسان وارد شود، فکر کنید. آیا هنوز می خواهید که فکرتان را درگیر کمد لباستان بکنید؟ این در حالی است که می توانید ذهنتان را معطوف خلق ایده ای جدید بنمایید!

فکر کنید و بسنجید

لباس آلبرت اینشتین

برای روشن تر شدن مطلب، در این جا اصلاح می کنیم که کسی نمی گوید که فقط از یک لباس در خانه و یک دست لباس برای بیرون استفاده کنید، این اصلاً جالب نخواهد بود. ما فقط می گوییم که برای لباس پوشیدنتان اصولی اولیه داشته باشید، از آن تبعیت کنید و آن را بر حسب سبک زندگی تان هماهنگ نمایید. حال ممکن است مبنای انتخاب شما بر پایه ی جنس فاستونی و یا رنگ قهوه ای باشد. با خودتان محاسبه کنید که به چه تعداد لباس نیاز دارید تا در عین رعایت کردن تنوع، بتوانید برای هر صبح آن ها را بپوشید. اگر برای مدرسه لباس فرم می پوشید، احتمال این که از آن خسته بشوید زیاد است، ولی قطعا این فرم مشخص سبب آسان تر کردن انتخاب های روزانه تان می شود.

این کار از انجام هزینه های بیهوده جلوگیری می کند

زمانی که بدانید هر روز قصد به تن کردن چه لباسی را دارید، در روزهای بارانی با خیال راحت به سراغ کمد لباسی می روید که لباس هایش را از قبل و با فراغ خاطر، با قیمتی مناسب و ارزان تر تهیه نموده اید. کمدهای لباس سامان دهی می شوند. لباس های مخصوص ایام مسافرت در جای خود خواهند بود. حتی بعضی از لباس های اضافی خود را که دیگر نمی پوشید و کاملاً سالم و تمیز هستند، می توانید به افراد نیازمند بدهید.

این کار اعتماد به نفس را افزایش داده و تمرکز را بالا می برد

کارفرمای خوب

با این شیوه، پی خواهید برد که چه اقلامی برایتان کارآمد تر هستند و کدام لباس ها بیشتر به تن شما می نشینند. بدینسان اعتماد شما برای تمرکز بر کارتان بالا خواهد رفت و در نتیجه بازدهی بیشتری در کارهای تیمی خواهید داشت. دیگر مجبور نیستید که به زور سعی در هماهنگ کردن لباس هایی کنید که بی رویه از حراجی ها خریده اید و یا به این دلیل که آن ها تنها لباس های تمیزتان در آن هنگام از صبح هستند. با خلق لباس فرم انحصاری خودتان، می توانید هر روز شیک و آسوده باشید.

قابل پیش بینی خواهد بود.

علاوه بر موارد بالا، با تعریف و خلق یک سبک منحصر به خودمان، با حداقل تلاش و فکر کردن، می توانیم «به خوبی پیش برویم». همچنین با وجود تمام آشفتگی ها و غیرقابل پیش بینی بودن دنیای پیرامون، بهتر است که از قابل پیش بینی بودن لباس فرممان لذت ببریم. این حداقل دلیلی است که می توانید برای داشتن سبکی انحصاری از آن پیروی کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.