شبی که ماه کامل شد

دانلود تمام قسمتهای سریال مانکن

قاسم افشار ، گوینده خبر سال های جنگ ، درگذشت +زندگی نامه

قاسم افشار یا بهرام افشار امروز 26 اردیبهشت 97 بر اثر ایست قلبی در سن 66 سالگی به دیار باقی شتافت. قاسم افشار متولد 13 آبان 1330  از استادان گویندگی و فن بیان و برای سه دهه گوینده خبر صدا و سیمای جمهوری اسلامی بود. مجله اینترنتی 5 عصر در گذشت این استاد بزرگ را تسلیت می گوید.

 

زندگی نامه قاسم افشار

قاسم افشار در 13 آبان 1330 متولد شد و تحصیلات خود را تا دیپلم در تهران (قصر شیرین) ادامه داد. تحصیلات آکادمیک خود را در مدرسه پارس در رشته روانشناسی آغاز کرد. تحصیلات او با انقلاب فرهنگی همزمان شد. پس از برقراری مجدد قاسم افشارآموزش عالی پس از انقلاب، کارشناسی خود را در دانشگاه علامه طباطبایی و کارشناسی ارشد خود را در دانشگاه آزاد به اتمام رساند. با شروع انقلاب اسلامی، به عنوان گوینده خبر در صدا و سیما استخدام شد و از سال 1358کار خود را شروع کرد. در اواخر دهه شصت، همزمان با پایان جنگ تحمیلی، خبر مرگ دختر خردسال قاسم افشار منتشر شد که به دلیل خفگی در اثر انسداد مجاری تنفسی گزارش شده است.

 

 

 

 

خبرهای نوستالژیک قاسم افشار

مردم ایران با صدای گرم و گیرای قاسم افشار در طول سه دهه آشنا هستند. در این مدت که با وقایع بزرگی مانند انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی همراه بود، خبرهای شیرین و تلخی را از قاسم افشار شنیده اند. از خبر پیروزی در عملیات های دفاع مقدس تا خبرهای بیماری حضرت امام. در سال 94 نیز خود افشار خبر ساز شد. آنجا که شایعه فوت وی در حادثه منا در قاسم افشارفضای مجازی پخش و چندی بعد تکذیب شد.

 

 

 

 

بازنشستگی قاسم افشار از صدا و سیما

در اردیبهشت 1387 قاسم افشار پس از سی سال کار در حوزه گویندگی خبر بازنشست شد و از ادامه کار کناره گیری کرد. قاسم افشاربسیاری از رسانه ها خروج او از صدا و سیما را به حوادث سال 88 ربط می دهند. در صورتی که کناره گیری وی حدود یک سال قبل از حوادث 88 بود.

 

 

 

 

قاسم افشار

 

 

 

 

 

 

 

 

مراسم تدفین

به گزارش ایسنا، مازیار ناظمی درباره زمان و مکان تشییع پیکر قاسم افشار اظهار کرد: مراسم تشییع پیکر قاسم افشار گوینده پیشکسوت خبر فردا (پنجشنبه، ۲۷ اردیبهشت ماه) ساعت ۹:۳۰ صبح از مقابل منزلش در بزرگراه صدر، خروجی منظریه، خیابان برادران رحمانی، کوچه دلاور، ساختمان آرام برگزار می‌شود.

همچنین مراسم ترحیم زنده‌یاد قاسم افشار عصر روز شنبه (۲۹ اردیبهشت ماه) از ساعت ۱۷:۳۰ تا ۱۹ در مسجد الغدیر واقع در خیابان میرداماد برگزار می‌شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.