دانلود تمام قسمتهای سریال مانکن

شبی که ماه کامل شد

قاتل رؤیاهای خود نباشید و برای آنها بجنگید

همه ی ما رؤیاهایی داریم و به آن چه می خواهیم در زندگی داشته باشیم و رؤیاهای خود یا انجام دهیم، فکر می کنیم. بیشتر ما نسبت به آن ها احساس و انرژی خوبی داریم. آن ها را تصور کرده و مدام آرزو می کنیم تا به حقیقت بپیوندند. اما در مورد برخی از افراد این گونه نیست. برخی از ما با لباس های راحتی خود، روی صندلی یا کاناپه مینشینیم و رؤیا پردازی می کنیم. سپس دلایلی می تراشیم و خود را توجیه می کنیم که این تصورات فقط یک رؤیا هستند و به آن ها نمی رسیم.

وقتی مردم به رؤیاهای خود فکر می کنند، همزمان افکاری در ذهن آن ها نقش می بندد. برخی از این افکار، شامل موارد زیر هستند:

  • مردم فکر می کنند من دیوانه هستم.
  • اگر دست از کار بکشم و فقط به رؤیاهای خود فکر کنم، زندگی من پر از پیچ و خم و مشکلات خواهد شد.
  • می خواهم بیشتر تلاش کنم تا اتفاقی که منتظر آن هستم، بیفتد.
  • من خیلی جوان هستم.
  • من خیلی پیر هستم.
  • من خیلی گرفتار هستم.
  • من پول کافی ندارم.
  • من برای رسیدن به رؤیاهایم به اندازه ی کافی باهوش، آگاه و قوی نیستم.
  • من هنوز آماده نیستم.
  • و ….

این لیست همچنان ادامه دارد، اما اگر فقط به نکات مثبت آن بنگرید، ایده ی مناسب را بدست آورده اید. ایده ی مناسب در یک جمله خلاصه می شود: «من برای این که «روزی» به رؤیایم برسم، کار خواهم کرد.»

بسیاری از ما، رؤیاهایمان را کنار گذاشته ایم و دیگر به آن چیزهایی که برای رسیدن به «روز مهم زندگیمان» ضروری می باشد، نمی اندیشیم.

به خود می گوییم: «اکنون زمان این نیست که زندگی خود را تغییر دهم و به دنبال رؤیاهایم بروم.» پنج سال دیگر هم می گذرد، اما هنوز صدایی در ذهن شما وجود دارد تا دلایلی بیاورید و از دنبال کردن رؤیاهایتان پشیمان شوید. این دلایل بعدها رشد خواهند کرد و تبدیل به این اعتقاد خواهند شد که «خیلی دیر است تا به دنبال رؤیاهایتان بروید». آن گاه خواهید دید که رؤیاهایتان به راحتی خواهند مرد. جمله ی «چه می شد اگر» و یا «ای کاش» را به خاک بسپارید و رها کنید.

برای این که رؤیاهایتان نمیرد، به یاد داشته باشید که هرگز برای رفتن به دنبال آرزوهایتان دیر نیست. شما هرگز برای رسیدن به آرزویی، خیلی کوچک و یا خیلی بزرگ نیستید. برای رفتن به دنبال آرزوهایتان هرگز دست از کار نکشید و همیشه جملاتی مثبت پیرامون رسیدن به آن ها را با خود تکرار کنید.

قاتل رؤیاهای خود نباشید

در این قسمت به ذکر ۸ مثال از آدم هایی خواهیم پرداخت که کاملاً مثل من و شما در شرایطی معمولی زندگی می کردند. اما این افراد، اجازه ندادند تا صدای درونشان، رؤیای آن ها را بدزدد. این افراد، آرزوهای خود را واقعی کرده اند.

۱- Pete and Dalene Heck

قاتل رؤیاهای خود نباشید

خانواده ی «Heck» یک زوج کانادایی بودند. این خانواده، اجازه ندادند تا تراژدی شخصی آن ها، آرزوهای خوبشان را بگیرد. در حقیقت، معجزه ای که آن ها در زندگی خود، با آن مواجه می شوند؛ تولد یک زندگی فوق العاده ای است. این زوج خوشبخت، به وسیله ی این معجزه، امروز در خوشبختی زندگی می کنند و عاشق یکدیگر هستند. به گفته ی این خانواده، «آن ها از عمیق ترین و پایین ترین حفره های زندگی، خود را به سمت افقی روشن و قله هایی در بالای زندگی کشیده اند.»

هنگامی که این زوج کانادایی به دنبال رؤیاهای خود به بالاترین نقطه ی نردبان موفقیت رسیدند، خانه ای عالی، ماشینی عالی، کارمندانی خوب و شغلی ایده آل در انتظار آن ها بود. خانواده ی «Heck»، در طی تجربه ی تعدادی تراژدی شخصی، موفق شدند تا زندگی خود را متحول کنند. این اتفاق ها باعث می شود تا بفهمند که زندگیشان کوتاه است و باید بیشترین بهره را از آن ببرند.

بسیاری از افراد از این چالش ها به عنوان دلیلی برای نرفتن به دنبال آرزوهایشان استفاده می کنند. آنها خانه ۲۱۰۰ متر مکعبی خود را به خانه ای با ۲۰۰ متری ترجیح داده و کانادا را برای سفر به دور دنیا ترک کردند.

خانواده ی «Heck»، با استفاده از مسیر های راهنمای نقشه، از سال ۲۰۰۹ سفر جهانی خود را آغاز کرده اند. آن ها به خاطر این که در وبلاگ خود، تجربیات الهام بخش سفرشان را در غالب داستانی واقعی به اشتراک می گذاشتند، در سال ۲۰۱۴، «جایزه ی مسافران» را از «سازمان جغرافیای ملی» دریافت کردند.

۲- Laura Dekker

قاتل رؤیاهای خود نباشید.

«Laura Dekker»، یک دختر هلندی است که بعد از ۱۳ سالگی خود، در سال ۲۰۰۹ تصمیم گرفت تا به تنهایی با قایق به دور دنیا برود. «لورا» در یک قایق در سواحل نیوزلند به دنیا آمد و تا ۲ سالگی در دریا زندگی کرد. او و خانواده اش ارتباط عمیقی با قایق و دریانوردی داشتند.

دولت هلند به خاطر مجرد بودن «لورا» به سفر او به دور دنیا اعتراض کرده و از خروج او ممانعت کرد. علاوه بر این، تمام دنیا بر این باور بودند که خانواده ی او نباید با این تصمیم موافقت کنند و فرزندشان را برای دست یابی به این آرزوی غیر ممکن، حمایت و پشتیبانی نمایند.

مواجه شدن با خطرهای غیر قابل پیش بینی دریا و دزدان دریایی خطرناک، مسائلی نبود که به راحتی بتوان از آن گذشت. «لورا» در طول این سال ها اعتماد به نفس خود را با این جمله تقویت کرد: «من واقعا نمی ترسم، در واقع همه چیز در قایق من فراهم است.» او با دولت و طرز نگرش و باور کل دنیا جنگید و سفر دو ساله ی ۲۷۰۰۰ مایلی خود را در سن ۱۴ سالگی آغاز کرد.

با وجود جوانی، «لورا» برای رسیدن به آرزویش بی واهمه جنگید و موفق شد. هیچ تهدیدی در دریا نتوانست او را تکان دهد. برخلاف بیشتر دختران همسن او، «لورا» در رؤیاهای خود غرق شد و هر چیزی را پشت سر گذاشت تا به غیر ممکن دست یابد.

۳- Pat Flynn

قاتل رؤیاهای خود نباشید.

«پت» شغلی دارد که به خاطر آن از ساعت ۹ الی ۱۷ سر کار است و از آن لذت می برد. همان طور که زندگی به جلو می رود، اتفاقات بدی می افتد که خارج از کنترل اوست و او را از رسیدن به شغل مورد علاقه اش باز می دارد. یک اتفاق غیر منتظره، مسیر زندگی او را عوض کرد.

«پت» متوجه شده است که زمان زیاد کاری، وی را از زندگی کردن عقب نگه می دارد. او می خواهد پول بیشتری بدست آورد و آزادی بیشتری داشته باشد. او می خواهد تا با خانواده اش که بسیار دوستشان دارد، بیشتر وقت بگذراند. او رؤیاهای خود را برای رسیدن به آن چه می خواست، دنبال کرد. «پت» تجارت آنلاینی ساخت و ایده ها و استراتژی های خود را برای کسب درآمد آنلاین در وبلاگ خود به اشتراک گذاشت. او با هوشمندی، صاحب یک درآمد مستقل شد. در واقع او یک «کار آفرین تصادفی» است. «پت» اجازه نداد اتفاقات بد، وی را پایین نگه دارد و به عقب براند. او می توانست شغل دیگری را با توجه به رشته اش انتخاب کند، اما در عوض شغلش را از دست داد تا رؤیاهای خود را حقیقی سازد و زندگی خود را با ایده آل های خویش بسازد.

۴- Colonel Harland Sanders

«سرهنگ هارلند ساندرس»، در سال ۱۹۳۰ و در سن ۴۰ سالگی، شروع به سرو مرغ و دیگر غذاهای گوشتی در رستوران ایستگاهی کنار جاده کرد. او یک رکورد بزرگ باور نکردنی را ثبت کرد. وی ۱۰ سال بر روی پخت مرغ معرکه ی خود کار کرد و در نهایت، دستورالعمل پنهان و مشهور خود را درست کرده و به دیگر مکان ها گسترش داد.

مردم مرغ او را دوست داشتند، اما ساختار رستوران های سرهنگ باعث ایجاد ترافیک جاده ای می شد و او مجبور شد تا کسب و کار خود را گسترش دهد. سرهنگ فهمید که باید برای خود شرکای تجاری پیدا کند، پس تصمیم گرفت تا مرغ سرخ شده ی خود را به عنوان یک نمونه، معرفی کرده تا مردم به آن رأی دهند. او با ماشین به مکان های مختلف رفت. در ماشین خود اقامت کرد و یکی پس از دیگری به طور موفقیت آمیزی شرکایی برای تجارت خود پیدا کرد.

«سرهنگ ساندرس» چالش های بزرگی را پشت سر گذاشت تا رؤیاهای خود را بارور کند. او هرگز نا امید نشد، با وجود هزاران بار شکست و استقامت، او سرانجام موفق شد.

۵- Sean Ogle

قاتل رؤیاهای خود نباشید.

«شون اوگلی» بعد از فارغ التحصیلی و گرفتن مدرک اقتصاد در سال ۲۰۰۷، به این نتیجه رسید که مدرسه مهارت های لازم برای داشتن موفقیت در زندگی را به وی نیاموخته است. این کمبود اطلاعات وی را به مسیر شغلی خاصی هدایت کرد و او به سرعت فهمید که برای آن حرفه ساخته نشده است.

در سال ۲۰۰۸، «شون» وب سایت خود به نام «موقعیت ۱۸۰» را راه اندازی کرد. این وب سایت به او این فرصت را می داد تا پیرامون تمام آن چه در زندگی انجام می دهد صحبت کند. او لیستی از آرزوهای خود را منتشر کرد. همان سبکی که اکنون در زندگی اش دارد. شعار او برای وب سایتش این است که: «یک کسب و کار بسازید، هر جایی زندگی کنید، آزادی را بدست آورید.» زندگی امروز «شون» یک نمونه ی عالی برای شعار اوست.

او اجازه نداد تا طرز فکر جامعه، وی را از ساختن رؤیاهایش بترساند. او می توانست خودش را متقاعد کند تا درست مثل خیلی از ما، به کاری که از آن متنفر بود ادامه دهد، اما در عوض، وقتی متوجه شد که در جایگاه اشتباهی قرار دارد، به خودش شک نکرد و شروع به تغییر مسیر زندگی اش کرد . «شون» همچنین به دیگران کمک کرد تا به آزادی برسند.

۶- Joanne Rowling

قاتل رؤیاهای خود نباشید.

«Joanne Rowling» در ابتدا خود را یک شکست خورده می دید. ازدواجش با ناکامی رو به رو شده و به پایان رسیده بود. او یک زن بیکار بود که یک نوزاد دختر داشت. اما وی از این شکست به عنوان فرصتی برای تمرکز بر روی عشق خود، یعنی «نوشتن» استفاده کرد.

بعد از اتمام اولین نسخه ی «هری پاتر»، او با استفاده از کمک های دولتی، کپی نسخه ی دستی خود را به ۱۲ ناشر ارائه داد و توسط تمام آن ها رد شد. اما «بلومزبری»، یک چاپخانه ی کوچک در لندن، در نهایت چراغ سبز نشان داد و اولین نسخه ی «هری پاتر» به دنیا معرفی شد.

«Joanne Rowling»، هرگز اجازه نداد که فقر و تنگ دستی او را از رسیدن به رؤیایش باز دارد. او نویسنده ی پرفروش ترین کتاب در تاریخ است. وی اکنون یکی از ثروتمندان دنیا محسوب می شود، چرا که به دنبال رؤیاهای خود رفته است.

۷- Chris McCandless

قاتل رؤیاهای خود نباشید.

«کریس مک کندلس»، با وجود این که بسیاری از افراد فکر می کردند سبک زندگی او احمقانه است، به دنبال رؤیاهای خود سراسر آلاسکا را با پای پیاده رفت. او معتقد بود که ترس از دست دادن امنیت و ماده گرایی باعث می شود تا افراد به دنبال رؤیاها خود واقعیشان نروند.

«کریس مک کندلس» انتخاب کرد تا با رؤیاهای خود زندگی کند. او همچنین هزینه ی گزافی برای این کار پرداخت. او به مدت دو سال، به طرزی باور نکردنی، گوشه و کنار آلاسکا را با یک کوله پشتی و مقداری خرت و پرت گشت. با وجود این که او همه چیز را رها کرده بود، اما طوری زندگی کرد که دوست داشت آن گونه زندگی کند.

۸- Neil Pasricha

قاتل رؤیاهای خود نباشید.

در سال ۲۰۰۸، وبلاگ «۱۰۰۰ چیز خارق العاده» راه اندازی شد. سازنده ی آن، «نیل پاسریچا» است. وی این وبلاگ را برای به اشتراک گذاشتن دیدگاه های مثبت خود با جهان ساخت تا بر عذاب و حوادثی که در مجلات و روزنامه های عصر بود، غلبه کند. او معتقد بود که نمی توان اتفاقات بد زندگی را تحمل و یا عوض کرد، پس بهترین راه را در دنبال کردن افکار مثبت دانست.

او موفق به دریافت جایزه ی وب سایت ها با نام «Webby Award» برای «۱۰۰۰ چیز خارق العاده» شد. همچنین کتابی با این طرز نگرش گرد آوری کرد. کتاب «خارق العاده»، در سال ۲۰۱۰ منتشر شد و در هفته ی اول فروش، پرفروش ترین کتاب در قفسه ی کتاب فروشی ها شد.

تمام این انسان های شگفت انگیز، به رؤیاهایشان رسیدند و خودشان را باور داشتند. قطعاً دیگران تلاش کردند تا بر روی آن ها تأثیر بگذارند و آن ها را از رفتن به دنبال آرزوهایشان منصرف کنند، اما آن ها موفق بودند. زیرا رؤیاهایشان را زنده نگه داشتند و برای رسیدن به آن ها تلاش کردند. پس چرا شما قادر به این کار نباشید؟ شک نکنید که کنترل زندگی و رؤیاهایتان تنها به دست شماست. از همین امروز شروع کنید و به دنبال رؤیاهایتان بروید. سعی کنید تا در زندگی خود قاتل رویاهایتان نباشید.
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.