شبی که ماه کامل شد

دانلود تمام قسمتهای سریال مانکن

10 فیلم فوق العاده برای یادگیری زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی بسیار آسان خواهد بود وقتی که از آن لذت ببرید. و چه لذتی بهتر از دیدن فیلم. مخصوصا اگر با دوستان باشید و پای تخمه و چای هم در میان باشد. اما هر فیلمی برای یادگیری زبان انگلیسی مفید نیست. فیلم هایی مفید هستند که سرعت فیلم و ترجیحا سرعت صحبت کردن در آن پایین باشد، از مکالمه رسمی استفاده کنند و از کلمات کوچه بازاری را کمتر به کار ببرند. در سایت تفریحی 5 عصر لیستی از 10 فیلم برتر برای یادگیری زبان انگلیسی آماده شده است.


فیلم برای یادگیری زبان انگلیسی


یادگیری زبان انگلیسی با فیلمهای زیر:

 

1- ناتینگ هیل (1999) – (Notting Hill)

اگر هنوز تصمیم نگرفته اید که انگلیسی با لهجه آمریکایی یاد بگیرید یا لهجه بریتانیایی، این فیلم هر دو را با هم دارد. این فیلم آمریکایی- انگلیسی در ژانر رمانتیک-کمدی قرار دارد. در جریان داستان یک کتاب فروش لندنی (ویلیام تاکر) عاشق یک ستاره سینمای آمریکایی به نام آنا می شود. بازی این دو شخصیت آمریکایی و بریتانیایی، این فیلم را برای یادگیری زبان با دو لهجه بسیار مناسب کرده است.

 

2- پارک ژوراسیک (1993)  Jurassic Park

هر کس این فیلم را ندیده نصف عمرش بر فناست. این فیلم برای یادگیری زبان و اصطلاحات علمی در جریان داستانی سرگرم کننده و جالب بسیار عالیست.

3- بی سرنخ (1995) – Clueless

این فیلم بر اساس رمان Emma  نوشته شده و داستان یک نوجوان را در دبیرستانی در لس آنجلس روایت می­کند. جریان داستان گونه و سرعت کم فیلم برای یادگیری زبان بسیار مناسب است.

 

4- عطش مبارزه (2012) – the hunger games

این فیلم ماجراجویی و رمانتیک برای یادگیری لهجه آمریکایی بسیار مفید است. در این فیلم جنیفر لورنس بازی می کند و صحنه های درگیری بسیاری وجود دارد.

 

5- سخنرانی پادشاه (2010) –  The King’s Speech

فیلم سخنرانی پادشاه علاوه بر اینکه یکی از شاهکارهای سینما است، برای یادگیری زبان انگلیسی با لهجه بریتانیایی بسیار مناسب است. داستان فیلم بر اساس واقعیت است که در آن پادشاه جورج، دچار لنکنت زبان است و باید برای سخنرانی مهمی خود را آماده کند. همین موضوع باعث شده که مکالمه های فیلم با سرعت کم انجام شود و برای شنونده قابل درک باشد.

یادگیری زبان سخنرانی پادشاه

6-  ملکه (2006) – The Queen

فیلم ملکه در یک تم پادشاهی در لندن بازی شده است. بنابراین بر اساس لهجه بریتیش قرار دارد. چون اکثر مکالمات در بین اعضای خانواده سلطنتی انجام می شود، به زبان رسمی بسیار نزدیک است.

 

7- جادوگر شهر از (1939) – The Wizard of Oz

این فیلم یکی از فیلم های نمادین و مشهور در سراسر دنیاست. این فیلم داستان دختری به نام دروتی است که به یک دنیای جادویی منتقل می شود و به دنبال نجات سرنوشتش است. به علاقه مندان به فیلم های تخیلی پیشنهاد می شود.

 

8-  مردان سیاه پوش (1997) – Men in Black

یادگیری زبان با فیلم هایی که سیاه پوست های آمریکایی بازی می کنند به نسبت آسان تر است. در این فیلم ویل اسمیت (Will Smith) بازی می کند که صحبت او کاملا واضح و قابل درک است.

یادگیری زبان ویل اسمیت

9-  بابادوک (2014) – The Babadook

برای کسانی که از فیلم ترسناک لذت می برند این فیلم برای یادگیری زبان پیشنهاد می شود. یک زن و پسر جوانش یک کتاب درباره شیطان به اسم بابادوک پیدا می کنند. این فیلم در لهجه استرالیایی گفته شده و برای علاقه مندان به لهجه استرالیایی بسیار مناسب است.

 

10-  گوسفند سیاه یا مایه ننگ (2006) – Black Sheep 

این فیلم در نیوزلند ساخته شده و علاوه بر کمک به یادگیری زبان با لهجه نیوزیلندی بسیاری از فرهنگ و رسوم این مردم را نیز به تصویر می کشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.