دانلود تمام قسمتهای سریال مانکن

شبی که ماه کامل شد

۲۵ علامت در بدن که نشانه شروع یک بیماری خطرناک است

هنگامی که بدن در معرض یک سری از بیماری قرار می گیرد با علائم و نشانه های خاصی که نشان می دهد این پیغام را به ما می دهد که بیمار است و نیاز به درمان دارد. اگر شما هرکدام از این علائم را دارید باید به این علامت در بدن گوش کنید و هرچه زودتر به کمکش بشتابید.

25- اضطراب همیشگی

بیماری

احساس اضطراب همیشگی علامت عدم تعادل هورمون های جنسی، پرکاری تیروئید و یا حتی تومورهای آدرنال است.

24- ترک خوردن گوشه های لب یک علامت در بدن

بیماری ترک خوردن گوشه های لب علامت در بدن

وجود ترک های همیشگی بر گوشه های لب می تواند نشانه ای از کمبود ویتامین B و مخصوصا ویتامین B12  باشد.

23- التهاب و خارش پوست و قرمزی مداوم آن

التهاب و خارش پوست و قرمزی مداوم آن

خارش مداوم پوست نشان دهنده ی داشتن مشکل کبدی است. البته این احتمال نیز وجود دارد که این علامت در بدن فقط یک مشکل پوستی باشد.

22-  کوتاه تر شدن قد یک علامت در بدن است

بیماری کوتاه تر شدن قد علامت در بدن

اگر تغییراتی در قدتان می بینید یک علامت در بدن یعنی مبتلا به پوکی استخوان شده اید. ضروری است مصرف کلسیم را شروع کرده و همچنین تمرینات ورزشی انجام دهید.

21- عدم تخلیه باد معده در طول روز

 عدم تخلیه باد معده در طول روز بیماری

به طور معمول باید بعد از وعده های غذایی تخلیه باد معده و روده انجام شود. دستگاه گوارش با حرکات روده ای منظم و تخلیه باد این سموم را حذف می کند تا وارد خون نشوند.

20- کرخت و خشک شدن و ترک خوردن پاها

بیماری ترک خوردن پاها

پاهای بدفرم، خشک و ترک خورده یک علامت در بدن که نشانه ای از بیماری هایی مانند درماتیت و یا عفونت قارچی است که باید در اسرع وقت درمان شود. درمورد عفونت قارچی، زمان بسیار مهم است و باید هرچه سریعتر دست به کار شد چون درمان به موقع سبب کاهش رشد می شود.

19- سیبی شدن شکل بدن یک علامت در بدن است

سیبی شدن شکل بدن

اگر چاقی سیبی شکل و اضافه وزن دارید یک علامت در بدن است که احتمال بروز بیماری های قلبی در شما بالاست. این افراد باید چربی زیادی را در اطراف معده، ناحیه ران و کمر خود حمل کنند و همین امر سبب بالا رفتن احتمال ابتلا به بیماری های قلبی عروقی در این افراد است.

18- رنگ پریده شدن پوست

بیماری رنگ پریده شدن پوست

اگر پوستی رنگ پریده دارید بدین معنی است که بدنتان از کاهش جریان خون و یا تولید گلبول های قرمز خون رنج می برد البته ممکن است این امر به خاطر کمبود نور خورشید نیز باشد.

17- بروز علائم پوستی و کک و مک

بیماری

ممکن است این علائم پوستی بر اثر آفتاب شدید باشد. نکته ای که حائز اهمیت است این است که این علائم روی پوست، نشانه ی بروز سرطان نباشد. مطمئن شوید که خطر سرطان شما را تهدید نمی کند.

16- بروز آکنه و جوش همیشگی بر روی پوست

بیماری آکنه و جوش

آکنه ای همیشگی  می تواند نشانه ای از یک عفونت باکتریایی پوستی باشد. البته جوش و آکنه بخش از زندگی طبیعی هر فرد است اما توجه به علل وجود و میزان ماندگاری اش بسیار حائز اهمیت است.

15- مشاهده خون مردگی در زیر ناخن ها

بیماری خون مردگی در زیر ناخن ها

اگر بدون اینکه آسیب خاصی دیده باشید خون مردگی یا خونریزی های کوچکی در زیر ناخن خود می بینید یک علامت در بدن است که ممکن است نشانه ی اندوکاردیت باشد.

زمانی که باکتری ها از طریق جریان خون به قلب راه پیدا کنند بیماری اندوکاردیت رخ می دهد.  این بیماری با لخته های کوچکی خود را نشان می دهد که دلیلش آسیب رسیدن به مویرگ هاست .

14- خرو پف شبانه یک علامت در بدن است

بیماری

خرو پف غیرطبیعی نشانه ای از آپنه خواب است. آپنه خواب بیماری است که فرد مبتلا را در معرض ابتلا به نارسایی قلبی قرار می دهد.

14- نمایان شدن یک بثور پروانه ای مانند، شبیه دو بال پروانه بر روی گونه ها

بیماری بثور پروانه ای

البته نباید گونه های شاداب و قرمز با یک راش پروانه ای اشتباه گرفته نشود. این بثورات حتی اگر دردی هم نداشته باشند  ممکن است یک علامت در بدن است که نشانه ی بیماری یی مانند لوپوس باشد. البتهاز دیگر نشانه های لوپوس این است که با قرار گرفتن در معرض نور خورشید این التهاب بدتر شده و حتی دیگر اندام های بدن را نیز درگیر و ملتهب می کند به طوری که شخص نسبت به نور حساسیت پیدا میکند!

12- درد و خون ریزی چشم ها

بیماری درد و خون ریزی چشم ها

ممکن است چشم های شما قرمز شوند و یا حالت خونریزی داشته باشند اما مشکل زمانی است که همین قرمزی  با درد همراه باشد و یا اختلال دید هم به آن اضافه شود.حتما هرچه سریعتر به پزشک مراجعه کنید.

گاهی یک رگ خونی باعث می شود که یک شکل کبودی بر روی سفیدی چشم شما دیده شود اما درد ناک نیست.  با این حال اگر احساس درد و قرمزی به همراه این علائم در شما بروز کرد، حتما به پزشک مراجعه کنید چرا که ممکن است یک مشکل بهداشتی بزرگ پیش آمده باشد.

11- زرد شدن رنگ پوست یک علامت در بدن است

بیماری زرد شدن رنگ پوست

رنگ پوست زرد دلایل زیادی دارد. مثل مشکلات جدی کبدی و یا هپاتیت. همچنین ممکن است نشانه بیماری زردی نیزباشد. اگر زردی پوست دارید، حتما به پزشک مراجعه کنید.

10- خسته بودن مداوم و همیشگی

بیماری خسته بودن مداوم و همیشگی

خستگی مداوم نشان بیماری هایی مانند تیروئید، و یا اختلال در عملکرد غدد فوق کلیوی و یا مصرف بیش از حد مواد سمی است.

9- رنج بردن از کم خوابی و بی خوابی های شبانه

بیماری کم خوابی و بی خوابی

اگر شما بیشتر شب ها بی خوابید شاید سطح کورتیزولتان بالاست. کورتیزول به عنوان هورمون استرس شناخته می شود.  استرس زیاد می تواند منجر به بیماری های دیگری نیز بشود. بیماری هایی که به خاطر ضعف در سیستم ایمنی به سراغ فرد می آید. مثل سرماخوردگی و یا اضافه وزن ناشی از استرس.

8- پدیدار شدن تاول های تب خالی

بیماری تاول های تب خالی

تاول های تبخالی نوعی تبخال هستند که به نام ویروس هرپس سیمپلکس نوع 1 شناخته می شود. اکثر افراد درکودکی به این بیماری دچار می شوند و حدود 80 درصد جمعیت به این ویروس آلوده هستند.

7- تیره رنگ شدن ادرار یک علامت در بدن است که

بیماری تیره رنگ شدن ادرار

بر خلاف باور عموم ادرار باید تا حد امکان روشن باشد. ادرار زرد تیره نشان دهنده کمبود آب در بدن و یا مقدار زیادی الکل درخون باشد.

6- مشاهده حلقه های سفید در اطراف قرنیه چشم

بیماری حلقه های سفید در اطراف قرنیه چشم

حلقه های سفید در اطراف قرنیه یک علامت در بدن است که ممکن از برای سنین بالای 30 سال طبیعی باشد اما وجود این حلقه ها در افراد زیر 30 سال یکی از نشانه های کلسترول بالا در این افراد است.

5- خاکستری شدن موها قبل از سن 40 سالگی

بیماری خاکستری شدن موها

اگر بیشتر از نصف موهای شما در سن زیر 40 سال خاکستری شود، یعنی  مشکل دیابت در شما وجود دارد و بهتر است که برای این موضوع به سرعت اقدام نمایید.

4- ریزش مداوم ابرو

بیماری ریزش ابرو

اگر موی ابروهای شما مدام در حال ریزش است یک علامت در بدن است که ممکن است مبتلا به تیروئید باشید. مخصوصا اگر سرگیجه هم دارید.

3- بروز چین و چروک در قسمت لاله گوش

بیماری

دیدن  چین و چروک در یک یا هردو لاله گوش نشانه ای از افزایش خطر بروز بیماری قلبی در شماست.

2- افزایش اندازه دور قفسه سینه در خانم ها

سینه های بزرگ در خانم ها احتمال ابتلا به دیابت در آن ها را افزایش می دهد.

1-قرمز بودن مداوم و همیشگی کف دستان

بیماری -قرمز بودن کف دستان

اگر کف دستتان قرمز است و  خودتان هم احساس مریضی دارید ممکن است به یک بیماری کبدی دچار شده باشید

پس بهتر است در صورت مشاهده این علائم، هرچه سریعتر برای درمان آن ها اقدام نمایید تا سلامتی شما به خطر نیفتد.


ترجمه شده از سایت www.worldlifestyle.com

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.