شبی که ماه کامل شد

عجیب ترین بیماری های نادر و علایم و نشانه های آنها

عجیب ترین بیماری ها روی این کره خاکی وجود دارد و آدم هایی  روی زمین زندگی می کنند که به برخی از عجیب ترین بیماری ها مبتلا شده اند  و عاجز و درمانده به دنبال درمانی آنها می گردند. با سایت تفریحی ۵عصر همراه باشید

ممکن است تا به حال نام برخی از این بیماری ها را نشنیده باشید، متاسفانه چنین مواردی زندگی روزمره گروهی از افراد را مختل کرده اند. برخی روش های درمانی برای آنها ابداع گشته امااکثرا هیچگونه درمان قطعی ندارند و فرد به ناچار تا لحظه مرگ با آنها دست و پنجه نرم می کند. در ادامه این مطلب شما را با چند مورد از عجیب ترین بیماری های روی زمین آشنا می کنیم.

سندروم سر انفجاری از عجیب ترین بیمار ی ها

نام این سندروم  انسان را به یاد فیلم های ترسناک می اندازد، سر انفجاری یک بیماری کاملا جدی محسوب می شود که هزاران نفر از مردم دنیا را درگیر کرده است. شنیدن صدای انفجار، شلیک اسلحه و اشکال دیگری از نویز که فرد در هنگام خوابیدن احساس می کند از علائم و نشانه های اصلی این بیماری می باشد، هرچند هیچ نشانه ای از درد، تورم یا مشکل فیزیکی در مبتلایان به این بیماری وجود ندارد و بیشتر افراد بالای 50 سال به این بیماری دچار می شوند.

عجیب ترین بیماری 1

التهاب نکروزانی

در این بیماری التهاب عفونت به لایه درونی پوست و بافت های زیر پوستی نفوذ کرده و افرادی که به آن مبتلا شده اند، دچار درد و زخم  شدید می گردند، پوست این افراد اغلب رنگ خود را از دست داده و جریان خون در بخشی از بدن متوقف می شود، جراحی تنها راه حل این بیماری است واگر اقدام نکند 73 درصد امکان مرگ وجود دارد.

عجیب ترین بیماری 2

بیماری منکس

این بیماری روی سطح مس بدن اثر گذاشته و سبب کمبود شدید این ماده در بدن می گردد، این اختلال  بیشتر در مردان رایج می باشد اما امکان ابتلا در زنان نیز وجود دارد، علائم بیماری بیشتر در دوران کودکی رخ می دهد که از آن قبیل ضعف عضلانی، تحلیل بافت  صورت، تشنج، آبی شدن قسمت سفید  چشم و شکننده شدن موها است. تزریق مس تاحدودی علائم این بیماری را کاهش می دهد.

عجیب ترین بیماری 3

سندروم دست بیگانه

این سندروم از نادرترین بیماری  عصبی است که باعث می شود دست فرد  بدون آنکه بداند چه اتفاقی در حال رخ دادن است شروع به حرکت می کند و شخص کنترلی روی دست خود ندارد. این افراد شاید دست خود را به سمتچیزی دراز کنند و آن را لمس کنند بی آنکه بفهمند چه کار کرده اند، هیچ شیوه درمانی  برای این بیماری به دست نیامده اما می توان نشانه های آن را کاهش داد.

عجیب ترین بیماری 4

فیلاریازیس لنفاوی

این بیماری به داء الفیل معروف است و به وجود نوعی کرم در بدن رخ می دهد،  در ابتدا فرد هیچگونه علائمی ندارد اما طولی نمی کشد که بازو، پا و سایر اندام ها شروع به تورم می کند  و پوست ضخیم تر می شود و در نهایت درد را احساس می کنند، تا حد کمی می توان این بیماری را  درمان کرد به عنوان مثال با تجویز آنتی بیوتیک عفونت را از بدن بیمار حذف می کنند.

عجیب ترین بیماری 5

توهم کوتارد جز نادرترین بیماری

توهم کوتارد  نوعی بیماری روحی و از جمله عجیب ترین بیماری ها محسوب می شود  که در آن، فرد تصور می کند مرده است در برخی نیز مشاهده شده که برخی از این افراد حس جاودانه بودن می کنند،  از پیامدهای شایع ابتلا به این بیماری اسکیزوفرنی است و بهترین شیوه درمانی هم استفاده از داروهای خوراکی می باشد. کلیه علائم  بیماری با استفاده از همودیالیز از بین می رود.

عجیب ترین بیماری 6

پرانگشتی یا پلی داکتیلی

پرانگشتی  از رایج ترین بیماری است که در زمان رشد جنین صورت می گیرد و از هر 500 کودکی یکی از آنها به پرانگشتی مبتلا می شود، انگشت اضافه ای که در دست یا پای این افراد رشد می کند چیزی غیر از یک بافت گوشتی اضافه نیست و فاقد هرگونه استخوان می باشد، تنها راه آن نیز انجام اعمال جراحی است.

عجیب ترین بیماری 7

پورفیریا

پورفیریا به صورت ارثی یا اکتسابی در بدن فرد  به وجود می آید و منجر به رشد تاول و زخم  در بدن می گردد. درد شکمی، تهوع و تالمات روحی از  اصلی ترین علائم این بیماری است. این بیماران نمی توانند در معرض نور خورشید باشند و به همین دلیل بخشی از پوست آنها شکلی خونی و قرمز پیدا می کند، پورفیریا درمان ندارد.

عجیب ترین بیماری 8

هایلی- هایلی

این بیماری به صورت تاول ها و ضایعات پوستی می باشد که برای مدت  کوتاه روی بدن ظاهر می گردد و سپس از بین می رود. افراد مبتلا به این بیماری پس از رسیدن به سن بلوغ این تاول و ضایعات پوستی را در بدن خود می بینند و متاسفانه  هیچگونه آنتی بادی برای مقابله با این بیماری ژنتیکی وجود ندارد.

عجیب ترین بیماری 9

سندروم صورت شیر از عجیب ترین بیماری ها

این سندروم که بسیار نادر است و از  مشخصه های اصلی آن هم میتوان به رشد بیش از اندازه اسخوان صورت و جمجه اشاره کرد. با افزایش ابعاد و اندازه استخوان های صورت، کارکرد اعضای آن یعنی دهان، بینی و سینوس ها با اختلال روبرو می شود و سرانجام با از بین رفتن عصب  بینایی به خاطر فشار از طرف استخوان، فرد بینایی را از دست می دهد.

عجیب ترین بیماری 10

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.