دانلود تمام قسمتهای سریال مانکن

۵ عبارتی که افراد موفق و بلند پرواز هیچ وقت نمی گوید.

همه ی ما رویاها و آرمان هایی داریم و گاهی با دنبال کردن این رویاها، دقیقا آن چه را که می خواهیم به دست می آوریم. هر چند مسیر دستیابی به این رویاها همیشه راحت و ساده نیست و به تلاش زیادی برای رسیدن به هدف نیاز دارد. بنابراین اگر می خواهید جزو افراد موفق و بلند پرواز باشید، باید خودتان را با جملات مثبت، دلگرم و امیدوار کنید. در ادامه ی این مطلب ما لیستی از ۵ عبارتی که افراد موفق و بلند پرواز هیچ گاه به کار نمی برند برای شما تهیه کرده ایم.

افراد موفق و بلند پرواز

۱- فردا انجامش می دهم.

خیلی از مردم عادت دارند که کارها را به تاخیر بیندازند و به عبارت دیگر به راحتی زمان را از دست می دهند.

« اگر می خواهید کار آسانی که سخت به نظر می رسد، بیشتر سخت و غیر ممکن شود، کافی است انجام آن را به بعد موکول کنید.» « Olin Miller ».

بدون شک در این باره حق با « Olin Miller» است. افراد موفق و بلند پرواز هیچ گاه کارها را به فردا و زمان دیگری موکول نمی کنند. آن ها از چالش لذت می برند و گاهی اوقات از مسیر خودشان خارج می شوند تا بر مشکلات فائق بیایند. بنابراین برای رسیدن به هدف، کارها را به تعویق نیندازید، زیرا این کار فقط شما را به عقب می راند.

۲- این کار من نیست.

وقتی شما در جایی کار می کنید، می بایست کاملا بر روی کاری که به شما سپرده اند تمرکز کنید. صرف نظر از موقعیت تان در سازمان، شما نباید از وظایفتان شانه خالی کنید اگر چه از آن به طور کامل راضی نباشید. « آبراهم لینکلن » به عنوان یک رییس جمهور چنین اعتقادی داشت و می گفت: « پدرم به من یاد داده که کار کنم، یاد نداده که از آن خوشم بیاید.» اگر محبوب ترین رئیس جمهور کشور هم باشید می توانید با مشغول کردن خودتان به کار و سخت کوشی، به آن جایی که می خواهید برسید. پس وقتی شما به دنبال موفقیت هستید، همه چیز کار شما می شود.

افراد موفق و بلند پرواز

۳- اشتباه چه کسی بود؟

این مسأله خیلی مهم است. شما می بایست در هر سطح و جایگاهی که هستید، از سرزنش و بزرگ کردن خطای دیگران اجتناب کنید. سرزنش یک فرد به خاطر چند خطا، از چند جهت اشتباه است: اول این که باعث می شود به برخی از نتایج مثبت نیز برچسب منفی بزنید در حالی که می توانید در کنار نتایج منفی، آن ویژگی های مثبت را یک پیروزی قلمداد کنید. دوم این که سبب می شود فردی از کار به طور موقت کنار گذاشته شود و ارزش های او در برابر دیگران از بین برود.

همان طور که « Arnold Glasow » می گوید: « یک رهبر خوب کمتر سرزنش می کند و بیشتر به تشویق افراد می پردازد. »

۴- ” نه ” !

این ویژگی افراد موفق و بلند پرواز است که به راحتی به کاری « نه » نمی گویند و تا آن جا که ممکن است در رسیدن به یک هدف پیگیر و مصمم هستند. این افراد معتقدند که همه چیز امکان پذیر است. اگر چه دیدگاه آنان در نگاه اول کمی احمقانه به نظر می رسد. به طور مثال « توماس ادیسون » دارای چنین خصوصیتی بود و می گفت: « من شکست نخوردم، فقط چندین هزار راهی که به شکست می انجامید را یافتم ». او در کارش هیچ وقت تسلیم نشد و در هیچ مرحله ای از اختراع لامپ ناامید نگردید، بلکه به طور مداوم کارش را ادامه داد، آن هم برای یافتن راه حل مسأله ای که مردم حتی به آن فکر هم نمی کردند. در نهایت نیز موفق شد، فقط به خاطر آن که او به خودش « نه » نگفت.

۵- “به آن علاقمند نیستم”.

« سالوادور دالی » جمله ی خوبی دارد که می گوید: « هوش و استعداد، بدون بلند پروازی، مانند پرنده ای بدون بال است».

افراد موفق و بلند پرواز معمولا به چیزهای زیادی علاقه مند می شوند. این افراد به حقایق جدید به صورت یک سرگرمی نگاه می کنند و همواره در پی کسب مهارت های جدید هستند. این خصلت باعث می شود تا در نهایت راه های جدیدی که منجر به موفقیت می شود را پیدا کنند. علاقه مندی به کار چه در یک مدیر تجاری که محاسبات تحلیلی را در کارش به کار می گیرد یا دانشمندی که در اوقات فراغتش نقاشی می کند، باعث گسترده تر شدن دیدگاه و سطح بینش و آگاهی می شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.