دانلود تمام قسمتهای سریال مانکن

شستن دیوارها در ۵ گام ساده ولی بسیار موثر

شستن دیوارها یکی از کارهای نظافتی عمیق، سخت و طاقت فرسا است که بهتر است در اواخر بهار و یا اوایل پاییز انجام شود زمانیکه می توانید در و پنجره ها را برای مرحله خشک کردن دیوارها باز بگذارید. با این حال بسیار وقت گیر است، این کار مسئله ای مهم برای خوب نگه داشتن ظاهر خانه شما و طول عمر رنگ دیوارتان است.

آنچه برای شستن دیوارها نیاز دارید

 • جارو
 • حوله
 • یک جارو برقی با سری جارو یا فرچه دستی با فوم
 • سطل حاوی محلول آّب داغ و صابون
 • پارچه گرد گیری، برس یا فرچه
 • پارچه خشک کن

روش شستن دیوارها

 1. تمام کارهای هنری را از دیوار ها بردارید و کاناپه  و مبلمان خود را به وسط اتاق ببرید. در واقع برای خودتان یک مقدار فضای خوب برای کار کردن فراهم کنید.
 2. گرد و غبار دیوارها و قرنیزها را بگیرید. بهترین راه برای انجام این کار پوشاندن سر جارو با یک حوله و کشیدن دیوارها از بالا به پایین است. اگر قرنیزهاً واقعا کثیف باشند، بهتر است از جارو برقی استفاده کنید، اگر گرد و غبار روی قرنیز ها زیاد نباشد میتوان از یک فرچه دستی با فوم استفاده کرد.
 3. با انداختن یک پارچه آب گیری روی زمین برای گرفتن آبی که از دیوار ها میریزد از آسیب رسیدن به کف جلوگیری کنید.
 4. با یک لیف کم پرز یا اسفنج بدون رنگ، با آب گرم و صابون دیوار ها را از بالا به پایین بکشید. از صابون ها یا اسفنج های رنگ شده استفاده نکنید. شما فرصت رنگ کردن مجدد دیوار را ندارید.
 5. مرحله ۴ را این بار با آب تمیز انجام دهید. مطمئن شوید که آب درون سطلتان کثیف نباشد تا دیوار را کثیف تر از قبل نکنید!
بعد از شستن دیوارها تعدادی از پنجره ها را برای ایجاد جریان هوا در اتاق باز بگذارید. این کار برای تهویه هوا و رفع بو نیست، و کمک می کند تا دیوارها سریعتر خشک شوند.
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.