دانلود تمام قسمتهای سریال مانکن

شبی که ماه کامل شد

۴ شخصیت افسانه ای که می توانیم درسهای زیادی از آنها یاد بگیریم

جوانان تقریبا هیچگاه نتوانسته اند در رسانه ها شخصیت افسانه ای را پیدا کنند که بتوانند آنرا الگو قرار دهند و با او ارتباط برقرار کنند. من به عنوان یکی از افرادی که در جامعه بیماران اوتیسم قرار دارد مطمئنم نتوانسته ام این کار را انجام بدهم. من در زمانیکه در حال رشد بودم نتوانستم قهرمانی را که شبیه خودم باشد بیابم. مطمئناً، شخصیتهایی بیگانه و ماورایی وجود داشتند ولی آنها غیرعادی تر از آن بودند که بتوان چیزی از آنها یاد گرفت و خود را به جای آنها در نقشهای اصلی داستان در تمامی مراحل وارد کرد. دراین مقاله ۴ شخصیت و قهرمان داستانی که می توانند به شما مواردی را در رابطه با غلبه بر ناتوانایی ها بیاموزند، تشریح شده است. اگر شما شخصیتی هستید که می تواند بر ناتوانایی های خود غلبه کند و یا الگویی واقعی دارد، نیازی به خواندن مطالب زیر ندارید.

۱- درکس (شخصیتی در “مدافع کهکشان” )

درکس شخصیت افسانه ایشخصیت افسانه ای درکس (Drax) یکی از الهه های این لیست با عدم تواناییش در شناخت استعاره ها، نقشی تند و خشمگین دارد. تعداد زیادی از مردم؛ بخصوص افراد جوان که نیاز به یادگیری مسائل زیادی دارند، می توانند با ناتوانی خاص این شخصیت رابطه برقرار کنند. شخصیت افسانه ای درکس (Drax) شخصیتی بیگانه است که قصد دارد انتقام کشته شدن خانواده اش را از شخصیتی پلید بگیرد، اگر چه این عمل او با افکار شما تناسبی ندارد ولی شما می توانید از تلاش او برا ی رسیدن به هدفش درس بگیرید. جوانان ممکن است از نظر شخصیتی نسبت به درکس (Drax) وابستگی داشته باشند، چون او نقشی را در فیلم دارد که با بقیه کاملاً متفاوت می باشد. من نمی دانم اگر درکس (Drax) در دنیای واقعی وجود داشت و دچار بیماری اوتیسم بود وقتی که شخصیت آدم آهنی بودنش درک نمی شد چه کاری می کرد، مطمئناً به خاطر عدم درک کافی اشک می ریخت.

۲- اسکار ( شخصیت افسانه ای در “پسر واقعی” )اسکار شخصیت افسانه ای

زمانی نه چندان دور، دانشکده لایف مینوسیتا، مکانی جهت پذیرش دانش آموزان مبتلا به اوتیسم بود که با آموزشهای لازم آنها را به دنیای واقعی هدایت می کردند. در آنجا جلسه ای توسط نویسنده معروف بزرگسالان (آنه آرسو) برگزار شد که من خودم هم در آنجا خوشبختانه شرکت داشتم و او از روی کتاب داستانی با عنوان پسر واقعی که خودش مولف آن بود به سوالات حضار پاسخ می داد. چیزی که در کتاب ایشان باعث شده است که خیلی این کتاب در دریای کتابهای تالیف شده برای بزرگسالان شناخته شده باشد، وجود شخصیت افسانه ای به نام اسکار (Oscar) است که از او می توان درسهای زیادی آموخت. به خصوص این داستان مناسب افراد مبتلا به اوتیسم است. اسکار شخصیتی خجالتی و متفاوت است که به خاطر این خصوصیات، چندان دوست داشتنی نیست. اسکار یکی از نزدیکترین قهرمانان برای کسانی است که دارای خصوصیات اخلاقی مثل او هستند که او به نیابت آنها دست به ماجراجویی می زند.

۳- دکتر هو

دکتر هو شخصیت افسانه ای
شخصیت افسانه ای دکتر هو، نقشی دریک سریال تلویزیونی انگلیسی است که شخصیتی بیگانه با ۲ قلب و ۱۳ جان است و در زمان و فضا سیر می کند. نقش او دقیقاً منطبق با زندگی افراد دیگر نیست، ولی شخصیت او پاسخگوی رفتار خیلی از افراد است. او آنقدر زیرک و باهوش هست که مانند ندارد، در ورای شخصیت تخیلی که دارد، سرعت عمل بسیار بالایی دارد. همه چیز عادی است و با ترکیب خصوصیات کلی این شخصیت، افرادی که دنبال تجربه کسب کردن هستند می توانند او را الگو و قهرمانی برای خود فرض کنند.

۴- شرلوک هلمز (Sherlock Holmes)

شرلوک هلمز شخصیت افسانه ای
شخصیت افسانه ای شرلوک (Sherlock)، شخصیتی زیرک و منحصر به فرد است، که عملکرد او تا حد زیادی پیچیده است. گاهی دوست داشتن او سخت است، ولی زمانی که او را شما خوب بشناسید، محال است که به او علاقه مند نشوید. گاهی اوقات او سرد رفتار می کند، ولی بیش از هر کسی مراقب دوستانش است. آشنا به نظرتان می آید، اینطور نیست؟ افراد جوان و جویای کسب تجربه، می توانند با تلاشهای شرلوک (Sherlock) که قصد دارد با دنیای خودش رابطه برقرار کند، ارتباط برقرار کنند. او یکی از بهترین قهرمانان موجود در رسانه هست که می توان از کارهای او کسب تجربه کرد. جرأت زیادی لازم است که از قهرمانان داستانهای تلویزیونی کسب تجربه کرد و چیزی آموخت، چون بینندگان وسازندگان فیلمها درباره مبتلا شدن به اوتیسم خیلی مراقبت می کنند. اگر شما کسی را می شناسید که به دنبال کسب تجربیات مختلف است، پیشنهاد می کنم که به آنها این چهار شخصیت را معرفی کنید تا درباره آنها تحقیق کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.