شبی که ماه کامل شد

شادترین کشورهای جهان برای تحصیل و کسب مدرک

شادترین کشورهای جهان برای ادامه تحصیل یا حتی زندگی در این مقاله از سایت مجله اینترنتی 5 عصر آورده شده است.مهاجرت برای کار یا تحصیل تجربه سختی می باشد و برای شروع، سردرگمی‌هایی هست که کمی استرس‌آور و وحشتناک است، اما علاوه بر ترس‌ها و وحشت ترک وطن، گاهی رفتن و عزیمت نتایج بسیار بهتری نسبت به ماندن همراه دارد. در واقع، به جان خریدن سختی‌ ارزش مقصدی بسیار بهتر از محل فعلی زندگی‌ را دارد. شادترین کشورهای جهان برای تحصیل که در ادامه معرفی می‌ گردند که نمونه‌ای  ایده‌آل برای تحصیل در خارج از کشور یا مهاجرت می باشند.با ما همراه بشوید تا با شادترین کشورهای جهان بیشتر آشنا بشوید:

۱. کشور فنلاند

شادترین کشورهای جهان 1

 کشور فنلاند، کشوری است که تعداد حمام‌ بیشتر از خودرو است

فنلاند از شادترین کشورهای جهان برای تحصیل یا مهاجرت محسوب می شود. استاندارد بالای زندگی در زمینه‌ های مختلف رفاهی سبب شده که مردم این کشور زندگی راحت و بی دغدغه داشته باشند. این کشور آب و هوای کمی سردی دارد اما تحصیل رایگان و رواج زبان انگلیسی در میان مردم مزایای زندگی در این کشور می باشد.

اگر قصد تحصیل در کشوری آرام را دارید حتما به تحصیل در فنلاند فکر کنید. دوره‌های مختلف تحصیلی از کارشناسی تا کارشناسی ارشد با کیفیتی عالی در این کشور ارائه می‌ گردد.

۲. کشور دانمارک

شادترین کشورهای جهان 2

کشور دانمارک، کشوری که علاقه زیادی به ازدواج جوانان دارد.

زندگی در دانمارک مثل زندگی در دیزنی‌لند می باشد. این کشور از شادترین کشورهای جهان برای تحصیل یا مهاجرت است و در آن به سنت ازدواج علاقه بالایی دارند؛ این علاقه به گونه ای استی که حتی به صورت شوخی و جشن روی سر جوانان بالای ۲۵ سالی که ازدواج نکرده‌اند، دارچین می پاشند.

دانمارک خدمات رفاهی و دانشگاه‌ های خوبی دارد و از جمله رشته‌های معروف در دانشگاه‌های این کشور می‌توان به علوم اجتماعی و رایانه و مدیریت و کسب و کار اشاره داشت.

۳. کشور نروژ

شادترین کشورهای جهان 3

در کشور نروژ، غواصی زیر آب را تجربه کنید

نروژ کشور سردی می باشد، نروژ یکی از شادترین کشورهای جهان برای تحصیل است؛ اما کیفیت بالای شاخص‌های مختلف زندگی، این کشور را به مکانی مناسب برای زندگی راحت نیز تبدیل نموده است.

اگر قصد دارید تا در نروژ تحصیل کنید ، بهتر است نیم‌نگاهی به معروف‌ترین رشته‌های این کشور یعنی مطالعات محیط زیست، رشته‌های مهندسی، علوم طبیعی و ریاضیات داشته باشید.

۴. کشور ایسلند

شادترین کشورهای جهان 4

در کشور ایسلند، باید مواظب باشید منجمد نشوید

کشور ایسلند بسیار سرد می باشد، طوری که نسل حشرات در آن منقرض گشته. کشور ایسلند قوانین عجیبی هم دارد. برای مثال برای نام‌گذاری فرزند، کمیته‌ای وجود دارد که نام انتخابی شما را  تایید می نماید. هزینه تحصیل در این کشور کمی بالا است.

اگر قصد تحصیل در این کشور را دارید باید به دانشگاه منتخب خود رفته و درخواست تحصیل دهید؛ زیرا در ایسلند سیستمی عمومی و وب سایتی وجود ندارد.  مدارک لازم برای درخواست تحصیل در دانشگاه‌ ایسلند:

 • مدارک تحصیلی دوره قبلی تحصیل
 • رزومه
 • مدرک زبان  چند توصیه‌نامه

۵. کشور نیوزلند

شادترین کشورهای جهان 5

کشور نیوزلند، همیشه با استرالیا اشتباه گرفته می‌شود

پرچم کشور استرالیا و نیوزلند شبیه به هم است به همین خاطر این دو پرچم با هم اشتباه گرفته می‌ شوند. علیرغم شباهت‌های زیاد، در برخی موارد تاریخی چون اعطای امکان حق رای به زنان، نیوزلند گوی رقابت را از دست استرالیا می‌رباید. دانشگاه‌های معتبری در کشور نیوزلند وجود دارند و سال تحصیلی از فوریه تا نوامبر به طول می‌انجامد.

۶. کشور استرالیا

شادترین کشورهای جهان 6

در کشور استرالیا، زندگی در کنار کانگروهای بامزه را تجربه کنید

کشور استرالیا یکی از شادترین کشورهای جهان برای تحصیل و مهاجرت محسوب می گردد. تعداد زیادی دانشجوی بین‌المللی برای تحصیل در این کشور سالانه از سراسر نقاط جهان اقدام می نمایند. از رشته‌های معروف تحصیل در استرالیا  به کارشناسی در رشته آموزش، علوم اجتماعی و مهندسی و IT می توان اشاره داشت.

۷. کشور کانادا

شادترین کشورهای جهان 7

در کشور کانادا، زندگی در کنار مردمی بشاش و خوش‌رو را تجربه کنید

نیمی از جمعیت کانادا دارای مدارج علمی و دانشگاهی می باشند. این کشور از تحصیل‌کرده‌ترین جمعیت‌ها می باشد و دارای تجربه‌های زیادی در زمینه تفریح می باشد و مردم خوش‌رو و بشاشی دارد که رفاه و خدمات مناسب سبب شده تا مردم این کشور رفتار دوستانه و زندگی شادی داشته باشند. برای تحصیل در کانادا می‌توانید رشته‌های معروفدانشگاهی ریز را انتخاب کنید:

 • هنر، طراحی و معماری
 • پزشکی و سلامت
 • علوم طبیعی

نتیجه گیری شادترین کشورهای جهان

شادترین کشورهای جهان 8

در میان ۱۹۵ کشور جهان، برخی کشورها وضعیت زندگی و رفاه بیشتری دارند و در نتیجه زندگی در آن‌ها شادتر و سالم تر است. علاوه بر کشورهایی که در لیست بالا نام برده شد، کشورهای دیگری هم وجود دارند که تجربه تحصیل در آن‌ها  بسیار شادی آور و رضایت‌بخش است. برای مثال موارد زیر از جمله کشورهایی هستند که به دلیل استاندارد بالای رفاه و زندگی، سالانه تعداد زیادی دانشجوی از سر تا سر دنیا پذیرش مینمایند:

 •  سوئد
 • هلند
 • ایرلند
 • ایالت متحده آمریکا
 • آلمان
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.