دانلود تمام قسمتهای سریال مانکن

مروری بر سریال بازی تاج و تخت از ابتدا تا فصل هشتم

سریال بازی تاج و تخت با نام لاتین Game of Thrones (گیم اف ترونز) یکی از مجموعه های تلویزیونی ایالات متحده آمریکا است که با سبکی حماسی و خیال پردازانه تولید شده است.

درسال 1990 که شرکت برادران وارنر یکی از شبکه های تلویزیونی با نام HBO را خرید، توانست با تولید سریال GOT انقلابی عظیم در صنعت فیلم سازی را به وجود آورد آن هم دقیقا در زمانی که سریال های تلویزیونی بی کیفیت بودند و و یا طرفداران زیادی را به خود جلب نمی کردند.

بازی تاج و تخت

این سریال بسیار هیجان انگیز به قلم جورج رایموند ریچارد مارتین و بر پایه رمانی با نام “ترانه یخ و آتش” نوشته شده است و روایتگر داستان درگیری چندین خاندان مختلف برای تصاحب تاج و تخت پادشاهی و حکومت بر هفت پادشاهی و یا هفت اقلیم است.

فیلم‌برداری مجموعه در کارگاه ضبط فیلم پینت هال بلفاست و همچنین در مالت، کرواسی، ایسلند و مراکش انجام گرفته‌است.

نامزدها و جوایز

GOT تاکنون نامزد و برنده ی جوایز بسیار زیادی شده است که از بین آن‌ها می‌توان به نامزدی جایزه امی بهترین سریال درام برای چهار فصل از این سریال، نامزدی جایزه گلدن گلوب برای بهترین سریال درام تلویزیونی و نامزدی جایزهٔ هوگو برای بهترین نمایش درام اشاره کرد. پیتر دینکلیج نیز که در سریال در نقش تیریون لنستر بوده است،  موفق به دریافت دو جایزهٔ امی بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و یک جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شده‌است.

فصل های مختلف سریال معروف بازی تاج و تخت

بازی تاج و تخت

فصل اول سریال بازی تاج و تخت

فصل اول این داستان در سرزمین خیالی وستروس و اسوس اتفاق می افتاد که مقدمه ای بر یک زمستان طولانی و سخت است. همچنین تهدید موجوداتی با نام وایت واکر ها از سمت شمال را به نمایش می گذارد. از سوی دیگر تلاش فرزندان شاه برای باز گرفتن تاج و تخت را به نمایش می گذارد.

بازی تاج و تخت

فصل دوم سریال بازی تاج و تخت

فصل دوم جزو مهمترین فصل های این سریال بوده و در کشورهای کرواسی، ایسلند و ایرلند شمالی فیلم برداری شده است.در این فصل روند اعلام استقلال شمال مطرح می شود و اتفاقاتی که در این میان می افتد سبب می شود که بیننده ساعت ها سرگرم شود.

بازی تاج و تخت

فصل سوم بازی تاج و تخت

فصل سوم داستان کولاک می کند! تمرکز این فصل بر روی لنیستر ها و خاندان آنان در سرزمین پادشاهی است. همچنین پای خاندانی با نام تایرل به بازی باز می شود و بیشتر اتفاقات در حول تخت آهنین در سرزمین پادشاهی می چرخد.

بازی تاج و تخت

فصل چهارم داستان بازی تاج و تخت

فصل چهارم این مجموعه در ایسلند و ایرلند شمالی فیلمبرداری شده است. بیشتر اتفاقات این بخش در حول پادشاه فعلی می گردد. عروسی پادشاه که تبدیل به مجلسی برای قتل وی می گردد و در نهایت انتقام گیری شخصی از خاندان مارتل که با شکست مواجه می گردد.

بازی تاج و تخت

فصل پنجم بازی تاج و تخت

در فصل پنجم فیلمبرداری به اسپانیا کشیده می شود و بخشی از اتفاقات که در سرزمین دورن می افتد در اسپانیا فبلم برداری شده اند.از طرفی قسمت هایی از این بخش به بررسی کارهای ملکه می پردازد و خلق و خوی وی را در معرض نمایش همگان قرار می دهد.

بازی تاج و تخت

فصل ششم بازی تاج و تخت

در فصل ششم به بیان وقایعی گوناگون از قبیل اتفاقاتی که برای فرزندان پادشاه شمالی افتاده است می پردازد و شخصی با نام خدای هزار چهره را به فیلم وارد می کنند که توانایی های بی نظیری دارد. فیلمبرداری این فصل در ایرلند شمالی، پنیسکولا و اسپانیا صورت گرفته است.

بازی تاج و تخت

فصل هفتم بازی تاج و تخت

فصل هفتم طوفانی از وقایع اتفاق می افتد و بیشتر تمرکز فیلم بر روی ملکه ی مادر اژدهایان و وایت واکر ها می رود.

فصل هشتم بازی تاج و تخت آخرین فصل

فیلم برداری فصل هشتم این فیلم بسیار دیدنی که قرار بود در سال 2019 منتشر شود، متوقف شده است و عوامل و دست اندرکاران این مجموعه همگی توقف فیلم برداری و عدم ادامه همکاری بعضی از عوامل را با این مجموعه بیان کرده اند.

این سریال بسیار زیبا قرار بوده است که 6 قسمت فیلم برداری شود و فصل هشتم بعنوان آخرین فصل سریال مطرح شده است که متاسفانه دیگر شاهد آن نخواهیم بود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. سیم کارت اقساطی می گوید

    تا فصل ۶ فوق العاده بود بعد خراب شد دیگه!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.