دانلود تمام قسمتهای سریال مانکن

۵ راه برای سامان دادن به زندگی خود در کمترین زمان

یکی از مهمترین جنبه های تلاش برای سامان دادن به زندگی این است که اول مطمئن شوید زمان و فضای کافی برای زندگی در شرایط فعلی را دارید. آن چه مهم است برنامه ریزی منظم و طولانی مدت برای یک زندگی خوب است که آرامش و رفاه را برای شما به همراه داشته باشد.

اگر می خواهید زندگی منظم تری داشته باشید، این ۵ راه برای سامان دادن به زندگی کمک شایانی به شما خواهند کرد.

۱-برای سامان دادن به زندگی به هم ریختگی خانه خود را کم کنید.

دکوراسیون - سامان دادن به زندگی

برای سامان دادن به زندگی ابتدا باید از شر وسایل اضافه و بدون استفاده ی خانه ی خود خلاص شوید. با کمی دقت و بررسی متوجه می شوید که چه وسایلی برای خانه ی شما ضروری است و به چه وسایلی نیاز ندارید.

وقتی شروع به حذف وسایل اضافی خانه تان می کنید، اولین گام به سمت موفقیت را برداشته اید و می توانید تفاوت را احساس کنید. به یاد داشته باشید که خانه جایی برای استراحت و آرامش است. پس با داشتن یک خانه ی مرتب با وسایل ضروری، ذهنتان را از شلوغی و آشفتگی رها کنید.

۲- بررسی کنید که کدام یک از فعالیت هایتان مفید نیست.

سامان دادن به زندگی

همه ی ما با این فکر که زمان زیادی برای زندگی داریم، معمولا کمی وقت تلف می کنیم. اگر شما از این دسته از افراد هستید پس باید راه های مختلفی که می تواند زندگی تان را سریع و آسان سامان ببخشید فرا بگیرید. بنابراین بررسی کنید که چه فعالیت هایی را طبق یک برنامه ی منظم انجام می دهید که واقعا مفید یا لذت بخش هستند و از انجام کارهایی که بیشتر تبدیل یک عادت روزمره شده اند بپرهیزید. زمان و سرمایه ای که از طریق حذف این عادت های کم ارزش بدست می آورید، شگفت انگیز است.

۳- فقط با افرادی که شما را شاد می کنند وقت بگذرانید.

سامان دادن به زندگی

یکی دیگر از راه های سامان دادن به زندگی این است که از مواردی که زمان و صبر شما را از بین می برد این است که با افراد منفی وقت بگذرانید. مراوده با افراد منفی خیلی راحت شما را گرفتار منفی گرایی می کند و باعث می شود تا شما بیشتر به اتفاقات ناگواری که ممکن است در آینده بیفتد فکر کنید تا رویدادهای امیدوارکننده و مثبت. آیا اکثر دوستان شما را افرادی تشکیل می دهند که فقط به دنبال کلمه ی « نه » و « نمی شود » هستند؟

اگر چنین است پس باید در مورد افرادی که وقتتان را با آن ها می گذرانید تجدید نظر کنید. خوشحال بودن و حس مفید بودن، محصول وقت گذراندن با افراد امیدوار، پر انرژی و کسانی است که مثبت فکر می کنند. با گذراندن وقت با افرادی که عشق را تعالی می بخشند و از حس شرمندگی و نتوانستن بیزارند، زندگی خود را سامان ببخشید.

۴- لیست کارهایی که باید انجام دهید را کم کرده و شروع به فعالیت کنید.

سامان دادن به زندگی

اگر لیست کارهای هر روزتان حداقل ده مورد است، این می تواند مسأله ساز و سخت باشد. شما در درازمدت برای انجام همه ی کارهایتان آن هم در زمانی اندک و به بهترین شکل ممکن به مشکل خواهید خورد.

بنابراین به جای انجام سریع همه ی وظایف و کارهایتان به طور فشرده، بهتر است کارهایتان را ساماندهی کنید، سپس با تمرکز و دقتی بیشتر به تعداد کمتری از اهدافتان جامه ی عمل بپوشانید. این گونه حس بهتری نسبت به فعالیت هایتان خواهید داشت.

۵- اهداف روشنی برای خودتان مشخص کرده و آن ها را بدون اما و اگر دنبال کنید.

سامان دادن به زندگی

وقتی اهداف تعریف شده و مشخصی ندارید، شانس شما برای رسیدن به موفقیت از بین می رود. بنابراین اگر می خواهید همه چیز درست پیش برود، ابتدا باید اهدافتان را به طور واضح مشخص کنید. به یاد داشته باشید که نداشتن اهداف روشن و مشخص شما را از اهدافتان دور می سازد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.