دانلود تمام قسمتهای سریال مانکن

شبی که ماه کامل شد

سامانه همتا چیست و چگونه کار می کند؟ (به همراه شماره تماس)

همتا سامانه هوشمند مدیریت تجهیزات ارتباطی است که توسط وزارت صنعت و معدن رونمایی شده است. سامانه همتا در راستای اجرای طرح ریجیستری گوشی های موبایل در اوایل سال 97 طراحی شده است. از سامانه همتا برای استعلام وضعیت ریجیستری گوشی های موبایل و ثبت گوشی های تازه خریداری شده، استفاده می شود. در مجله اینترنتی 5 عصر مراحل کار با سامانه همتا به صورت گام به گام تشریح شده است.

 

چرا گوشی های موبایل باید ثبت شوند؟

ثبت یا ریجیستری گوشی به منظور جلوگیری از قاچاق گوشی های موبایل انجام می شود. در واقع در طرح ریجیستری، فقط گوشی های موبایلی که قانونی وارد کشور شده باشند، می توانند از خدمات اپراتورها استفاده کنند. طرح ریجیستری به سال 1385 برمی گردد. حتما یادتان است وقتی که گوشی های نوکیا و سامسونگ به بازار آمده بود، از کد IMEI برای تشخیص گوشی اصلی و قاچاق استفاده می شد. کد IMEI درج شده در مادربرد گوشی با کدی که #06# باید یکسان می بود. اما این طرح یک سال بعد به دلیل امکان کپی کردن کد IMEI و تقلب در آن، متوقف شد. پس از آن طرح ریجیستری با دستور آذری جهرمی وزیر ارتباطات از مهر ماه 96 کلید خورد و در چند فاز اجرا شد.

 

سامانه همتا چیست؟

سامانه همتا مخفف سامانه هوشمند مدیریت تجهیزات ارتباطی است. پایگاه داده ای از کدهای IMEI گوشی های ورودی به کشور در سامانه جامع تجارت ثبت شده است. این کدها در گمرک از بازرگانان دریافت می شود. در سامانه همتا برای هر کد IMEI یک کد فعالسازی تعریف شده است. برای استعلام اصالت گوشی، کد IMEI به همراه شماره موبایل در سامانه همتا ثبت می گردد. در صورتی که کد IMEI و کد فعالسازی ارسال شده به خط شما مطابقت داشته باشد، گوشی شما اصل است. در غیر این صورت گوشی موبایل قاچاق است و در پوشش مخابراتی ایران کار نخواهد کرد.

شماره تماس سامانه همتا 096366 (98+)

سامانه همتا چگونه کار می کند؟

سامانه همتا در قالب سایت، اپلیکیشن اندروید همتا ، اپلیکیشن IOS همتا ، سامانه پیامکی و حتی کد دستوری قابل دسترسی می باشد. برای استفاده از سایت سامانه همتا ابتدا لازم است که ثبت نام کنید. دو قسمت در سایت وجود دارد. اصالت و فعال سازی. از قسمت اصالت برای بررسی اصلی بودن گوشی استفاده می شود. و از قسمت فعال سازی برای فعال سازی گوشی ها تازه خریداری شده استفاده می گردد. مراحل زیر را برای ثبت نام انجام دهید:

سامانه همتا

1- وارد سایت hamta.ntsw.ir شوید.

2- روی ثبت نام کلیک کنید.

3- شماره موبایل خود را وارد کنید و روی ادامه کلیک کنید.

4- یک کد فعال سازی به خط شما ارسال می شود. این کد را به همراه عبارت امنیتی در باکس مربوطه وارد کنید.

اکنون شما می توانید از دو قسمت اصالت و فعال سازی کار خود را انجام دهید. در صورت بررسی اصالت گوشی وارد این قسمت شوید و کد IMEI را از پشت گوشی خوانده و در باکس مربوطه وارد نمایید. همچنین در صورت ثبت نام و فراموشی رمز عبور می توانید با ارائه کد ملی رمز عبور خود را بازیابی نمایید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.