دانلود تمام قسمتهای سریال مانکن

زیبایی ظاهری مهم ترین ملاک ازدواج این روزها

زیبایی ظاهری افراد این روز ها برای خیلی از جوانان مهم ترین ملاک ازدواج است چرا که از نظر آنها داشتن همسری زیبا باعث افتخار است اما باید توجه داشت غیر از ملاک های ظاهری باید به ملاک باطنی و اخلاق و خصوصیتات فردی نیز توجه داشت و تا حد ممکن آن ها را در اولویت قرار داد. در مجله ایترنتی 5 عصر امروز در رابطه با دلایل زیبایی ظاهری به عنوان ملاک ازدواج بحث خواهیم کرد.

باید خاطر نشان کرد که زیبایی ظاهری در جذب کردن آدم ها خیلی موثر می باشد. این طبیعی است که ما خود نیز ذاتا جذب کسانی می شویم که از چهره ای زیبا و جذاب برخورارند و ما آن ها را زیبا می دانیم. در این خصوص روان شناسان نیز چند دلیل را برای توجیه ملاک زیبایی ظاهری به عنوان یکی از اولویت های ازدواج بیان کرده اند، که از مهم ترین آن ها در مجله اینترنتی 5 عصر اشاره نموده ایم.

چرا زیبایی ظاهری ملاک ازدواج است!!!

زیبایی ظاهری 2

افزایش احتمال بقای نسل

روان شناسان معتقدند که ویژگی و خصوصیات های خوب ظاهری اغلب نشان دهنده سلامت و شایستگی ژنتیکی می باشد که این شایستگی ژنتیک خود نیز مقاومت در برابر بیماری و قوی تر بودن تلقی می گردد، و از آن دسته خصوصیاتی است  که نسل بعدی آن را به ارث می برد.

زیبایی ظاهری 1

لازم به ذکر است که در اینجا زیبایی تنها مطابقت با مد روز و حتی داشتن چشم و ابرو و اندام عالی نمی باشد. در حقیقت زیبایی تلفیقی از سلامت جسم و تناسب در چهره و ویژگی بدنی تلقی می گردد. بر همین اساس خصوصیاتی چون تناسب اندام، پوست روشن و صاف، دندان سالم و… در طول تکامل انسان نشان دهنده سلامت جسم بوده و بر همین اساس طبیعی می باشد که افراد به سمت این افراد با این خصوصیات جذب شوند.

باید خاطر نشان کرد چون زن ها نقش مهم تر و موثرتری در تولید مثل دارند و باید توانایی تولید مثل و باروری نیز داشته باشند، از این رو توجه به زیبایی ظاهری در انتخاب همسر برای مردان اولویت است.

زیبایی ظاهری

و از آنجایی که مردها همیشه مسئولیت تامین غذا و سرپناه فرزندان، تامین مالی را عهده دار بودند برای زنان، مرتبه اجتماعی مردان اهمیت بیشتری دارد. زنان نیز در مورد ملاک زیبایی ظاهری، بیشتر به توانایی بدن مرد توجه دارند تا چهره.

 

تصور خوب بودن زیبارویان

 

باید خاطر نشان کرد که در اغلب موارد ما در هنگام برخورد با افراد جذاب حتی اگر شناختی نسبت به آن ها نداشته باشیم، صفات مثبت را اغلب در انها می بینیم؛ شاید این تصویر از کودکی به ما القا گشته!!!

حتی در کارتون های دوران کودکی ما نیز شخصیت های کارتونی چون سیندرلا، سفید برفی، حنا و … شخصیت هایی با صورت های ظریف، چشم درشت، بینی خوش فرم و زیبا بوده اند، که غیر از زیبایی ظاهری، صفات شخصیتی خوب چون مهربانی، گذشت، همدردی با دیگران و … را نیز داشتند. در عوض شاهزاده ها و مردان خوب داستان ها نیز اغلب اندامی ورزیده و چهره ای جذاب داشته اند. باید خاطر نشان کرد که این الگو فقط به کارتون محدود نبوده و در سریال و فیلم ها نیز کشیده شده است.

افول ارزش های انسانی

باید خاطر نشان کرد که پیشرفت تکنولوژی سبب رشد ارزش های انسانی نگشته است هیچ، حتی رقابت تنگاتنگ در عرصه مادی و توجه کم به اهداف معنوی را نیز در برداشته است. نداشتن یک هدف درست و محکم در زندگی، سبب مشغول شدن انسان ها به اهداف سطحی و مادی شده است. این اهداف پوچ و کوچک روح پرتلاطم انسان را غنی نمی سازد، و همین عامل سبب شده تا این اهداف به مرور جذابیت خود را برای فرد از دست می دهد و او را به سمت هدف دیگر می کشاند. شاید این مطلب هم از دلایل افزایش خیانت زناشویی و آمار طلاق و جدایی محسوب گردد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.