شبی که ماه کامل شد

چرا زندگی در کنار دریا ما را به آرامش می رساند؟!

همه ی افرادی که تاکنون حضور در کنار دریا را تجربه کرده اند، می دانند که دریا، چه تأثیری بر بدن، تفکر و روح انسان به جای می گذارد. برخی از افراد، زندگی در کنار دریا را تجربه کرده اند. افرادی که در کنار اقیانوس ها زندگی می کنند، از مزایا و منافعی بهره می برند که دیگران از آن بی بهره اند. این مسأله یکی از جادوهای دریاست. ماسه ها، امواج و خورشید، باعث می شوند که ما به سمت دریا و محیط طبیعی اطراف آن بیشتر جذب شویم و این اتفاق برای قلب و روح ما بسیار مفید است. من مالک خانه ای در ساحل دریا هستم. در حال نوشتن این مقاله، در ایوان خانه ی ساحلی ام در منطقه ای استوایی نشسته ام. هر شب با اصوات خروشان امواج دریا به خواب می روم و با طلوع خورشید بر فراز دریا، بیدار می شوم. آرامش دریا بر روح و جسم من اثر گذاشته و باعث شده است که پوستی نرم، اعصابی آرام و زندگی بدون استرسی داشته باشم. این عوامل انرژی مثبتی در من به وجود آورده و باعث شده تا از زندگی پر نشاط و آرامی بهره ببرم.

زندگی در کنار دریا

۱- زندگی در کنار دریا اجازه می دهد تا خودتان باشید.

بسیاری از مردم وقتی در کنار دریا قرار می گیرند، سکوت کرده و آرام می شوند. نگاه کردن به امواج دریا و گوش دادن به صدای آن، احساس آرامش زیادی به فرد می دهد. این آرامش باعث می شود که فرد با دیگران مهربان تر شده و از زیبایی های اطراف خود لذت بیشتری ببرد. معمولا آرامش به دست آمده، با تفکر همراه است. تفکری عمیق و گاها سازنده، که فرد را وادار به خلوت با خود می نماید.

زندگی در کنار دریا

۲- زندگی در کنار دریا آرامش زیادی به شما می دهد.

استرس دلیل اصلی بیماری ها است. اقیانوس ها وسیله ای برای رسیدن به آرامش خیال هستند. نشستن بر روی ماسه های ساحلی به ما احساسی خوشایند و آرامش بخش می دهد. در آن زمان سعی می کنیم مشکلات را فراموش کرده و در زمان حال زندگی کنیم. همه چیز در ساحل به آرامی می گذرد. رستوران ها، فروشگاه ها و محیط اطرافمان آرامش را به ما القا می کنند. در کنار دریا، دویدن های پر استرس روزانه، تبدیل به قدم های آهسته و آرام می شود. دریا استرس و تنش های روزانه را از زندگی انسان دور می کند و به او فرصت می دهد تا به روشی دیگر زندگی کند.

زندگی در کنار دریا

۳- جسم و روحتان را شست و شو می دهد.

زندگی در کنار دریا برای آرامش بدن، تفکر و روح فواید زیادی دارد. در کنار دریا، از هوایی بسیار پاک تنفس می کنیم و به شش هایمان استراحت می دهیم. وقتی در آب شور شنا می کنیم، پوست بدنمان زنده می شود. قدم زدن با پای برهنه در ساحل شنی، حرکتی جهت جوان سازی دوباره ی پوست و روح بوده و پاهایمان را ماساژ می دهد. پوسته پوسته شدن پاهایمان در حین بازی در روی ماسه ها، باعث می شود تا سلول های مرده ی پوست از بین رفته و سلول هایی جوان و تازه، جایگزین سلول های قدیمی شوند. زمانی که بر روی ماسه های گرم نشسته اید، بوییدن دریا و شنیدن صدای امواج، روح شما را نوازش می کند.

زندگی در کنار دریا

۴- دریا انسان را به تفکر سازنده وادار می کند.

امواج دریا بسیار آرامش بخش هستند. آن ها باعث آرامش خاطر شده و انسان را به تفکری عمیق وادار می کنند. وقتی امواج با بدن انسان برخورد می کند، باعث می شود که تفکرات و انرژی های منفی از روح و جسم انسان دور شوند و فرد انرژی جدیدی به دست آورد. اقیانوس همیشه با قدرت در حرکت و جنب و جوش است. با نگاه کردن به دریا، انسان یاد می گیرد که باید همیشه برای رسیدن به هدف خود تلاش کرده و با انرژی و عزمی راسخ در جهت رسیدن به اهداف خود، گام بردارد.

زندگی در کنار دریا

۵- خواب کامل شبانه در انتظار شماست.

اگر زندگی در کنار دریا را دوست دارید، می توانیم در فضایی آرام و ساکت، به صدای امواج گوش دهیم. این صدای زیبا، نوید دهنده ی خوابی عمیق، خوب و آرام برای ماست. ما با آرامش به خوابی عمیق فرو می رویم، خواب های شیرین می بینیم و مشکلات را فراموش می کنیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. محمد می گوید

    چقد زیاد ❤

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.