شبی که ماه کامل شد

مراقبت از پوست با روشهای صحیح شستن صورت

شستن صورت یکی از کارهای روزمره و ضروری می باشد. شما در هنگام آرایش می خواهید که پوستی شاداب تر و تازه تر داشته باشد تا به مصرف مقدار زیاد لوازم آراریشی نیاز پیدا نکنید.بنابر این اگر شب ها قبل خواب صورت خود را از لوازم آرایشی نمی شویید یادتان باشد که خوابیدن با آرایش سبب می شود که پوست خسته و کدری داشته باشید.

خوابیدن با آرایش سبب می شود که پوستتان تنواند نفس بکشد و چربی های زیادی روی پوستتان باقی بماند و پوست نتواند کار خود را به درستی انجام دهد.با شست و شوی صورت می توانید  لایه های مرده از روی صورت خود را بشویید و پوستی تازه و شفاف تر داشته باشد.

شستن صورت

وجود آرایش در شب هنگام خواب بر روی پوست شما سبب می شود که در طولانی مدت چروک هایی بر روی پوست شما ایجاد شود و به روند پیر شدن پوست کمک می کند. از این رو همواره سعی کنید تا روزی دوبار حتما پوست صورت خود را بشویید و برای این کار از آب ولرم استفاده کنید. شستن صورت به شادابی و طراوت پوست شما کمک می کند.

مراقبت از پوست و مو وظیفه ی ما می باشد و باید با استفاده از اطلاعات کافی و همچنین مواد طبیعی از پوست و موهای خود مراقبت کنیم.بسیاری از مواد غذایی هستند که طراوت پوست را از بین می برند.در ادامه در این مقاله از مجله اینترنتی 5 عصر با روش های شستن صورت آشنا خواهید شد و آنهارا باهم مرور می کنیم.

 

چه پاک کننده هایی برای پوست های حساس مناسب است

شستن صورت

پوست های حساس در برخورد با برخی مواد شوینده ممکن است دچار حساسیت شوند و قرمز و خشک می شوند.اگر شما هم جز این دسته از افراد هستید باید از پاک کننده های ضعیف تر استفاده کنید.پاک کننده هایی که استفاده می کنید بر پایه خیار باشند و یا از مواد آلی باشند بهترین مواد شوینده ای هستند که می توانید از آن ا استفاده کنید.بهتر است از مواد شوینده ای استفاده کنید که علاوه بر شستن صورت شما به صورت لایه برداری هم باشد و علاوه بر اینکه پوست شما را تمیز می کند سلول های مرده را از بین ببرد و لایه جدیدی بر روی صورت و لایه ای شفاف ایجاد کند.

 

پوست های چرب را بهتر است با چه شوینده هایی بشوییم؟

اگر دارای پوست های چرب می باشید پیدا کردن شوینده هایی برای صورت شما بسیار سخت می باشد.زیرا باید شوینده هم خاصیت این را داشته باشک که آب کافی به پوستتان برساند و هم اینکه بیشتر از آنچه که هست صورتتان را چرب نکند .ژل ها و پاک کننده هایی که بر روی صورتتان کف می کند بسیار مناسب می باشد. صورت های چرب بیشتر دارای جوش و آکنه می باشند شوینده های شما باید ضد آکنه نیز باشد.

 

چه پاک کننده هایی برای صورت مردان خوب است؟

مردان هم به طور روزانه باید صورت خود را بشویند زیرا آلودگی محیطی بر روی صورت می نشینند.با استفاده از ژل های شستوشو می توانید صورت خود را بشویید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.