دانلود تمام قسمتهای سریال مانکن

15 اردیبهشت روز شیراز (اعلام برنامه ها + فیلم و عکس) 98

شیراز مهد تمدن ایران علاوه بر جاذبه های فرهنگی و تاریخی و ادبی، دارای طبیعت بسیار زیبایی است. اوج شکوفایی طبیعت شیراز در ماه اردیبهشت است. در واقع اردیبهشت در شیراز معنی می شود. به همین دلیل 15 اردیبهشت هر سال به نام روز شیراز در تقویم رسمی کشور، ثبت شده است. به خصوص که باران های امسال با کمی تاخیر از اوایل فرودین تا به امروز، هوای بسیار مطلوبی را در شیراز ایجاد کرده است.

می خواهم از سعدی و شیراز بگویم… اما نمی دانم از معلم والاگهر فرهنگ ایران زمین بگویم یا از سعدی نشینان این روزهای شیراز… یا از سعدی یاران امروز شیراز بگویم… کلام قاصر است و قلم ناتوان… در روز شیراز امسال، نمی توانم از چیزی جز حضور به موقع مردمی شیراز، در کمک رسانی و امداد به مردم سیل زده سعدی نشین شیراز و لرستان و خوزستان بگویم… که این خود نشان از فرهنگ والا و بزرگورانه آن هاست که کلام را می بندد و زبان را کوتاه می کند.(محمدمهدی اسدزاده)

روز شیراز و هفته شیراز

چند سالی است که به پیشنهاد شورای اسلامی شهر شیراز و تصویب مجلس شورای اسلامی، 15 اردیبهشت به نام روز شیراز ثبت شده است. هر ساله هفته شیراز با گلباران مرقد شاهچراغ با حضور اعضای شورای شهر و مسئولین شهرداری شیرازشروع می شود. هر کسی که از سفرهای نوروزی جام مانده، در اردیبهشت برنامه خود را برای سفر به شیراز تنظیم می کند. سازمان های مربوطه هم به مناسبت روز شیراز معمولا برنامه هایی را به مدت یک هفته تدارک می بینند. سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس و شهرداری شیراز از سازمان های متصدی این برنامه ها هستند.

ارگ کریم خان زند روز شیراز

برنامه های میراث فرهنگی فارس

مسئول امور فرهنگی میراث فرهنگی فارس از برنامه های متنوعی در اردیبهشت 97 خبر می دهد. برپایی نمایشگاه فرآیند تولید فرش دستباف و نمایشگاه عکس شیراز قدیم در ارگ کریم خان زند، نمایشگاه خوشنویسی اشعار حافظ در حافظیه، برگزاری نمایش “گل غلطان شیرازی” توسط گروه “سفیران ملک سلیمان” در خلوت خانه مویدی، از جمله برنامه های فرهنگی است. همچنین برنامه شب شعر در حافظیه هر شب راس ساعت 8 با حضور شاعران ملی و نماینده یونسکو برگزار می شود. شروع برنامه ها از 13 اردیبهشت 97 به مدت یک هفته خواهد بود.

حافظیه روز شیراز

برنامه های شهرداری شیراز

معاون شهردار شیراز اعلام کرد به مناسبت روز شیراز، از 11 تا 15 اردیبشهت، همشهریان و مسافران می توانند از اجرای برنامه های زنده هنری در محل ارگ کریم خانی لذت ببرند. همچنین ایشان اعلام کردند به همین مناسبت و به منظور ایجاد فرهنگ پیاده روی، خیابان انوری شیراز، تماما تبدیل به پیاده رو خواهد شد. جهت استفاده بیشتر مردم، در طول این خیابان مسابقات تفریحی و غرفه های صنایع دستی برپا خواهد شد و گروه های موسیقی به اجرای خیابانی خواهند پرداخت. همچنین معاون شهردار شیراز اعلام کرد به مناسبت هفته شیراز، نمایشگاه تمبر و محصولات پستی در مرکز اسناد و کتابخانه ملی ایران دایر خواهد شد.

همچنین برنامه شب فیروزه ای به مدت هشت شب از آرامگاه حافظ با حضور گردشگران، مسئولین و توریست های خارجی از شبکه 5 سیما پخش می شود.

روز شیراز روز شیراز روز شیراز

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.