شبی که ماه کامل شد

روانشناسی رنگ و خواص شگفت انگیز رنگ ها

روانشناسی رنگ از جمله مسائلی است که به ما کمک می کند تا با شناخت رنگ ها باعث شادی افراد شده و حس خوبی را به آنها منتقل کنیم. تاثیر رنگ ها را با لباس هایی که روزانه میپوشیم، دکوراسیون داخلی منزل و همه ی چیزهایی که در اطراف با آنها سر و کار داریم می توان یافت . وقتی از رنگ ها حرفی به میان می آید نا خود آگاه تصویری از چند رنگ به ذهنمان می آید. هر رنگی حسی خاص را به ما منتقل میکند و در ما تاثیر گذار است. از نظر روانشناسی رنگ چهار رنگ اصلی وجود دارد: قرمز، آبی، زرد و سبز که به ترتیب بر بدن، ذهن، احساس و تعادل اثر می گذارد. در این مقاله میخواهیم روانشناسی رنگ ها را بررسی کنیم.سایت تفریحی  5 عصر دنبال کنید.

روانشناسی رنگ قرمز

رنگ قرمز یک رنگ فیزیکی است. خواص مثبت این رنگ شجاعت، قدرت، گرما، انرژی، حس مبارزه، تحریک، مردانگی و هیجان می باشد و خواص منفی رنگ قرمز ایجاد بی اعتنایی، پرخاشگری، فشار و تحریک اعصاب است. این رنگ بلندترین طول موج را داشته و تحریک کننده است.قرمز رنگی قدرتمند است. رنگ قرمز سبب افزایش ضربان قلب می شود و این تصور را ایجاد می کند که زمان سریعتر در حال گذر است.

روانشناسی رنگ 1

روانشناسی رنگ آبی

آبی رنگی معنوی است. خواص مثبت این رنگ اعتماد، آرامش، وظیفه، ارتباط، منطق، انعکاس و آرامش می باشد و خواص منفی این رنگ سردی، عدم احساسات و کسلی است رنگ آبی رنگی است که سبب ایجاد احساس امنیت و آرامش در خانه می شود. آبی رنگی از ذهن است و اساسا رنگی تسکین دهنده بوده و روی ذهن تاثیر میگذارد. آبی پررنگ محرک تفکر روشن و آبی کمرنگ سبب آرامش ذهن می گردد و به سکوت دعوت می نماید. اشیاء آبی برخلاف رنگ قرمز نزدیک تر به نظر نمی رسند.

روانشناسی رنگ 2

روانشناسی رنگ زرد

رنگ زرد یک رنگ عاطفی است. خواص مثبت این رنگ خوش بینی، اعتماد به نفس، برونگرایی، قدرت عاطفی، دوستی و خلاقیت است و خواص  منفی آن بی خردی، ترس، افسردگی، اضطراب و درون کشی است. رنگ زرد نشانگر اعتماد به نفس و خوش بینی است. طول موج رنگ زرد طولانی و این رنگ تحریک کننده عاطفه بوده و از لحاظ روانی قویترین رنگ محسوب می شود.

روانشناسی رنگ 4

روانشناسی رنگ سبز

رنگ سبز رنگ تعادل می باشد. خواص مثبت این رنگ هارمونی، تعادل، رفع خستگی، عشق جهانی، استراحت، ترمیم، اطمینان، می باشد و خواص منفی آن کسالت و رکود است. وقتی رنگ سبز در مقابل چشم قرار بگیرد دیگر نیازی به تعادل و تنظیم چیزهای دیگر نیست زیرا این رنگ پر از آسایش هست.

روانشناسی رنگ 3

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.