شبی که ماه کامل شد

رنگ آمیزی جنین جوجه (برای تعیین هویت و یا سرگرمی)

رنگ آمیزی جنین جوجه اهداف متفاوتی در بردارد که یکی از این اهداف اصلی در رنگ آمیزی جنین جوجه ها ارائه یک روش عملی تعیین هویت جوجه ها از گروه های مختلف تخم مرغ می باشد و بنابراین شما می توانید حرکات و عکس العمل هر یک از آنها را پس از ترک دادن لانه هایشان به راحتی مشاهده کنید. در مطالعات مدیریت حیات وحش، که شناسایی و مشاهده اردک ها دشوار است، شناسایی و مشاهده توسط رنگ آمیزی جنین با رنگ های روشن انجام می گیرد. همچنین می توانید از جوجه های رنگی برای عید پاک برای بچه ها استفاده کنید. رنگ ها فقط بر روی کرک آنها است و تنها چند هفته طول می کشد تا آنها پر و بال در بیاوردند و رنگ ها از بین بروند.

رنگ آمیزی جنین جوجه

رنگی کردن جنین جوجه ها، تمرین لازم برای تبدیل شدن به یک شخص ماهر در فوت و فن رنگ آمیزی را فراهم می آورند، در حالی که شما را با ابزار و مواد مورد استفاده دانش آموزان، پژوهشگران و افراد حرفه ای آشنا می کند.

در ادامه در این مقاله از مجله اینترنتی 5 عصر یاد خواهید گرفت که چگونه جوجه رنگی تولید کنید.

 

تجهیزات و لوازم برای رنگ آمیزی جنین جوجه

رنگ آمیزی جنین جوجه 6

  • 1 بشقاب بزرگ (1000 میلی لیتر) یا تابه
  • 2 پیاله کوچک (250 میلی لیتر) یا شیشه آب
  • 1 سرنگ تزریقی
  • 1 سنسور اندازه گیری سوزن زیر پوستی شماره 20
  • 1 مته دندانپزشکی یا دستگاه مته مشابه شماره 3
  • 1 اونس بطری رنگ مرتیولات
  • 1 اونس پارافین
  • 1 بطری کوچک از هر رنگ مورد استفاده برای رنگ آمیزی جوجه ها. رنگ های خوراکی دارای دو تا سه درصد غلظت در بسیاری از فروشگاه های مواد غذایی موجود است.
  • تخم های بارور 16 یا 17 روزه (ترجیحا یک نژاد سفید که رنگ آمیزی را بهتر می کند مانند تخم مرغ و خروس کوچک یا تخم مرغ یا پرندگان صخره ای یا گوشتی)

 

روش و دستور العمل

رنگ آمیزی جنین جوجه 2

آب را در بشقاب بزرگ یا تابه بگذارید و آن را روی حرارت قرار دهید. بطری های حاوی رنگ را بشویید و آنها را در پیاله یا بطری شیشه بگذارید. بنابراین بطری های رنگ هنگام گرم شدن منفجر نمی شوند. سرنگ، سوزن و مته را در همان ظرف با بطری رنگ قرار دهید. حدود یک اینچ و نیم آب مقطر را به ظرف کوچک اضافه کنید و در ظرف بزرگتر قرار دهید تا آب در ظرف بزرگتر به مدت 20 دقیقه جوشانده شود. بگذارید گرمای آن خارج شود، آب را را از ظرف کوچک خارج کنید و به محض خنک شدن محتویات، آن را خشک کنید.

رنگ آمیزی جنین جوجه 4

در یک نقطه حدود ½ اینچ از انتهای کوچک تخم مرغ، به اندازه حدود 1 اینچ با قطر متیولات مشخص کنید. نوک مته دندانپزشکی را در متیولات فرو کنید. مته را بین انگشتان خود بچرخانید و به آرامی با نوک بر روی پوسته در مرکز منطقه مشخص شده فشار دهید. چرخش را فقط تا زمانی که سوراخ در پوسته ایجاد شود انجام دهید.

سرنگ و سوزن را جمع کنید. اطمینان حاصل کنید که در تماس با اشیاء خارجی آلودگی نگرفته باشند. سوزن را در متیولات فرو ببرید و ½ cc را بردارید. (سانتیمتر مکعب) یا 5 میلی لیتر (ml) رنگ. فقط نوک سوزن را در سوراخ و از طریق غشای پوسته وارد کنید. برای جلوگیری از سرریز شدن، رنگ به آرامی تزریق شود. سوزن را بردارید، سوراخ را با پارافین مهر و موم کنید و تخم مرغ را به انکوباتور برسانید. هر بار که از یک رنگ رنگی استفاده می کنید، سرنگ و سوزن را تمیز کنید.

رنگ آمیزی جنین جوجه 5

شما می توانید رنگ ها را برای تولید رنگ هایی غیر از رنگ های موجود در فروشگاه های محلی ترکیب کنید. شما می توانید آنها را به تخم مرغ، اردک، غاز و سایر گونه های تخم مرغ تزریق کنید.

منبع poultryhelp.com
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.