شبی که ماه کامل شد

دانلود تمام قسمتهای سریال مانکن

رسیدن به موفقیت در زندگی‌ با ۱۰ راهکار خارق العاده!

زندگی سراسر آموختن است. سراشیبی و سربلندی، پیروزی و شکست. برای کسانی که از پایین به افرادی که در بالای نردبان موفقیت هستند نگاه می کنند، رسیدن به موفقیت در زندگی‌ به نظر سخت است.

پس عامل موفقیت آن ها چیست؟ آیا در پیشرفت و موفقیت آن ها، پای سحر و جادو در میان بوده است؟

برای رسیدن به موفقیت در زندگی‌ تنها یک عامل موثر نیست، بلکه مجموعه ای از نگرش ها و عادات که در طی سال ها به دست آمده می تواند منجر به موفقیت شود.

هنر اصلی در رسیدن به اهداف و پیشروی به جلو، عقب نشینی کردن نیست. با عقب نشینی نکردن، شما همچنان موفق تر از فردی هستید که با بهانه جویی روی مبل لم داده است. پس حتی در لحظه ای که فکر می کنید هیچ پیشرفتی نداشته اید، شما نسبت به برخی از افراد پیشرفت کرده اید!

مطمئنا، گاهی اوقات شرایط بسیار سخت، خسته کننده و کسالت آور است، اما باید بدانید که شما در صورت تحمل سختی ها  می توانید به پیشرفت بیشتری برسید.

ما گاهی اوقات راه را گم می کنیم و مسایل کوچک و کم اهمیت، ما را از هدف مورد نظرمان دور می کند. باید به یاد داشته باشیم که ما قبل از هر چیز انسان هستیم و توانایی های بسیاری داریم. به یاد داشته باشیم که آن چه برنده ها و بازنده ها را از هم جدا می سازد، نحوه ی برخورد آن ها با مسائل است. پس همیشه این مطلب را به خودتان یادآوری کنید و حتی زمانی که احساس ناکامی، خستگی، ناامیدی و کسالت می کنید، سعی کنید بهترین تصمیم را گرفته و به سمت جلو حرکت نمایید.

مانند یک دونده ی ماراتون همیشه برای رسیدن به هدف خود بدوید.

۱۰ نکته ی آسان وجود دارد که شما می توانید از آن ها برای رسیدن به موفقیت در زندگی‌ استفاده کنید.

۱- مطمئن باشید که می توانید بر مشکلات غلبه کنید.

موفقیت در زندگی‌

اگر در طول زندگی به مشکلاتی برخورد کردید و معتقد بودید که نمی توانید از عهده ی آن ها برآیید؛ یعنی به شکست نزدیک شده اید. همیشه به یاد داشته باشید که شما می توانید بر هر آن چه زندگی برای شما پیش می آورد، یکی پس از دیگری غلبه کرده و به خودتان برای رسیدن به هدف کمک کنید.

۲- اجازه ندهید که رسیدن به سطوح عالی برایتان تبدیل به دشمنی شود که شما را از هدف اصلی دور می سازد.

لازم نیست تا همیشه برای بهترین بودن تلاش کنیم و سعی کنیم اصلا اشتباه نداشته باشیم. چرا که با این روش به طور غیرارادی استرس بسیار زیادی به خود وارد خواهیم کرد. قطعا بهترین بودن همیشه خوب است، اما به یاد داشته باشید که هدف اصلی ما این نیست. بر روی مسیر تمرکز کنید و اجازه ندهید که «کمال» مقصد شما باشد.

۳- بدانید که یک روز بد، پایان دنیا نیست.

تصور کنید شما در مسیر رسیدن به اهدافتان  باید از راه پرفراز و نشیبی گذر کنید و در جنگ بزرگی پیروز شوید. حال در این راه شما به طور اتفاقی با مسائلی رو به رو می شوید و درگیری هایی نیز برای شما پیش می آید. بدون شک لازم نیست که شما در تمام این نبردها به سختی بجنگید تا پیروز شوید، بلکه فقط کافی است تا بتوانید با بهترین شرایط از آن ها عبور کنید. اگر شما روز، هفته، ماه و یا حتی سال بدی داشته اید، به خود یادآوری کنید که این روزهای بد، پایان دنیا نیستند و باید برای ساختن روزهای شیرین آینده همچنان تلاش کنید.

۴- سوال بپرسید.

علامت سوال

تجربیات نشان می دهد که بیشتر افراد به اندازه ی کافی سوال نمی پرسند. دلیل این امر می تواند ترس از مطرح کردن سوال، خجالت کشیدن و یا ترس از طرد شدن باشد. شاید دلیل اصلی این مسأله، جایگاه پرسش در فرهنگ ما باشد. در فرهنگی که ما در آن زندگی می کنیم، سوال پرسیدن به این معنی است که شما به اندازه ی کافی باهوش نیستید؛ در حالی که می دانیم ما با سوال کردن می توانیم اطلاعات بیشتری را از دیگران بیاموزیم. پس همیشه از افراد مناسب سوال بپرسید و در راه رسیدن به هدفتان موفق تر عمل کنید.

۵- چالش ها را نگاه کنید نه مشکلات را .

تغییر نگرش، راهکاری بسیار موثر برای رسیدن به هدفتان خواهد بود. نگرشی را اتخاذ کنید تا به جای دیدن مشکلات؛ چالش ها، تجارب و راه حل ها را ببینید. زندگی یک منحنی یادگیری بزرگ است. مطمئنا زندگی موانع زیادی بر سر راه شما می گذارد و شما باید با آن ها مبارزه کرده و بر مشکلات غلبه کنید. اما بدانید که در این حالت، یک نگرش مثبت به شما کمک خواهد کرد تا بر همه ی سختی ها غلبه کرده، شادتر باشید و دوره موفقی را سپری کنید.

۶- احساسات خود را درک و کنترل نمایید.

تشخیص افسردگی

زندگی پر از فراز و نشیب است و اگر چنین نبود، قطعا ملالت آور بود! زمانی که به اهدافتان می رسید و رو به جلو حرکت می کنید، سعی کنید با احساسات خود صادق باشید، در این صورت کمک بزرگی به خود کرده اید. اگر نیاز به گریه دارید، گریه کنید ! با احساسات خود نجنگید بلکه سعی در کنترل آن داشته باشید. در این صورت شما قوی تر خواهید شد.

۷- خودتان را با دیگران مقایسه نکنید.

حتی اگر شما شخصی مثل دیوید بکهام یا بیل گیتس( با ثروت ۷۹ میلیارد دلاری) باشید، همیشه شخصی وجود خواهد داشت که از شما موفق تر، زیباتر، خوش اندام تر، با موقعیت اجتماعی و شغلی بهتر و پولدارتر باشد. پس هیچگاه خودتان را با دیگران مقایسه نکنید. همیشه به سمت جلو حرکت کنید و به هدفتان فکر کنید. به یاد داشته باشید که همیشه ثروت و زیبایی فراوان برای انسان شادی نمی آورد و ممکن است شخصی با داشتن خانه ای فوق العاده مجلل و ماشین های اسپرت بسیار گران قیمت، انسان شادی نبوده و هرگز شاد بودن را تجربه نکرده باشد!

شما در جایگاه خودتان هستید.

۸- سالم بخورید و ورزش کنید.

تمرین های ورزشی رسیدن برای به موفقیت در زندگی‌

اگر بدن و ذهن شما از تمام ظرفیت خود استفاده نکند، شما نمی توانید کوه ها را فتح کنید و به بهترین ها دست یابید. اگر می خواهید تا به هدفتان دست یابید، باید بدانید که بدن شما به سوخت و ساز صحیح، ورزش و مراقبت نیاز دارد.  کلید رسیدن به موفقیت در زندگی‌ برای اینکه بدن و ذهن شما به طور سالم و منظم کار کند این است: سالم بخورید و ورزش کنید. فرمولی بسیار ساده که هر فردی می تواند از آن استفاده کند. قطعا شما نمی خواهید به حاشیه رانده شوید. هیچ کس شخصی را که از رفتن به باشگاه ورزشی فراری است و در زندگی تفریح دیگری به جز خوردن کیک شکلاتی ندارد، دوست ندارد. پس مطمئن شوید که قدم های خود را صحیح بر می دارید و منتظر پاسخ عملکردهای خوب خود باشید.

۹- بدانید که خودتان زندگیتان را کنترل می کنید.

زندگی ماشینی است که شما در جایگاه راننده آن هستید. این که مسیر را چگونه طی می کنید و مقصدتان کجاست، بستگی به شما دارد. مطمئن باشید که اگر شما در مسیر درستی باشید، به هر آن چه می خواهید می رسید. این جمله را مدام برای خود تکرار کنید و به آن عمل کنید. قطعا ما نمی توانیم عوامل خارجی و بیرونی را پیش بینی کرده و آن ها را متوقف کنیم، اما می توانیم بهترین کار را برای اجتناب از آن ها و یا رد شدن از روی آن ها انجام دهیم.

۱۰- بدانید که رسیدن به موفقیت در زندگی‌ خطی (طولی) نیست.

همیشه به این نکته توجه کنید که رسیدن به موفقیت در زندگی‌ یک خط مستقیم طولی نیست. زمان هایی وجود دارد که یک گام به جلو می روید، دو گام به عقب می روید، داخل حلقه ای تکراری می افتید و حتی گیج و سردرگم می شوید! اما باید بدانید که در تمامی این لحظات، شما قدرتمندتر از همیشه شده اید. بدانید موفقیت همیشه به یک شکل نیست. یاد آور شوید که موفقیت همان روزهای بدی بودند که اکنون خوب هستند، و هنوز هم این روند ادامه دارد.

در نهایت، مهمترین چیزی که در جاده زندگی و در مسیر رسیدن به موفقیت در زندگی‌ بسیار به شما کمک خواهد کرد، این است که شاد باشید! هرکار می کنید، مقداری عشق و زندگی به آن اضافه کنید. این گونه، زمانی که روزهای سخت وجود دارند حداقل می توانید همه چیز را با کمی لبخند، راحت تر تحمل کرده و آن را انجام دهید!

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.