شبی که ماه کامل شد

همسران شاغل و مشکلات آنها + راه های حل مشکلات

همسران شاغل شاید در زندگی دچار مشکلاتی شوند و کمی وضعیت زندگیشان نسبت به دیگر زنان عادی و خانه دار فرق کند، از این رو برای داشتن یک زندگی خوب با همسران شاغل باید مدیریت درست از نیازها و انتظارات در دو طرف برطرف گردد. همسران شاغل با سختی ها مقابله می کنند تا به نتایج مطلوبی که در زندگی می خواهند برسند.

 

همسران شاغل 3

در دنیای امروز، زنها به دنبال برابری حقوق با مردها می باشند و برای به دست آوردن این برابری سعی و تلاش فراوانی نیز می کنند.

 

مشکلات همسران شاغل

همسران شاغل 4

اما در عصر حاضر مشکل کارکردن زن ها تقریبا حل شده است و کمتر کسی است که این اجازه را به زن ندهد تا در محیط بیرون خانه کار کند و شاغل شدن زنها را به رسمیت نشناسد. از این رو در عصر حاضر بسیاری از از زوجین بنای زندگی خود را بر اساس مرتب می نمایند. اما در این بین مردانی نیز هستند که هنوز قادر به پذیرش نقش اقتصادی زنان در جامعه امروز نمی باشند،و آنها می ترسند از اینکه همسرانشان قدرت و استقلال اقتصادی پیدا کنند اما در مقابل زنان به مسئله اشتغال خود اهمیت زیادی می دهند و برای به دست آوردن استقلال تلاش زیادی می کنند تا به کم ارزش جلوه دادن اهمیت نقش اقتصادی زنان در خانواده که از سوی برخی مردان رخ داده است، خاتمه دهند. از این رو این مسائل سبب ایجاد دلخوری بین طرفین می گردد.

در ادامه در این مقاله از مجله اینترنتی 5 عصر قصد داریم تا راه کارهایی را برای رهایی از مشکلات مربوط به این مسئله بیان کنیم تا با رعایت این موارد از سبک زندگی خود لذت ببرید .

همسران شاغل 2

 

با صداقت از احساسات و دغدغه خود حرف بزنید

همسران شاغل 5

حرف زدن شاید یکی از مهم ترین راهکارهای حل این مسئه باشد که روانشناس ها نیز بر این مسئله تاکید زیادی دارند. از این رو برای این کار باید وقت مناسبی پیدا کنید و با هم یک فنجان چای بنوشید و در رابطه با مسائل اقتصادی صحبت کنید.

 • مثلا اگر همسر شما بابت پولی که از او قرض می گیرید، بر شما منت می‌گذارد و ناراحتتان میکند راحت این مورد را بیان کنید تا رفع گردد. شاید او واقعا قصد انجام این کار را ندارد.
 • یا اگر حس می کنید شوهرتان شغل شما را جدی قلمداد نمی کند و برای پیشرفت شما در حیطه شغلی ارزش قائل نمی شود، این حس را با او در میان بگذارید.

 

از ابتدا وظایف را تقسیم کنید

همسران شاغل 6

باید خاطر نشان کرد که شما باید وظایف خود را در امور اقتصادی و حتی امور مرتبط با خانه تقسیم نمایید. مثلا از ابتدا معلوم باشد که:

 • اجاره خانه را چه کسی پرداخت می کند
 • پرداخت قسط ماشین با کیست
 • خرید مایحتاج خانواده بر عهده کیست
 • غذا پختن و تمیز کردن خانه با کیست
 • شستن ظرفها با کیست

قطعا مشکلات تا حد زیادی کاهش پیدا خواهد کرد.

 

گاهی از حدود وظایف بگذرید و حمایتگر باشید

لازم به ذکر است که شاید درست است که مشخص بودن حدود وظایف سبب ایجاد نظم و برنامه ریزی مدون می گردد اما گاها ارتباط خوب زناشویی به فداکاری و گذشت و حتی حمایت گری نیز نیاز دارد. مثلا :

اگر امروز همسرتان با رئیسش یک جلسه مهم داشت و کمی دیر آمد و نوبت اوست که ظرف بشوید، شما می توانید قبل از آمدن او به خانه این کار را انجام دهید و با این کار احساس امنیت و آرامش را در او ایجاد نمایید.

 

از شر افکار سنتی خلاص شوید

بهرحال تصمیمات زندگی شما با خود شماست از این رو این شمایید که تصمیم میگیرید دوشادوش همسرتان آشپزی کنید یا نه، ظرف بشورید یا خیر، در امور خانه داری به او کمک کنید یا نه، و باید توجه کنید هیچ یک از این ها حس مردانگی را در شما کم نمی کند هیچ بلکه نشان دهنده اهمیت شما نسبت به خانواده و درک همسر است.

 

از یکدیگر قدردانی کنید

همسران شاغل 7

قدردانی از جمله کارهایی می باشد که سبب می شود خیلی از دلخوری ها و دعواها خاتمه یابد. اما گاها برخی بر این باورند که قدردانی سبب پرتوقع شدن طرف مقابل می گردد و نباید از کسی در قبال انجام وظایفش تشکر نمود اما باید گفت این طرز فکر غلط است و باید خاطر نشان کرد که بی تفاوت بودن نسبت به زحمات همسرتان سبب ایجاد ناراحتی خواهد شد. پس حتما از او به خاطر تلاشش قدردانی نمایید.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
2 نظرات
 1. سپهر می گوید

  اگر غرب رو به عنوان جامعه مدرن قبول دارین که الانه اونا به این رسیدن زن بهتره در خونه باشه به تربیت فرزندان بپردازه
  جالبه که روغنفکرانی مثل شما ها میخوان راهی رو برین که اونها خیلی سالها پیش رفتن اما به نتیجه نرسیدن.
  کمی تفکر کنید

  1. مهرداد می گوید

   سلام دوست عزیز
   بنا به نیازهای مختلف گاهی خانم ها نیز کار میکنند و منظور از این مقاله ارایه راهکار برای حل مشکلات خانم های شاغل است و کاری به این ندارد که ایا شاغل بودن خانم ها خوب است یا خیر.
   موفق باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.