دانلود تمام قسمتهای سریال مانکن

شبی که ماه کامل شد

راز مثلث برمودا و حقایق شگفت انگیز آن فاش شد !

راز مثلث برمودا :همه ما نام مثلث برمودا را شنیده ایم. منطقه ای وهم آمیز که همواره این سوال را در ذهن ما تداعی میکند که آیا یک چنین مکانی حقیقت دارد؟

و یا شاید از آن دسته افراد بوده ایم که این نام ها را یک بازی بچه گانه و خرافاتی بیش نپنداشتیم و ترجیح داده ایم که از کنار آن با بی توجهی بگذریم. اما حقیقت چیست؟ آیا یک چنین مکانی واقعا وجود دارد؟

اگر بخواهیم حقیقت را بیان کنیم پاسخ این است: بله. یک چنین منطقه ای وجود دارد و توصیفاتی که از آن شنیده اید قطعا حقیقت دارد.

محل قرار گیری مثلث برمودا

مثلث برمودا یک منطقه بسیار شگفت انگیز است که در شمال غربی اقیانوس اطلس قرار دارد و تا به حال چند کشتی و هواپیما در این منطقه ناپدید و از بین رفته اند. آن هم بدون اینکه کسی از بازماندگان اجساد خبری پیدا کند.

در نقشه های جغرافیایی، محل دقیق قرارگیری مثلث برمودا واقع در سواحل جنوب شرقی آمریکا و بر روی بخشی از اقیانوس اطلس می باشد. مثلث برمودا نامش را مرهون ناپدید شدن شش هواپیمای نیروی دریایی می باشد. 5 هواپیما پس از پرواز بر فراز این منطقه، با مخابره پیام های عجیبی از برج مخابرات درخواست کمک کرده بودند. هواپیمای ششم برای کمک به این 5 هواپیما به هوا برخاست اما آن هم به همراه  5 هواپیمای دیگر مفقود گشت و تمام افراد این تیم 13 نفره ناپدید شدند.

راز مثلث برمودا

این اتفاق به اندازه ای برای مردم و مقامات وحشت آفرین شده بود که تبدیل به بزرگترین خبر دهه ی 40 تا 50 میلادی شد.

در تمام پیام های مخابره شده از کشتی ها و هواپیماهای در حال غرق شدن در این منطقه، پیام های عجیبی به چشم میخورد. پیام هایی همچون “همه‌چیز و حتی اقیانوس حالت عجیبی به خود گرفته و آن‌ها در حال ورود به آب‌های سفید هستند.”

و یا پیام هایی که بیان می کند تمامی عقربه ها از کار افتاده اند و یا به طور سریع در حال چرخش هستند. وضعیت غیرعادی است و خشکی دیگر رویت نمی شود. و تمامی این اخبار در حالی بود که شرایط جوی پرواز مناسب و کادر پرواز افرادی با تجربه بودند.

راز مثلث برمودا چیست‌؟

پس از این اتفاقات دلایل بی شماری نیز در این رابطه مطرح شد. نظریه های گوناگونی که راز مثلث برمودا  را جزر و مد دریا و یا حوادث طبیعی دانسته اند. و یا حتی نظریه هایی در باره راز مثلث برمودا نیز موجود است که بعضا آن را به نیروهای ماورائی ربط داده اند. اما اولین کسی که توانست به طور قطع و واضح جواب تمامی این نظریه ها در راز مثلث برمودا را بدهد، کوش محقق دانشگاه ایالت آریزونا بود که در کتاب خود با نام ” راز مثلث برمودا فاش شد ” به بررسی کامل این اتفاق و رد تمامی این دلایل پرداخته است.

نتایج شگفت انگیز یک محقق آریزونایی

در نتیجه گیری های کوش بیان شده است که

شمار کشتی ها و هواپیماهای مفقود شده در این منطقه در مقایسه با سایر مناطق زیاد تر نبوده است. همچنین طوفان های استوایی و گرمسیری بسیار زیادی در این منطقه گزاش شده است که شمار کشته شدگان با توجه به این طوفان ها کاملا متناسب می باشد.

اعداد و ارقام بیان شده در گزارشات به صورت اغراق آمیز است که بسیاری از کشتی ها و قایق هایی که مفقود می شدند بعد از مدتی به بند باز میگشتند اما دیگر نام آن ها از لیست مفقودین پاک نمی شد. و برخی دیگر از این گزاشات نیز کاملا ساختگی هستند و به هیچ عنوان اتفاق نیفتاده اند. مثلا هواپیمای مسافر بردی که ادعا شده است در سال 1937 با تمامی مسافران خود در مثلث برمودا سقوط کرده است ساختگی بوده و هیچ مدرکی برای اثبات این مدعا وجود نداشته است.

راز مثلث برمودا چیست ؟

کوش و رد شایعات مثلث مرگ

با توجه به اینکه این منطقه طی زمان های طولانی به مکانی ترسناک بدل گشته است و نام هایی چون مثلث شیطان، مثلث مرگ، دریای بدبختی و یا گورستان آتلانتیک بر روی آن نهاده اند لذا نظریه کوش توانست دلایل منطقی برای مواجه با این اتفاق را بیان نموده و به افراد محلی برای مواجهه با ترس درباره این معما کمک نماید.

پس از سرنگون شدن چندین هواپیما و کشتی و قوت گرفتن تخیلات ماورایی در مردم توسط رسانه ها، محققان بر آن شدند تا سر از این راز بزرگ در آورند و این معما را نیز حل نمایند. لذا در مدل های آزمایشگاهی این واقعه را بازسازی و به نتایج جالب توجهی رسیده اند.

بازسازی نتایج در آزمایشگاه

علت اصلی این واقعه توسط محققان، خروج گازهایی از زمین مطرح شده است که در هنگام عبور کشتی ها، آن ها را به سمت داخل کشیده و باعث فرو رفتن کشتی در آب می شوند. همین اتفاق درباره هواپیماهایی که از محل عبور کرده اند نیز صادق است و خروج گازها از آب به سمت بالا باعث به پایین کشیده شدن هواپیما ها و سقوط آن در آب ها شده است.

علاوه بر این دلایل دیگری نیز برای این اتفاق ارائه و بررسی شده اند. دلایلی همچون طوفان های گرمسیری، ناهنجاری های مغناطیسی، وزش باد های شدید و ویران کننده، شرایط سرد جوی و ناپایدار ، امواج بزرگ و سهمگین دریا و از تمامی این ها مهم تر، وجود میدان گازی هیدرات متان توسط دانشمندان مطرح و بررسی شده است.

مثلث برمودا

دریای سفید

بر طبق فرضیه ای گاز متان به صورت کف در سطح دریا پدیدار می شود و باعث غرق شدن هر شناوری بر روی سطح دریا خواهد شد. از طرف دیگر سازمان زمین شناسی آمریکا نیز وجود گاز متان را در بسیاری از آب های جهان و از جمله در این منطقه تایید کرده است.

گلف استریم

از دیگر دلایل غرق شدن کشتی ها در منطقه برمودا پدیده ای به نام گلف استریم می باشد که یک جریان اقیانوسی می باشد.

ذکر این نکته نیز حاائز اهمیت می باشد که به دلیل اینکه قسمت هایی از مثلث برمودا در عمیق ترین بخش از اقیانوس اطلس قرار گرفته اند و در این مناطق گاهی عمق آب به حدود 1000 متر نیز می رسد، در نتیجه کشف بقایا و بازمانده های کشتی و یا غرق شدگان کار بسیار دشواری می باشد و به سادگی امکان پذیر نمی باشد.

با اثبات این دلایل شاید دیگر نیازی نباشد که ازین واقعه وحشت کنیم و یا آن را یک پدیده فرازمینی بدانیم. بلکه مانند دیگر اتفاقات طبیعت بر اثر قوانین خاصی پدیدار گشته است.

البته لازم به ذکر است که چندی پیش نیز در وبسایت Coast Guard نوشته شده است که در دوره و بررسی هایی که روی بسیاری از هواپیما و قایق ها و کشتی های مثلث برمودا انجام شده است، هیچ عامل غیر طبیعی ای دیده نشده وهر چه که بوده، بر اساس عوامل فیزیکی رخ داده است.  به عبارت دیگر اصلا مثلث مخربی به نام برمودا وجود خارجی ندارد!

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.