شبی که ماه کامل شد

دانلود تمام قسمتهای سریال مانکن

دیدنی های یاسوج شهر گل های یاس و آبشارهای دیدنی

یاسوج یکی از کهن ترین شهرهای ایران و جهان در جنوب غربی ایران واقع شده است. دیدنی های یاسوج این شهر سرسبز و خوش آب و هوا مرکز استان کهکیلویه و بویر احمد می باشد. یاسوج در کنار رودخانه بشار و در دامنه رشته کوه زاگرس و قله دنا قرار گرفته است. اکثر مردم یاسوج از قوم خون گرم لر بوده و به گویش لری صحبت می کنند. در فصل بهار انبوهی از درختان سردسیری و گیاهان متنوع در دامنه کوه های زاگرس مشاهده می شود. در فصل زمستان برف زیادی در این شهر می‌بارد و اکثر نقاط و ارتفاعات اطراف آن برای مدتی طولانی پوشیده از برف باقی می‌ماند. یاسوج یا یاسیج به معنای محلی است که گل‌های یاس در آن به صورت فراوان می‌رویند.

 

آبشار یاسوج

آبشار یاسوج دیدنی های یاسوج

یکی از اصلي ترين دیدنی های یاسوج آبشار زيبا و معروف ياسوج مي‌باشد. اين آبشار در فاصله 2 کيلومتري شمال شهر ياسوج واقع است که هر ساله مورد توجه گردشگران ایرانی و خارجي قرار مي‌گيرد. چشمه‌هايي‌ كه‌ از دل‌ كوه‌هاي‌ زاگرس‌ می­جوشد،‌ در این محل، آبشاري‌ به‌ ارتفاع‌ ده‌ متر را به‌ منظر تماشا می ­گذارد. همچنین در این محل امکانات رفاهی مناسبی جهت اقامت مسافران وجود دارد.

آبشار تنگ تامرادی 

آبشار تنگ تامرادی دیدنی های یاسوج

یاسوج شهر آب و صخره است.یکی دیگر از دیدنی های یاسوج در ۲۶ کیلومتری جاده یاسوج به بابامیدان بعد از گذشتن از روستای دشتروم به مکانی می‌رسید که شاید شبیه آن را حتی در عکس هم ندیده باشید. آبشاری زیبا و مفرح و طبیعتی سرسبز با هوای گرمسیری، حسی جدید را به انسان القا می‌کند.

 

تنگ مهریان

تنگ مهریان دیدنی های یاسوج

در یک کیلومتری مسیر یاسوج به اصفهان تنگه ای هیبت انگیز قرار دارد که به تنگ مهریان معروف است یکی دیگر از دیدنی های یاسوج می باشد. در این دره، رودی با پیچ و قوس فراوان و رنگ متمایل به سبز فیروزه‌ای جریان دارد. آب زلال این رود از چشمه های تنگ کبوتری جاری شده و به رودخانه بشار یاسوج و نهایتا به رود کارون در خوزستان می ریزد. همچنین امامزاده‌ای به نام امامزاده شاه حسن در این منطقه وجود دارد که پذیرای زائران عزیز می باشد.

 

شیخ سرکه (شیخ صدوق) 

شیخ سرکه (شیخ صدوق) دیدنی های یاسوج

شیخ سرکه، منطقه ای بکر از توابع بخش مارگون شهرستان بویراحمد در استان کهگیلویه و بویراحمد ایران است. انبوهی از درختان انجیک (گلابی وحشی)، چشمه های زلال و رودخانه های خروشان، جذابیت منطقه را دوچندان کرده است. پوشش گیاهی منطقه اغلب از انواع گیاهان خوراکی و دارویی مانند بیلهر، چویل، کنگر و ریواس تشکیل شده است. شیخ سرکه در سال های اخیر هدف گردشگری بسیاری از گردشگران حرفه ای و توریست های خارجی بوده است.

روستای کریک یکی دیگر از دیدنی های یاسوج

روستای کریک یکی دیگر از دیدنی های یاسوج

با حرکت در مسیر رودخانه بشار به سمت جنوب، به روستایی با معماری پلکانی می رسیم. شالیزارهای برنج و درخت های بلوط در اطراف آن حس خوش زندگی را به انسان می دهد. خانه­ های خشتی یکی بر فراز دیگری قرار گرفته و همدلی مردم این روستا را نشان می دهد. کوچه باغ های سیب و انگور در گوشه و کنار این روستا جای خوبی برای درک بهتر طبیعت است.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.