شبی که ماه کامل شد

دلیل فوت عزت الله انتظامی به همراه بیوگرافی و عکسهای استاد

امروز جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ جامعه ایران دوباره به سوگ نشست و یکی‌ از با ارزشترین بازیگران تاریخ خود را از دست داد. عزت الله انتظامی که سالها در سینمای ایران درخشید متاسفانه امروز با اعلام مجید انتظامی فرزند وی در خانه خود جان به جان آفرین تسیلیم کرد. روحش شاد و یادش گرامی‌.

دلیل فوت عزت الله انتظامی

دلیل فوت عزت الله انتظامی وی به علت کهولت سن در سن ۹۵ سالگی با آرامش در خانهٔ خود در گذشت.

مکان تشییع پیکر استاد عزت الله انتظامی مشخص شد

به نقل از خبرگزاری فارس:

ایرج راد، رئیس هیئت مدیره خانه تئاتر، بازیگر و کارگردان که از سوی خانه تئاتر برای هماهنگی مراسم در منزل استاد انتظامی حضور داشت از تشییع پیکر عزت الله انتظامی از مقابل تالار وحدت خبر داد.

 وی عنوان کرد:با مشورت و هماهنگی مجید انتظامی، فرزند مرحوم انتظامی و به دلیل تعلق عزت الله انتظامی به جامعه هنری، مراسم تشیع از مقابل تالار وحدت صورت خواهد گرفت. این موضوع به اطلاع معاونت هنری وزارت ارشاد هم رسیده است. وی اعلام کرد که زمان مراسم به زودی اعلام خواهد شد.

عزت‌الله انتظامی

بیو گرافی کوتاه به همراه عکسهای استاد

عزت‌الله انتظامی متولد ۳۱ خرداد ۱۳۰۳ در شهر تهران میباشد. صاحب ۳ پسر به نامهای مجید شهاب و رامین .

استاد عزت‌الله انتظامی‎ فارغ التحصیل مدرسه سینمای در شهر هانوفر آلمان در سال ۱۹۴۱ میلادی می‌باشد. وی کار حرفه‌ای خود در صحنه را در سال ۱۹۴۱ شروع کرد و از سال ۱۹۶۹ در فیلمهای سینمای ایفای نقش میکرد. ایشان موفق شد در سال ۱۹۷۱ در جشنوار فیلم شیکاگو به دریافت جایزه هوگو نقری برای بعضی‌ در فیلم گاو به سخته داریوش مهرجویی شود. او در این فیلم در نقش یک مرد روستای که تقاط مرگ گاو خود را نداشت و احساس میکرد خودش گاو میباشاد بسیار درخشید.

وی یکی‌ از برجسته‌ترین و حتا بهترین بازیگر ایران لقب دارد. با تمام کارگردان‌های بنام ایران کار کرده است و در ۸ فیلم از داریوش مهرجوی ۴ فیلم از علی‌ حاتمی و همچنین در فیلمهای از ناصر تقوایی ، محسن مخملباف ، بهروز افخمی و  رخشان بنی‌ اعتماد به ایفای نقش پرداخت است.

عزت‌الله انتظامی در فیلم گاو عزت‌الله انتظامی عزت‌الله انتظامی در جوانی

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.