شبی که ماه کامل شد

دستگیری و محاکمه 16 زن داعشی در دادگاه انقلاب

به گزارش ایرنا امروز یکشنبه مورخ 16 اردیبهشت 97 دادستانی تهران، عباس جعفری دولت آبادی در جمع خبرنگاران از محاکمه 16 زن داعشی در دومین جلسه دادستانی تهران در سال جدیدکه با حضور معاونان دادستان و قضات زن این دادسرا، برگزار شد، خبر داد.

وی افزود: این 16 زن داعشی به گروهک داعش پیوسته و برای حمایت از گروهک داعش به سوریه رفته بودند. آموزش های لازم برای اقدامات تروریستی را دیده بودند و قصد راه اندازی عملیات تروریستی نیز داشته ‌اند. همچنین حدود 300 میلیون تومان به عنوان دستمزد دریافت کرده بودند.
این 16 زن داعشی در بازگشت به ایران دستگیر شدند و دادگاه انقلاب بر اساس کیفرخواست‌‌ های صادره از سوی دادستانی، آنان را به حبس، استرداد وجوه دریافتی و مجازات ‌های تکمیلی محکوم کرد.
دادستان تهران مرحله اجرای حکم را مهمترین وجهه‌ عدالت قضایی دانست و خطاب به دادیاران در خصوص اجرای احکام کیفری گفت: حکم باید به خوبی و به سرعت اجرا شود لذا حکم ‌های جدید را در نوبت نظارت نگذارید؛ چون حکم قطعی و لازم‌الاجرا باید در اسرع وقت و بدون معطلی اجرا شود.

 

دستگیری و محاکمه 16 زن داعشی در عراق

پیش از این نیز سخنگوی شورای عالی قضایی عراق از دستگیری 16 زن داعشی اهل ترکیه، فرانسه و آلمان خبر داده بود. بیرقدار در اثبات جرم این زنان گفته بود: برای دادگاه ثابت شده است که این افراد وابسته به گروه تروریستی داعش بوده و به وابستگی خود به داعش اعتراف کرده اند. ازدواج با عناصر داعش و تامین نیازمندی های لجستیکی برای این گروه تروریستی از اتهامات این زنان بوده است.

 

منبع:

ایرنا

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.