دانلود تمام قسمتهای سریال مانکن

ارائه راهکارهایی برای درمان بد غذایی کودکان

بد غذایی کودکان و بهانه‌ گیری موقع غذا از شکایت‌ های رایج مادرانی است که فرزند آنها از غذای خانواده استفاده می‌ کنند. خیلی از مادران در سنین 3 تا 5 سالگی که سنی است که رسیدن مواد مغذی به کودک در رشد و سلامت جسمانی او نقش مهمی دارد با این معضل مواجه می شوند. در مجله اینترنتی 5 عصر برای ایجاد علاقه و بیشتر شدن اشتهای کودک  و جلوگیری از بد غذایی کودکان نسبت به غذا چند راهکار به والدین ارائه داده ایم.

قبل از وعده غذایی جنب‌وجوش ایجاد کنید

بد غذایی کودکان 1

 فعالیت روزانه و تحرک کودک که از راه بازی و سرگرمی یا هواخوری ایجاد می گردد اگر قبل از وعده‌ غذایی کوک اتفاق بیفتد سبب باز شدن اشتهای کودک شده و میل او برای خوردن غذا را بالا می برد.

دیزاین غذا عاملی برای رفع بد غذایی کودکان

بد غذایی کودکان 2

 از عوامل دیگر که برای ترغیب کودک به غذا استفاده می شود تزیین غذا می باشد. عواملی چون به کار بردن خلاقیت و تزیین غذای کودک با مواد خوراکی داخل بشقاب و  ساختن شکل‌های جالب توجه سبب می شود که کودک به خوردن غذا بیشتر علاقه نشان دهد. برای ایده و تزیین غذا می‌توانید از طرح‌ های مختلفی که در شبکه‌ های اجتماعی وجود دارد استفاده نمایید.

موقع‌ شناس باشید

بد غذایی کودکان 3

 غذاخوردن کودک باید روی یک برنامه اصولی و منظم واقع شود و ساعت مشخصی باید در نظر بگیرید. کودک نباید موقع غذاخوردن خسته و خواب‌ آلود باشد.

به علایق کودک توجه نمایید

بد غذایی کودکان 5

 طبخ غذای مورد علاقه کودک راهکار مفیدی برای ایجاد انگیزه است. اما اگر کودکی تمایل به مصرف نوع خاصی از غذا نشان نداد، نباید سریعا غذا را تعویض نماییم. اکثر اوقات نمی‌توان غذای مورد علاقه کودک را طبخ کرد پس غذاهای جدید را به دفعات و با فواصل زمانی مناسب به او دهید. در صورتی که کودک تمایل به خوردن غذا ندارد او را مجبور به تمام کردن نکنید اما چند روز بعد مجدداً آن غذا را درست کنید.

کودک را در روند طبخ همراه خود سازید

بد غذایی کودکان 6

از دیگر راهکارها برای جلوگیری از بدغذایی کودکان این است که از کودک بخواهید در طبخ غذایی که قرار است بخورد به شما کمک کند. بچه‌ها عاشق این هستند که مواد را با هم مخلوط و طبخ نمایند. این پیشنهاد قطعا با استقبال کودک همراه می‌ گردد و علاوه بر اینکه فرآیند طبخ را برای شما و او تبدیل به یک وقت گذرانی می کند سبب می شود که هر دو از این کار  لذت ببرید.

هله‌ هوله خوردن ممنوع

بد غذایی کودکان 7

 مصرف شیرینی، شکلات، آبمیوه‌های صنعتی و شور مثل چیپس و پفک و … در بین وعده‌ های غذایی بر بدغذایی کودکان  تاثیر دارد زیرا این خوراکی‌ها علاوه بر اینکه فاقد مواد مغذی برای بدن می باشد، با کالری بالا و مواد مضر به سلامت کودک آسیب جدی وارد می کند و سبب بی‌ اشتهایی و عدم رغبت به غذا و خوراکی‌ می‌ گردد.

ترکیبات جدید بسازید

بد غذایی کودکان 8

 اگر کودک شما  غذا را نخورد ترکیبات آن را برای کودک تغییر دهید. برای نمونه اگر کودک شما به خوردن سوپ علاقه ندارد موادی که دوست ندارد را حذف و چیزهای دیگر به آن اضافه نمایید. شما به راحتی می‌توانند با حفظ ترکیب قبلی مواد جدیدی به ترکیب اضافه کرده که  مورد پسند کودک شما باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.