دانلود تمام قسمتهای سریال مانکن

۱۵ تا از مهمترین درسهای زندگی که فراموش شده‌اند !

کلکسیونی از درسهای زندگی وجود دارند که ما را به سمت خوشبختی و کامیابی هدایت می کنند. اما به علت مشغله ای که داریم، این درس ها را فراموش می کنیم. به یاد داشته باشید این گونه درسهای زندگی می توانند به ما در داشتن احساس مثبت نسبت به هر قضیه و رابطه ای با دیگر افراد کمک کنند، پس همیشه آنها را به یاد داشته باشید. اجازه دهید تا آنها را مرور کنیم:

 ۱- رفتارهای کوچک می توانند بیشترین معنی را داشته باشند

درسهای زندگی که فراموش شده‌اند

گاهی اوقات از مسیر تکراری خود خارج شوید به فروشگاهی بروید، یک هدیه کوچک به دیگران بدهید، یا در مسیری که می روید به دیگران لبخند بزنید شاید با اینکار روز یک نفر را بسازید. انرژی مثبت را با رفتارهای کوچک و نشان دادن اعمال مثبت به دنیا گسترش دهید. این یکی از درسهای زندگی است که فراموش شده‌اند.

۲- رفتار شخصی ما تعیین میکند دیگران با ما چگونه رفتار کنند

یکی دیگر از درسهای زندگی این است که اگر شما در مورد خود منفی فکر کنید، به دیگران اجازه داده اید تا همیشه در مورد شما نگرشی منفی داشته باشند. داشتن رفتار شخصی وابسته به نوع عملکرد خوب شما می باشد و به شما کمک می کند تا عملکرد دیگران در برابر خودتان را به نوع مثبت آن تبدیل کنید.

۳- خود را از موقعیتی که در آن راهکار ساده تر از واقعیت دیده می شود، دور کنید

هنگامی که شما برای اولین بار در یک موقعیت هستید و احساس می کنید با یک دیوار مواجه شده اید، پیدا کردن یک راه حل غیر ممکن است. رفتن به گوشه ای امن و خارج شدن از وضعیتی که در آن هستید می تواند به شما در پیدا کردن راهی برای حل مشکل که بهترین راه حل در وضعیت موجود است کمک کند.

 ۴- هیچ کاری را برای تصدیق شدن انجام ندهید

وقتی کاری خوب انجام می شود، و خوب می ماند، فراموش می کنیم که هر چیزی می تواند ناپایدار و موقتی باشد. هرگز کاری را برای اینکه تصدیق شوید و از شما قدردانی شود انجام ندهید به دلیل اینکه ممکن است این دستاورد خوب فردا از دست برود.

 ۵- همه آدمها شبیه شما نیستند

درسهای زندگی که فراموش شده‌اند

شما می توانید دوست داشتنی ترین انسان روی سیاره زمین باشید،‌ اما این مسئله این واقعیت را تغییر نمی دهد که ممکن است افراد دیگری مشابه شما وجود داشته باشند. زمانیکه این مسئله را بپذیرید، کنار آمدن با زندگی ساده تر خواهد شد.

 ۶- ما انتظار داریم عشقی را که تصور می کنیم، دریافت کنیم

اگر معتقد هستید کسی شما را دوست ندارد، خواهید دید عشقی به سمت شما نخواهد آمد و متوجه آن نخواهید شد. اگر بر این باورید که شما سزاوار عشق فراوانی هستید، شما آنرا دریافت خواهید کرد و خواهید دید که عشق به سمت شما می آید.

 ۷- هر رخدادی به دلیلی اتفاق می افتد

گاهی اوقات به نظر می آید که تمام دنیا بر علیه شما حرکت می کند،‌ اما هر رخدادی به دلیلی اتفاق می افتد. یک زندگی برای هر یک از ما وجود دارد،‌ و بعضی وقت ها این زندگی سختی هایی دارد.

 ۸- با لبخند با زندگی مواجه شوید

اگر شما با لبخند با دنیا روبرو شوید، دنیا در مقابل شما لبخند خواهد زد. این یکی از درسهای زندگی است که در عین سادگی بسیار مهم است.

 ۹- میانگین مردم بدجنس نیستند، آنها آسیب دیده اند

هیچ آدمی به طور طبیعی بدجنس و بد ذات متولد نمی شود. کسانی که نسبت به دیگران گستاخانه عمل می کنند در واقع خود را آزار می دهند، ‌پس با افرادی که شما را به طرز وحشتناکی فریب می دهند، مهربان باشید. آنها به این کار نیاز دارند.

 ۱۰- یک قدم به عقب در رابطه لازم است

درسهای زندگی که فراموش شده‌اند

هنگامیکه شما در مراحل ابتدایی یک رابطه هستید (عاشقانه و یا هر نوع دیگر) به سادگی وارد آن می شوید و خودتان را گم می کنید. زمانی را برای پاک کردن ذهنتان قرار دهید و تصور کنید این رابطه به کجا خواهد رسید. این کار به پایدار بودن و بلند مدت بودن رابطه شما کمک می کند.

 ۱۱- هر موفقیتی سزاوار جشن است

اهمیتی ندارد که شما جایزه صلح نوبل را برنده شده اید یا مسئولیت های واگذار شده خود را به پایان رسانده اید،‌ زمانی را برای جشن گرفتن به خاطر موفقیت هایتان اختصاص دهید.

 ۱۲- افراد منفی را از زندگی خود بیرون بیاندازید

در واقع برای داشتن یک زندگی پر ثمر و موفق که به شما حس خوبی می دهد، باید بدی ها را از خود دور کنید. افرادی که شما را به پایین می کشند حذف کنید و ببینید این کار چگونه زندگی روزمره شما را تغییر می دهد.

 ۱۳- همیشه کارهایی را انجام دهید که به شما اجازه می دهد بیشتر از زندگی رها شوید

اگر دو گزینه داشته باشید اینکه داخل بمانید و فیلم ببنید یا به یک گالری بروید، ‌گزینه ای را انتخاب کنید که باور دارید به احساس و اطلاعات شما کمک میکند. همیشه گزینه ای را انتخاب کنید که بیشترین شادی و سود را برای شما می دهد (همیشه سود مادی نیست و داشتن احساس خوب به خاطر کمک به دیگران سود محسوب می شود).

 ۱۴- نسبت به محیط اطراف خوب باشید، اما بر روی آنچه به آن علاقه دارید تمرکز کنید

این مهم است تا راجع به محیط اطرافتان اطلاع داشته باشید این کار شما را تبدیل به یک فرد آگاه می کند. به هرحال، آنچه بیشترین اهمیت را برایتان دارد انتخاب کنید و بر روی آن تمرکز کنید (قایقرانی، جرم شناسی، و غیره).  مهم است که در کنار اطلاعات عمومی علاقه های درست داشته باشید.

 ۱۵- به دیگران یادآوری کنید که چقدر برایتان مهم هستند

روابط خود را در زندگی با یادآور شدن این مسئله به دیگران که چقدر برای شما اهمیت دارند بهبود دهید. برای آنها یادداشت بنویسید یا ایمیل بزنید. حفظ این روابط در داشتن یک زندگی اجتماعی خوب مهم است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.