شبی که ماه کامل شد

میوه انگور دارویی معجزه گر با 20 خاصیت درمانی بی نظیر

میوه انگور بسیار مقوی، شیرین و خوشمزه بوده که دارای انواع مختلفی است. برگ، خوشه، پوست، گوشت و هسته ی انگور هرکدام دارای خواص بسیار زیادی هستند. به عبارتی تمامی قسمت های درخت انگور (مو) خاصیت دارویی داشته و شاید به همین علت است که آن را میوه ای بهشتی نامیده اند.

انگور از جمله میوه هایی است که از نارس و کال آن (غوره) تا رسیده و سپس خشک شده اش (کشمش و مویز) بهره فراوان می برند. این میوه دارای رنگ های مختلفی از جمله سفید، قرمز، سبز، آبی و سیاه است که هر کدام از این انواع، خواص منحصربه فرد خود را دارد.

میوه انگور دارای ویتامین هایی از جمله A و B و C و K و سرشار از املاح معدنی است. این میوه خاصیت ضدعفونی کننده دارد و مقادیری فنول و پلی فنول در آن مشاهده شده است. همچنین به دلیل وجود کلسیم، آهن، منیزیم، فسفر، پتاسیم ، سدیم و آلبومین در درمان بیماری هایی نظیر یبوست ، رماتیسم، کم خونی و … استفاده می شود.

میوه انگور

انگور دارای اسید ارگانیک، قند و سلولز بوده و مقادیر خوبی از پروتئین را دارا است و به دلیل وجود آنتی اکسیدان و فلاونوئید در بافت خود، موجب کاهش روند پیری شده و به سلامت بدن کمک بسیار زیادی می کند.

خواص انگور و اثرات فوق العاده آن در بیماری های مختلف

1- تقویت و استحکام استخوان ها

میوه انگور در تقویت و استحکام استخوان ها نقش بسزایی دارد چرا که دارای مقادیر خوبی از منگنز و مس و آهن است.

2- درمان آسم

از انگور برای درمان آسم نیز از آن کمک می گیرند چرا که با افزایش رطوبت موجود در ریه، باعث کاهش حملات آسمی می شود.

میوه انگور

3- درمان سردردهای میگرنی

سردردهای میگرنی عوامل و دلایل مختلف دارند. عدم تعادل شیمیایی بدن، کمبود مواد مغذی و معدنی در بدن، کم خوابی، کم آبی، تغییرات آب و هوایی و … از جمله این دلایل است. آنتی اکسیدان های موجود در میوه انگور، برخی از این سردردها را درمان کرده و یا کاهش می دهد.

4- دشمن یبوست

یبوست های مزمن به مدد این میوه شگفت انگیز برطرف می شود. فیبرهای نامحلول موجود در انگور با عبور از مجاری گوارشی، با حجیم کردن مدفوع، خروج آن را آسان کرده و یبوست را به راحتی برطرف می کند. دقیقا به دلیل همین خاصیت است که افرادی که اسهال هستند نباید از این میوه استفاده کنند.میوه انگور

5- درمان و کاهش سوءهاضمه و درد معده

انگور میوه ای است که با وجود خواص فراوان، علاوه بر کاهش حرارت بدن، هضمی بسیار راحت و آسان دارد. به همین دلیل درمانی برای سوءهاضمه و مشکلات گوارشی و سوزش معده است.

6-درمان کم خونی و نیز از بین بردن و کاهش خستگی

میوه انگور و به خصوص انگور سفید دارای مقادیر بسیار زیادی آهن است. اغلب خستگی ها به دلیل کمبود آهن بدن بوده، لذا با تزریق آهن خوارکی موجود در انگور به خون، هم خستگی کمتر می شود و هم برای بیمارانی که از کم خونی رنج می برند کمک بسزایی به بدن آن ها می شود.

میوه انگور

7- درمان و پیشگیری بیماری های قلبی و عروقی

وجود آنتی اکسیدان های بسیار زیاد در انگور سبب کمک فروان این میوه به بیماران قلبی عروقی است. آنتی اکسیدان های موجود در انگور با کلسترول بد خون مبارزه کرده و موجب می شود که گرفتگی رگ ها و عروق اتفاق نیفتد. همچنین از تجمع و انباشه شدن پلاکت ها در یک منطقه کاسته و سبب می شود که سموم موجود در خون از بدن خارج شود.

8- موثر برای بیماران دیابتی

با وجود گلوکز و قند طبیعی در انگور، این میوه برای مبتلایان به دیابت مضر نیست بلکه کاملا برعکس بسیار مفید نیز هست. انگور با کنترل قند خون از افزایش آن جلوگیری می کند لذا درمان موثری برای کنترل دیابت است.

میوه انگور

9- موثر برای بیماران کلیوی

این میوه سبب افزایش ادرار می شود لذا با کاهش غلظت اسید اوریک موجود در ادرار، به کلیه ها کمک کرده و فشار برروی آن ها را تا حدود زیادی تعدیل می کند. در بین انگورهای مختلف، انگور قرمز این خاصیت را بیشتر داراست.

10- تنظیم کلسترول خون

تروستیلبن موجود در انگور سبب تنظیم کلسترول خون می شود. تروستلبین یک ترکیب شیمیایی است و در کنار آنتی اکسیدان، معجونی را تشکیل داده اند که ویژگی اصلی آن ضدسرطانی بودن و کاهش کلسترول خون است.از طرفی ساپونین موجود در پوست این میوه، به چربی ها چسبیده و مانع جذب آن ها به وسیله بدن می شود.

11- کاهش ابتلا به سرطان سینه

انگور برای پیشگیری از ابتلا به انواع سرطان بسیار موثر بوده که بیشترین تاثیر را در مبارزه با سرطان سینه نشان داده است. مواد شیمیایی موجود در میوه انگور به نواحی پیوند (محلی که واکنش های شیمیایی در آنجا انجام می شود) رفته و تبدیل انروژن به استروژن را مهار می کنند. همین کنترل استروژن است که باعث شده بیشترین تاثیر انگور دربرابر سرطان سینه مشاهده شود.

12- کاهش احتمال ابتلا به سرطان

انگور علاوه بر کاهش خطر ابتلا به سرطان، رشد و انتشار سلول های سرطانی را متوقف کرده و به همین دلیل در پیشگیری و درمان سرطان بسیار مفید و موثر است. این اثرات به مدد رسوراترول موجود در میوه انگور بوده که خاصیت ضد التهابی دارد و همچنین آنتوسیانین این میوه است که از تکثیر و رشد سلول های سرطانی جلوگیری می کند.

13- مفید برای سلامت مغز و کاهش احتمال ابتلا به آلزایمر

رسوراترول موجود در این میوه فوق العاده، با کاهش پپتید آمیلوئید بیتا، به کمک بیماران آلزایمری آمده و روند سرعت بیماری را کاهش می دهد. انگور سلامت مغز را افزایش داده و از بیماری های تحلیل برنده ی سیستم عصبی جلوگیری می کند.

14- جلوگیری از بیماری های چشمی

در میان انواع انگور، انگور قرمز  این خاصیت را بیشتر از سایر هم نوع هایش داراست. انگور سلامت چشم را تضمین کرده و مانع بیماری هایی است که مربوط به شبکیه چشم بوده و از چشمان شما در برابر این امراض محافظت می کند.

میوه انگور

15- کاهش احتمال بیماری چشمی آب مروارید

فلانوئید و آنتی اکسیدان ها، در مقابل رادیکال های آزاد ایستاده و اثر سوء آن ها را خنثی می کنند. رادیکال های آزاد سبب بیمای های قلبی عروقی، سرطان، بیماری های چشمی مانند آب مروارید و بیماری های مربوط به افزایش سن می شوند. انگور با داشتن این دو ماده موثر علاوه بر مقابله و پیشگیری با این بیماری ها، خاصیت ضدپیری نیز دارد.

16- افزایش قوای بدن و تقویت سیستم ایمنی

وجود انواع ویتامین هایی که در ابتدای این نوشته ذکر شده و همچنین مواد معدنی و فلانوئید سبب این مزیت شده و سلامتی و تندرستی را برای شما به ارمغان می آورد.

میوه انگور

17- پیشگیری از ابتلا به انواع بیماری های عفونی

خواص ضد باکتری و ضد ویروس میوه انگور از بدن در برابر انواع عفونت ها محافظت می کند

18- موثر در زیبایی پوست و درمان بیماری های پوستی

همچنین انگور در زمینه زیبایی کاربرد فراوان دارد. برای درمان بیماری های پوستی، تبخال، از بین بردن کک و مک و جای جوش،رفع چین و چروک و جوانساز پوست بسیار موثر است. از ماسک های بسیار زیادی که در این زمینه وجود دارد می توانید در این امر بهره ببرید.

میوه انگور

19- تقویت مو و درمان بیماری های مربوط به مو

انگور برای تقویت موها درخشش و زیبایی آنها ، حجم دهی و پرکردن بسیار پرکاربرد است. از این میوه برای درمان شوره سر و ریزش مو نیز بسیار استفاده می شود.

20- موثر در افزایش و کاهش وزن!

بسته به زمان استفاده و نوع مصرف این میوه معجزه آسا، می توانید به عنوان ماده موثری هم برای کاهش و هم برای افزایش وزن از آن استفاده کنید.

میوه انگور

خواص بسیار زیاد دیگری نیز برای این میوه برشمرده شده است. همچنین می توانید از خواص درمانی فوق العاده شیره انگور نیز بهره مند شوید. شیره انگور یک ماده غذایی بسیار خوشمزه با خواص  دارویی فوق العاده است.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. سیم کارت اقساطی می گوید

    خیلی هم خوشمزه ست!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.