شبی که ماه کامل شد

8 تا از خواص درمانی زردچوبه که شما را شگفت زده خواهد کرد!

وقتی که درباره خواص درمانی زردچوبه میخواهیم صحبت کنیم در درجه اول باید بدانید این مواد کدام بخش یک گیاهی است ساقه برگ یا ریشه یک گیاه می تواند چه خواصی داشته باشد زردچوبه را همه می شناسند و همیشه به عنوان چاشنی و طعم دهنده به غذاهای مختلف استفاده میشود اما چقدر نسبت به خواص آن اطلاعات دارید زردچوبه ریشه یک گیاه است رنگ خاص آن همیشه موجب شده از خودتان بپرسید چرا این گیاه به این رنگ است وجود کورکومین باعث رنگ خاص این گیاه شده است اگر مشکلات کبدی دارید یا دچار برخی بیماری مغذی هستید باید با زردچوبه رابطه خوبی داشته باشید چرا که این گیاه دارویی به این موارد کمک شایانی خواهد کرد برخی از خواص درمانی زردچوبه زیر ذره بین میزاریم و بررسی آن می پردازیم.

1-زردچوبه برای دیابت بسیار مفید است

وقتی اسم دیابت می آید همه کمی ترس در وجودشان ایجاد میشود یا کسانی که به این بیماری مبتلا هستند نمی دانند به شکلی میتوانند این بیماری خود را کنترل کنند البته همه این توضیحات برای کپسول زردچوبه است میتواند به تاثیر دارو های دیابتی کمک کند و گلوکز را تقویت کرده باعث ماندگاری بیشتر انسولین سالم خون میشود.

2-افزایش سیستم دفاعی بدن

در ابتدا مقاله در مورده ماده کورکومین صحبت کردیم این ماده خاصیت انتی اکسیدانی دارد که بسیار برای بدن مفید است و خاصیت بهبود بدن و سم زدایی بسیار بالای دارد و به سیستم دفاعی بدن شما کمک میکند.

3-پیشگیری بهتر از درمان است

همیشه موادی که باعث پیشگیری یک بیماری می شود به مراتب بهتر هستند الزایمر بیماری نام اشنایی است که متاسفانه خیلی ها حتی جوانان هم دچار این بیماری هستند شاید اگر باید مصرف داروهای گیاهی برای پیشگیری از این نوع بیماری ها به فکر باشیم براحتی میتوانیم سلامت جسم خود را کنترل کنیم بله زردچوبه باعث پیشگیری بیماری الزایمر است.

4-دردهای مزمن را بهبود میبخشد

دردهای که در ابتدا در بدن به وجود می آیند اگر درمان نشوند به بیماری های مزمن تبدیل می شوند که میتواند بسیار دردناک باشند زردچوبه با کاهش التهاب به بهبود این نوع بیماری کمک میکند.خواص-درمانی-زردچوبه

5-مفید برای کاهش ریزش مو

کورکومین ماده ای است که طبق برخی تحقیقات محققین به کاهش ریزش مو کمک میکند.

6-افزایش سلامت خون

هر بیماری که در بدن ما ایجاد میشود خون نقش بسیاری در آن دارد به خاطر همین در طب سنتی به اهمیت حجامت و پاک کردن خون خود به صورت دوره ای تاکیید شده است و باعث طول عمر میشود  کورکومین ماده ای فوق العاده است و خاصیت های زیادی دارد این ماده باعث کاهش  تری گلیسیرید  در خون میشود شما اگر از داروها برای کاهش کلسترول خون استفاده کنید باعث نابودی کبد خود خواهید شد اما زردچوبه بهترین جایگزین این داروها است.

7-کبد خود را تمیز کنید

کبد چرب بیماری است که بسیار افراد دچار آن هستند اگر چه عوارضی آن چنانی ندارد اما میتواند به مرور مشکل ساز شود همان طور که گفته شد کورکومین خاصیت سم زدایی دارد و برای درمان کبد بسیار مفید است.

8-با خواص زردچوبه جوان شوید

بارها دوستان یا حتی خود شما دنبال کرم ها و مواد گیاهی برای از بین بردن چروک ها در صورت گشته اید و شاید هزینه های هنگفتی کرده باشید اما نه تنها جواب نگرفته اید بلکه وقت و هزینه شما هم از بین رفته است بسیار از محققان معتقدا زردچوبه به بهبود چروک های صورت کمک میکند.

خواص درمانی زردچوبه

همان طور که استفاده از زردچوبه خواص بسیار مناسبی دارد و این همه خاصیت به خاطر ماده کورکومین در یک گیاه برای شما حکم کیمیا را دارد اما استفاده بیش از حد آن هم مشکل زاست میتوان به حالت تهوع و کاهش فشار خون بدن اشره کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.