دانلود تمام قسمتهای سریال مانکن

7 خصوصیت زنان موفق و دلایل موفقیت آنها

خصوصیت زنان موفق این است که دقیقا می دانند می خواهند به کجا برسند، تاکنون به این موضوع اندیشیده اید که چه چیزی باعث تفاوت آنها با دیگران میشود و در آنها انگیزه ای ایجاد میکند که میتواند زندگی آنان را دستخوش حوادثی شگفت انگیز قرار دهد ؟ و یا اینکه این زنان چه خصوصیاتی دارند ؟

تمام زنان موفقی را که دیده ایم و میشناسیم از مدیر گرفته تا یک فعال اقتصادی ، یک ورزش کار یا یک زن هنرمند، خصوصیاتی مشترک دارند که آنها را در رسیدن به موفقیت یاری می کند. باید خاطر نشان کرد که ما دوست داریم در رابطه با خصوصیات و برنامه های افراد موفق آگاه باشیم، که چگونه آنها زمان را برای خود مدیریت می نمایند و کارها و فعالیت های بسیاری را در 24 ساعت با موفقیت طی می کنند.

خصوصیت زنان موفق 1

 ممکن است هرکدام از این افراد مسیر متفاوتی را برای رسیدن به اهدافشان طی کرده باشند اما همه ی آنها 7 ویژگی مشترک دارند. در این مقاله از مجله اینترنتی 5 عصر قصد داریم تا به برخی از خصوصیت زنان موفق بپردازیم.

 

7 خصوصیت زنان موفق :

خصوصیت زنان موفق 3

  •  1 – چشم انداز : “زنان موفق بر این باورند که تا ندانند مقصد کجاست، نمی توانندکار به جایی ببرند“. آنان برای هر حرکت خود یک تصویر دهنی دارند و میدانند به سمت کدام هدف باید حرکت کنند. در غیر اینصورت اقدامی نخواهند کرد
  • 2 – داشتن اهداف مشخص : یک زن موفق همواره در حال تعیین اهداف و راه رسیدن به آن هاست. داشتن چشم انداز و تصور ذهنی از آینده لازم است، اما انتخاب هدف های کوچک مانند پله هایی است که راه را به آنها نشان میدهد
  • ۳  – سخت کار کردن : نمیتوان راهی بجز تلاش کردن برای دستیابی به اهداف پیدا کرد. زنان موفق تمام حواسشان به کاریست که انجام میدهند آنان به کار نیمه کاره رها شده اعتقادی ندارند و بر این باورند که برای ساختن زندگی خود باید از جان مایه گذاشت.
  • ۴ – داشتن اعتماد به نفس : زنان موفق به توانایی های خود ایمان دارند و هرگز نمیگذارند حرف دیگران اراده ی آهنین آنها را سست و آنها را از رسیدن به اهداف والا و از پیش تعیین شده ی خود باز دارد. در عین ایمان کامل گاهی خود را برای شکست نیز آماده میکنند اما این امر چیزی از اعتماد به نفس آنها نمی کاهد.
  • ۵  – داشتن ذهن بازو مشورت کردن : زنان موفق میدانند که هیچ انسانی کامل نیست و تمام جواب ها را نمیداند . او همواره به خلاقیت دیگران احترام گذاشته و از نظرات دیگران با دهنی بازدر حهت رسیدن به اهداف استفاده میکنند
  • ۶  –  انعطاف پذیری: انعطاف پذیری یکی دیگر از خصوصیت زنان موفق است زیرا همواره میدانند که گاهی باید در شرایط خاص تصمیماتی گرفته و برنامه را عوض کند .
  • 7 – تمرکز داشتن : یکی از خصوصیات بارز زنان موفق این است که میتوانند در آن واحد چند پروژه را در دست بگیرند یا چند کار را باهم پیش ببرند . آنها تمرکز بالایی بر چند موضوع داشته و براین اصل واقفند که هرکدام از آن کارها نیازمند تمام توجه شان است.

»»»برای موفق بودن لازم نیست حتما دکتر، مهندس بود کافی است آرزویی در سر داشته باشید و از هیچ تلاشی برای رسیدن به آن دریغ نکنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.